Orienteering
Relay MM • Finals
Final -
Jul 27, 2019 • 09:15 • Olomouc City Centre
FINISHED

Final

Place Team University Result
1. Swiss Federal Institute of Technology in Zurich 3
Jannis Schönleber
Sven Hellmüller
Swiss Federal Institute of Technology in Zurich (SUI) 51:48
2. Catholic University of Leuven
Warre De Cuyper
Tristan Bloemen
Catholic University of Leuven (BEL) 51:58
3. Swiss Federal Institute of Technology in Zurich 2
Joël Morgenthaler
Silvan Ullmann
Swiss Federal Institute of Technology in Zurich (SUI) 52:00
4. National Institute of Applied Sciences Lyon 2
Maxime Rauturier
Arnaud Perrin
National Institute of Applied Sciences Lyon (FRA) 52:18
5. Brno University of Technology
Petr Horvát
Ondřej Vystavěl
Brno University of Technology (CZE) 52:27
6. University of Clermont Auvergne 1
Clément Guillemain
Guilhem Elias
University of Clermont Auvergne (FRA) 52:38
7. National Institute of Applied Sciences Lyon 1
Benjamin Leduc
Alexandre Vergnaud
National Institute of Applied Sciences Lyon (FRA) 54:09
8. University of Ljubljana
Gregor Hvala
Simon Stanonik
University of Ljubljana (SLO) 54:37
9. Jagiellonian University
Michał Garbacik
Marcin Biederman
Jagiellonian University (POL) 54:49
10. Saint-Petersburg State University of Aerospace Instrumentation
Nikolai Kudriavtcev
Viacheslav Martynovskii
Saint-Petersburg State University of Aerospace Instrumentation (RUS) 55:32
10. University of Miskolc
Attila Korózs
Levente Tugyi
University of Miskolc (HUN) 55:32
12. University of Natural Resources and Life Sciences Vienna
Jakob Pauser
Niklas Brantner
University of Natural Resources and Life Sciences Vienna (AUT) 56:52
13. University of Clermont Auvergne 2
Pierre Erbland
Tom Toussaint
University of Clermont Auvergne (FRA) 57:18
14. University of Warsaw
Piotr Sotniczuk
Jan Bednarski
University of Warsaw (POL) 57:47
15. Latvia University of Agriculture
Aivis Šiliņš
Endijs Titomers
Latvia University of Agriculture (LAT) 57:53
16. University of Craiova
Mihai Andrei Tintar
George Emilian Minoiu
University of Craiova (ROU) 58:07
17. University of Regensburg
Timon Lorenz
Lukas Janischowsky
University of Regensburg (GER) 58:15
18. University of Physical Education
Dániel Fehérvári
Tamás Gábor Magyar
University of Physical Education (HUN) 58:52
19. Budapest University of Technology and Economics
Balázs Miavecz
Ábel Pintér
Budapest University of Technology and Economics (HUN) 59:53
20. University Palacky Olomouc
Radim Fajkus
Vojtěch Matuš
University Palacky Olomouc (CZE) 62:09
21. University of Belgrade
Strahinja Strelic
Sava Lazic
University of Belgrade (SRB) 66:28
22. Ben-Gurion University of the Negev 3
Tom Segal
Yuval Natanel
Ben-Gurion University of the Negev (ISR) 67:44
23. Technion - Israel Institute of Technology 1
Ori Dvash
Oren Shapira
Technion - Israel Institute of Technology (ISR) 74:04
24. Ben-Gurion University of the Negev 1
Tomer Pnini
Liad Levy
Ben-Gurion University of the Negev (ISR) 75:47
25. Ben-Gurion University of the Negev 2
Dolev Ben-yosef
Rotem Yupiter
Ben-Gurion University of the Negev (ISR) 80:09
Swiss Federal Institute of Technology in Zurich 1
Riccardo Rancan
Florian Attinger
Swiss Federal Institute of Technology in Zurich (SUI) DSQ

Results and data handling by Furki sport