CZECH REPUBLIC
Sport Competition University Team/Competitor name Ranking
Bridge Team Tournament Charles University Charles University 2
Golf Men Team Charles University Charles University 6
Golf Men - Individual Charles University Kodeš Jan 21
Golf Men - Individual Charles University Karas Josef 22
Golf Men - Individual Charles University Kotrba Milan 28
Golf Men - Individual Charles University Tauchert Martin Max 37
Golf Team Women Technical University of Liberec Technical University of Liberec 6
Golf Men Team Technical University of Liberec Technical University of Liberec 9
Golf Women - Individual Technical University of Liberec Blaschke Barbora 18
Golf Men - Individual Technical University of Liberec Švarc Tomáš 20
Golf Women - Individual Technical University of Liberec Balatková Sandra 21
Golf Men - Individual Technical University of Liberec Kotek David 35
Golf Men - Individual Technical University of Liberec Wünsch Vladimír 38
Karate Kumite -55 kg Women Charles University Capoccia Veronika 8
Karate Kata Men Individual Czech University of Life Science Prague Pohanka Marek 9
Karate Kumite -60 kg Men Czech University of Life Science Prague Pohanka Marek 10
Karate Kata Women Team Masaryk University Masaryk University Womens Kata 1
Karate Kata Women Individual Masaryk University Miskova Veronika 3
Karate Kata Women Individual Masaryk University Balciarova Dorota 5
Karate Kumite -68 kg Women Masaryk University Miskova Veronika 9
Karate Kumite -61 kg Women Masaryk University Forstova Simona 10
Karate Kata Men Individual Mendel University in Brno Fabian Peter 3
Karate Kumite -68 kg Women University of South Bohemia Veithová Lucie 6
Karate Kumite +84 kg Men University of South Bohemia Hermann Tomáš 13
Karate Kumite -84 kg Men University of West Bohemia Popelka Robin 9
Rowing M1x Men Brno University of Technology Brno University of Technology M1x 1
Rowing M2x Men Brno University of Technology Brno University of Technology M2x 2
Rowing M4x Men Charles University Charles University M4x 1
Rowing W2x Women Charles University Charles University W2x 3
Rowing M1x Men Charles University Charles University M1x 7
Rowing M2- Men Czech University of Life Science Prague Czech University of Life Science Prague M2- 3
Rowing M1x Men Czech University of Life Science Prague Czech University of Life Science Prague M1x 16
Sport Climbing Lead Women Masaryk University Pokorna Andrea 5
Sport Climbing Speed Men Masaryk University Burian Petr 5
Sport Climbing Boulder Women Masaryk University Pokorna Andrea 7
Sport Climbing Speed Women Masaryk University Pokorna Andrea 8
Sport Climbing Team Masaryk University Masaryk University 8
Sport Climbing Lead Men Masaryk University Burian Petr 30
Sport Climbing Boulder Men Masaryk University Burian Petr 32
Table Tennis Men's Single Masaryk University Masaryk University Womens Kata 5
Table Tennis Team Men Technical University of Ostrava Technical University of Ostrava 2
Table Tennis Men's Doubles Technical University of Ostrava Benes & Bajger 5
Table Tennis Men's Single Technical University of Ostrava Rezetka Roman 9
Table Tennis Men's Single Technical University of Ostrava Bajger Ondrej 9
Table Tennis Men's Single Technical University of Ostrava Benes Michal 17
Table Tennis Team Women The University of Economics in Prague The University of Economics in Prague 7
Table Tennis Women's Double The University of Economics in Prague Zykova & Ruzickova 9
Table Tennis Women's Single The University of Economics in Prague Havlíčková Michaela 17
Table Tennis Women's Single The University of Economics in Prague Ruzickova Lucie 33
Table Tennis Women's Single The University of Economics in Prague Zykova Petra 33
Table Tennis Women's Single University Palacky Olomouc Kucerova Aneta 5
Table Tennis Women's Double University Palacky Olomouc Kucerova & Mlynarova 5
Table Tennis Women's Single University Palacky Olomouc Mlynarova Karolina 5
Table Tennis Men's Doubles University Palacky Olomouc Bohac & Smocek 9
Table Tennis Team Women University Palacky Olomouc University Palacky Olomouc 9
Table Tennis Team Men University Palacky Olomouc University Palacky Olomouc 19
Table Tennis Women's Single University Palacky Olomouc Danova Andrea 33
Table Tennis Men's Single University Palacky Olomouc Smocek Libor 33
Table Tennis Men's Single University Palacky Olomouc Bohac Jan 33
Table Tennis Men's Single University Palacky Olomouc Sikula David 33
Table Tennis Men's Single University Palacky Olomouc Horvath Patrik 65
Taekwondo Kyorugi +80 kg to 87 kg Men Czech Technical University in Prague Skorepa Jakub 2
Taekwondo Kyorugi +63 kg to 68 kg Men Czech Technical University in Prague Med Josef 15
Tennis Tennis Men Technical University of Ostrava Technical University of Ostrava 6

Results and data handling by Furki sport