POLAND
Sport Competition University Team/Competitor name Ranking
3x3 Basketball 3x3 Basketball Men Wroclaw University of Science of Technology Wroclaw University of Science and Technology 5
Badminton Mixed Double Opole University Pietryja & Wojtkowska 1
Badminton Badminton Team Opole University Opole University 3
Badminton Women's Double Opole University Marczak & Wojtkowska 3
Badminton Women's Single Opole University Marczak Kornelia 5
Badminton Women's Single Opole University Wiborg Elisa 5
Badminton Men's Double Opole University Pietryja & Dubowski 9
Basketball Basketball Men Maria Curie-Sklodowska University   Maria Curie - Skłodowska University   3
Beach Volleyball Beach Volleyball Men Poznan University of Life Sciences Poznan University of Life Sciences 7
Beach Volleyball Beach Volleyball Men University of Warsaw University of Warsaw 1
Beach Volleyball Beach Volleyball Women University of Warsaw University of Warsaw 2 1
Beach Volleyball Beach Volleyball Women University of Warsaw University of Warsaw 3 3
Beach Volleyball Beach Volleyball Women University of Warsaw University of Warsaw 1 9
Beach Volleyball Beach Volleyball Men Wroclaw University of Environmental and Life Sciences Wroclaw University of Environmental and Life Sciences 8
Beach Volleyball Beach Volleyball Women Wroclaw University of Science of Technology Wroclaw University of Science and Technology 8
Chess Womens Team AGH University of Science and Technology   AGH University of Science and Technology   4
Chess Mens Team AGH University of Science and Technology   AGH University of Science and Technology (2)  4
Chess Men Blitz AGH University of Science and Technology   Lewicki Miroslaw 4
Chess Women Blitz AGH University of Science and Technology   Lach Aleksandra 5
Chess Women Blitz AGH University of Science and Technology   Kowalska Sara 8
Chess Men Blitz AGH University of Science and Technology   Sadzikowski Daniel 10
Chess Mens Team AGH University of Science and Technology   AGH University of Science and Technology (1)  17
Chess Men Blitz AGH University of Science and Technology   Smolka Marcin 20
Chess Men Blitz AGH University of Science and Technology   Czerw Dawid 32
Chess Women Blitz Poznan University of Economics Kulon Klaudia 2
Chess Mens Team Poznan University of Economics Poznan University of Economics (1) 5
Chess Womens Team Poznan University of Economics Poznan University of Economics 5
Chess Men Blitz Poznan University of Economics Mazurkiewicz Michal 6
Chess Men Blitz Poznan University of Economics Niekras Dawid 9
Chess Women Blitz Poznan University of Economics Wolniaczyk Daria 9
Chess Mens Team Poznan University of Economics Poznan University of Economics (2) 11
Chess Men Blitz Poznan University of Economics Adamowicz Maciej 12
Chess Men Blitz Poznan University of Economics Brodowski Piotr 17
Futsal Futsal Men University of Zielona Gora University of Zielona Gora 4
Handball Handball Men University of Rzeszow University of Rzeszow 7
Judo +78 kg Women Nicolaus Copernicus University in Torun   Załęczna Anna 1
Judo +90 kg to 100 kg Men Nicolaus Copernicus University in Torun   Moskal Daniel 5
Judo +63 kg to 70 kg Women Nicolaus Copernicus University in Torun   Mioducka Eliza 10
Judo +70 kg to 78 kg Women Stanislaw Staszic University of Applied Sciences in Pila Kułaga Paula 1
Judo -48 kg Women Stanislaw Staszic University of Applied Sciences in Pila Wiszniewska Katarzyna 3
Judo +81 kg to 90 kg Men Wroclaw University of Economic Kozlowski Rafal 1
Judo +60 kg to 66 kg Men Wroclaw University of Environmental and Life Sciences Makarewicz Arkadiusz 6
Judo +63 kg to 70 kg Women Wroclaw University of Science of Technology Hofman Urszula 2
Karate Kumite -67 kg Men Maritime Academy of Gdynia   Parczewski Michał 5
Karate Kumite -55 kg Women Opole University of Technology Szponder Natalia 9
Karate Kumite -84 kg Men Poznan University of Economics Migdalski Mariusz 6
Karate Kumite -84 kg Men Poznan University of Economics Danielewicz Mikołaj 9
Karate Kumite -67 kg Men Poznan University of Economics Urbański Bartosz 10
Karate Kata Men Individual Poznan University of Economics Kaczmarek Mateusz 12
Karate Kata Men Individual Poznan University of Economics Danielewicz Mikołaj 12
Karate Kumite +84 kg Men Poznan University of Economics Kaczmarek Mateusz 14
Karate Kata Men Individual Poznan University of Economics Urbański Bartosz 15
Karate Kumite -55 kg Women Poznan University of Technology Lewandowska Marta 6
Karate Kumite -84 kg Men Poznan University of Technology Korytowski Aleksander 7
Karate Kumite -67 kg Men Poznan University of Technology Urbaniak Mateusz 9
Karate Kata Men Individual Poznan University of Technology Kucner Michal 12
Karate Kata Men Individual Poznan University of Technology Urbaniak Mateusz 12
Karate Kata Men Individual Poznan University of Technology Korytowski Aleksander 12
Karate Kata Women Individual Poznan University of Technology Lewandowska Marta 13
Karate Kumite -61 kg Women Stanislaw Staszic University of Applied Sciences in Pila Gawlik Krystyna 10
Karate Kata Women Individual Stanislaw Staszic University of Applied Sciences in Pila Gawlik Krystyna 13
Karate Kumite -75 kg Men University School of Physical Education in Poznan Górecki Bartosz 7
Karate Kumite -68 kg Women Wroclaw Medical University Butrym Iga 9
Rowing LW2x Women Adam Mickiewicz University in Poznan Adam Mickiewicz University in Poznan LW2x 9
Rowing LM4x Men Gdansk University of Technology Gdansk University of Technology LM4x 2
Rowing LM4- Men Gdansk University of Technology Gdansk University of Technology LM4- 7
Rowing LW1x Women Kazimierz Wielki University in Bydgoszcz Kazimierz Wielki University in Bydgoszcz LW1x 1
Rowing M4x Men Kozminski University Kozminski University M4x 2
Rowing M8+ Men Kozminski University Kozminski University M8+ 6
Rowing W8+ Women Pomeranian Medical University in Szczecin Pomeranian Medical University in Szczecin W8+ 6
Rowing LW1x Women Poznan University of Technology Poznan University of Technology LW1x 8
Rowing LM1x Men University School of Physical Education in Wroclaw University School of Physical Education in Wroclaw LM1x 9
Rowing LW2x Women Warsaw University of Life Sciences Warsaw University of Life Sciences LW2x 1
Rowing LW1x Women Warsaw University of Life Sciences Warsaw University of Life Sciences LW1x 3
Rowing LM1x Men Warsaw University of Life Sciences Warsaw University of Life Sciences LM1x 7
Rowing M8+ Men Wroclaw University of Science of Technology Wroclaw University of Technology M8+ 9
Sport Climbing Lead Men AGH University of Science and Technology   Fojcik Igor 3
Sport Climbing Team AGH University of Science and Technology   AGH University of Science and Technology   5
Sport Climbing Boulder Women AGH University of Science and Technology   Oska Karolina 6
Sport Climbing Speed Men AGH University of Science and Technology   Kaczanowski Jacek 7
Sport Climbing Boulder Men AGH University of Science and Technology   Fojcik Igor 7
Sport Climbing Speed Men AGH University of Science and Technology   Fojcik Igor 8
Sport Climbing Lead Women AGH University of Science and Technology   Oska Karolina 9
Sport Climbing Boulder Women AGH University of Science and Technology   Weber Olga 10
Sport Climbing Lead Women AGH University of Science and Technology   Weber Olga 14
Sport Climbing Speed Women AGH University of Science and Technology   Oska Karolina 14
Sport Climbing Lead Men AGH University of Science and Technology   Kaczanowski Jacek 14
Sport Climbing Speed Men AGH University of Science and Technology   Robakowski Jakub 16
Sport Climbing Speed Women AGH University of Science and Technology   Weber Olga 18
Sport Climbing Lead Men AGH University of Science and Technology   Robakowski Jakub 19
Sport Climbing Boulder Men AGH University of Science and Technology   Robakowski Jakub 19
Sport Climbing Boulder Men AGH University of Science and Technology   Kaczanowski Jacek 22
Table Tennis Team Women Jan Dlugosz University in Czestochowa Jan Dlugosz University in Czestochowa 2
Table Tennis Women's Double Jan Dlugosz University in Czestochowa Zalomska & Slifirczyk 5
Table Tennis Women's Single Jan Dlugosz University in Czestochowa Falarz Kinga 9
Table Tennis Women's Single Jan Dlugosz University in Czestochowa Slifirczyk Katarzyna 17
Table Tennis Women's Single Jan Dlugosz University in Czestochowa Zalomska Roksana 17
Table Tennis Women's Double Kozminski University Bak & Lalak 3
Table Tennis Team Men Kozminski University Kozminski University 3
Table Tennis Women's Double Kozminski University Lesniak & Dabrowska 5
Table Tennis Team Women Kozminski University Kozminski University 5
Table Tennis Women's Single Kozminski University Lesniak Alicja 9
Table Tennis Men's Doubles Kozminski University Witkowski & Wisniewski 9
Table Tennis Women's Single Kozminski University Bak Natalia 9
Table Tennis Men's Single Kozminski University Brodzki Maciej 17
Table Tennis Men's Single Kozminski University Witkowski Antoni 17
Table Tennis Women's Single Kozminski University Lalak Karolina 17
Table Tennis Men's Doubles Kozminski University Brodzki & Koziel 17
Table Tennis Men's Single Kozminski University Wisniewski Tomasz 33
Table Tennis Women's Single Kozminski University Dabrowska Aleksandra 33
Table Tennis Men's Single Kozminski University Koziel Pawel 33
Table Tennis Men's Single Rzeszow University of Technology Cyrnek Piotr 5
Table Tennis Team Men Rzeszow University of Technology Rzeszow University of Technology 5
Table Tennis Men's Doubles Rzeszow University of Technology Nadolski & Czernik 9
Table Tennis Men's Doubles Rzeszow University of Technology Cyrnek & Tomon 17
Table Tennis Men's Single Rzeszow University of Technology Czernik Mateusz 17
Table Tennis Men's Single Rzeszow University of Technology Tomon Grzegorz 17
Table Tennis Men's Single Rzeszow University of Technology Nadolski Lukasz 65
Table Tennis Men's Single The Angelus Silesius State School of Higher Vocational Education in Walbrzych Floras Robert 1
Table Tennis Men's Doubles The Angelus Silesius State School of Higher Vocational Education in Walbrzych Fertikowski & Floras 1
Table Tennis Team Men The Angelus Silesius State School of Higher Vocational Education in Walbrzych The Angelus Silesius State School of Higher Vocational Education in Walbrzych 1
Table Tennis Men's Single The Angelus Silesius State School of Higher Vocational Education in Walbrzych Chodorski Piotr 2
Table Tennis Men's Doubles The Angelus Silesius State School of Higher Vocational Education in Walbrzych Boguslaw & Chodorksi 3
Table Tennis Men's Single The Angelus Silesius State School of Higher Vocational Education in Walbrzych Boguslaw Koszyk 5
Table Tennis Men's Single The Angelus Silesius State School of Higher Vocational Education in Walbrzych Niedzwiedzki Wojciech 9
Table Tennis Men's Single The Angelus Silesius State School of Higher Vocational Education in Walbrzych Fertikowski Pawel 33
Table Tennis Women's Double University School of Physical Education in Wroclaw Wabik & Nowacka 1
Table Tennis Women's Single University School of Physical Education in Wroclaw Nowacka Paulina 3
Table Tennis Team Women University School of Physical Education in Wroclaw University School of Physical Education in Wroclaw 7
Table Tennis Women's Single University School of Physical Education in Wroclaw Wabik Sandra 9
Table Tennis Women's Single University School of Physical Education in Wroclaw Osinska Katarzyna 9
Tennis Tennis Women AGH University of Science and Technology   AGH University of Science and Technology   8
Tennis Tennis Men Kozminski University Kozminski University 5
Tennis Tennis Women Kozminski University Kozminski University 14
Volleyball Volleyball Men Poznan University of Technology Poznan University of Technology 8
Volleyball Volleyball Men University of Rzeszow University of Rzeszow 1
Volleyball Volleyball Women University of Rzeszow University of Rzeszow 5

Results and data handling by Furki sport