European Universities
Games 2018
Badminton / Mixed Doubles
Final Ranking
Round 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Uni of Nottingham 2
 
 
Round 1 #1 17.07.09:30  
 
 
Uni Duisburg-Essen 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Uni of Bern 1
 
 
Round 1 #2 17.07.09:30  
 
 
Uni of Paris-Sud IX 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Uludag Uni 0
 
 
Round 1 #3 17.07.09:30  
 
 
Uni of Strasbourg 2
 
 
 
 
 
 
 
Uni of Bern 1
 
 
Round 1 #4 17.07.09:30  
 
 
Radboud Uni 2
 
 
 
 
 
 
 
Uni of Nottingham 1
 
 
Round 1 #5 17.07.09:30  
 
 
Uni of Lisbon 2
 
 
 
Uni of Zagreb 0
 
 
Round 1 #6 17.07.09:30  
 
 
Catholic Leuven 2
 
 
 
 
 
 
 
Uni Duisburg-Essen 2
 
 
Round 1 #7 17.07.10:05  
 
 
Uni of Neuchatel 0
 
 
 
 
 
 
 
Polytechnic Armenia 2
 
 
Round 1 #8 17.07.10:05  
 
 
Uni of Coimbra 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Radboud Uni 2
 
 
Round 1 #9 17.07.10:05  
 
 
Uni of Coimbra 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Uni of Hamburg 0
 
 
Round 1 #10 17.07.10:05  
 
 
Uni of Strasbourg 2
 
 
Round 2
 
 
Lobachevsky State 2
 
 
   
Round 2 #1 17.07.13:00  
 
 
   
Uludag Uni 0
 
 
 
 
 
Catholic Leuven 0
 
 
   
Round 2 #2 17.07.13:00  
 
 
   
Uni of Nottingham 2
 
 
 
 
 
Nova Uni Lisbon 0
 
 
   
Round 2 #3 17.07.13:00  
 
 
   
Kharkiv Polytechnic 2
 
 
 
 
 
Kaunas Tech Uni 0
 
 
   
Round 2 #4 17.07.14:10  
 
 
   
Uni of Paris-Sud IX 2
 
 
 
 
 
Uni of Oslo 2
 
 
   
Round 2 #5 17.07.13:35  
 
 
   
Uni of Hamburg 0
 
 
 
 
 
Polytechnic Armenia 0
 
 
   
Round 2 #6 17.07.14:10  
 
 
   
Uni of Strasbourg 2
 
 
 
 
 
Uni of Coimbra 0
 
 
   
Round 2 #7 17.07.13:35  
 
 
   
Radboud Uni 2
 
 
 
 
 
Uni of Zagreb 0
 
 
   
Round 2 #8 17.07.13:00  
 
 
   
Uni of Lisbon 2
 
 
 
 
 
Catholic Leuven 2
 
 
   
Round 2 #9 17.07.13:35  
 
 
   
Uni of Hamburg 0
 
 
 
 
 
Uni Duisburg-Essen 0
 
 
   
Round 2 #10 17.07.13:35  
 
 
   
Kharkiv Polytechnic 2
 
 
 
 
 
Polytechnic Armenia 0
 
 
   
Round 2 #11 17.07.14:10  
 
 
   
Uni of Bern 2
 
 
 
 
 
Uni of Paris-Sud IX 0
 
 
   
Round 2 #12 17.07.13:35  
 
 
   
Uni of Nottingham 2
 
 
 
 
 
Radboud Uni 2
 
 
   
Round 2 #13 17.07.14:10  
 
 
   
Uni of Zagreb 0
 
 
 
 
 
Uni Duisburg-Essen 0
 
 
   
Round 2 #14 17.07.13:35  
 
 
   
Uni of Oslo 2
 
 
 
 
 
Uni of Strasbourg 2
 
 
   
Round 2 #15 17.07.14:10  
 
 
   
Uni of Lisbon 0
 
 
 
 
 
Kaunas Tech Uni 0
 
 
   
Round 2 #16 17.07.14:10  
 
 
   
Uludag Uni 2
 
 
 
Round 3
 
 
 
 
Lobachevsky State 2
 
 
   
   
   
Round 3 #1 18.07.09:30  
 
 
   
   
   
Uni of Nottingham 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kharkiv Polytechnic 2
 
 
   
   
   
Round 3 #2 18.07.09:30  
 
 
   
   
   
Uni of Paris-Sud IX 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Uni of Oslo 0
 
 
   
   
   
Round 3 #3 18.07.09:30  
 
 
   
   
   
Uni of Strasbourg 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Radboud Uni 2
 
 
   
   
   
Round 3 #4 18.07.09:30  
 
 
   
   
   
Uni of Lisbon 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Catholic Leuven 2
 
 
   
   
   
Round 3 #5 18.07.09:30  
 
 
   
   
   
Kharkiv Polytechnic 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Uni of Bern 0
 
 
   
   
   
Round 3 #6 18.07.09:30  
 
 
   
   
   
Uni of Nottingham 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Radboud Uni 0
 
 
   
   
   
Round 3 #7 18.07.10:05  
 
 
   
   
   
Uni of Oslo 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Uni of Strasbourg 2
 
 
   
   
   
Round 3 #8 18.07.10:05  
 
 
   
   
   
Uludag Uni 1
 
 
 
 
 
Quarter Final
 
 
 
 
 
 
 
 
Lobachevsky State 2
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Quarter Final #1 18.07.14:00  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Kharkiv Polytechnic 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Uni of Strasbourg 2
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Quarter Final #2 18.07.14:00  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Radboud Uni 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Catholic Leuven 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Quarter Final #3 18.07.14:00  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Uni of Nottingham 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Uni of Oslo 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Quarter Final #4 18.07.14:00  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Uni of Strasbourg 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Semi Final
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lobachevsky State 2
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Semi Final #1 18.07.17:45  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Uni of Strasbourg 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Uni of Nottingham 2
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Semi Final #2 18.07.17:45  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Uni of Strasbourg 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Final
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lobachevsky State 2
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Final 19.07.12:15  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Uni of Nottingham 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lobachevsky State
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rank Team
1 Kargaev/Vorobeva (RUS)
2 Naing/Yang (GBR)
3 Martinez/Saumier (FRA)
3 Baures/Pancasari (FRA)
5 Jorgensen/Klyve (NOR)
5 Shmundyak/Ilyinskaya (UKR)
5 Van Herbruggen/Neyrinck (BEL)
5 Gootzen/Peters (NED)
9 Mork/Wiborg (NOR)
9 Silva/Lopes (POR)
9 Phomsoupha/Vanangamoudiar (FRA)
9 Schneiter/Schorno (SUI)
9 Sterin/Mikhalkova (UKR)
9 Bay/Fere (TUR)
9 de Lange/Hall (NED)
9 Youle/Witts (GBR)
17 Mendes/Dias (POR)
17 Jorge/Estrompa (POR)
17 Belas/Trgovac (CRO)
17 Cömert/Demirtas (TUR)
17 Lacerda Alegre Eduardo/Leong Chang (POR)
17 Vizgirda/Kazakauskaite (LTU)
17 Litvinas/Sendzikaite (LTU)
17 Mnatsakanyan/Nikoyan (ARM)
17 Dewit/Dewit (BEL)
17 Doko/Dragčević (CRO)
17 Nazaretyan/Poghosyan (ARM)
17 Herbault/Perraudeau (FRA)
17 Sander/Schadlowski (GER)
17 Hennes/Henze (GER)
17 Rösener/Wich (GER)
17 Wong/Gießler (GER)
33 Pedroso/Simões (POR)
33 Kuczynski/Schulze (GER)
33 Salim/Ceylan (TUR)
33 Karl/Kralj (CRO)
33 Wojtowicz/Wojtowicz (SUI)
33 Choi/Chien (GBR)
33 Schmid/Müller (SUI)
33 Heiniger/Schuler (SUI)
33 Rathke/Altenbeck (GER)
33 Ribeiro/Medeiros (POR)
33 Kutlu/Arslan (TUR)

Results and data handling by Furki sport