Karate / Kumite Mens -60kg
Final Ranking
Round 2
 
Bogdan Marian Florin Gogolosi 3
 
 
Round 2 #1 02.08.  
 
 
Rubén Martínez García 0
 
 
 
 
 
 
 
Raffaele Veneruso 0
 
 
Round 2 #3 02.08.  
 
 
Jan Sieradzki 2
 
 
 
 
 
 
 
Mykola Hromyk 0
 
 
Round 2 #5 01.08.  
 
 
Goran Nikolovski 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sukru Onur Demir 5
 
 
Round 2 #9 02.08.  
 
 
Antonio Fadda 0
 
 
 
 
 
 
 
Christos Stefanos Xenos 5
 
 
Round 2 #11 02.08.  
 
 
Dominik Imrich 2
 
 
 
 
 
 
 
Nazaro Damiano Di Fraia 0
 
 
Round 2 #13 02.08.  
 
 
João Xavier 0
 
 
Round 1
 
 
Bogdan Marian Florin Gogolosi 3
 
 
   
Round 1 #1 01.08.  
 
 
   
Fuat Demİrel 0
 
 
 
 
 
Jan Sieradzki 2
 
 
   
Round 1 #2 01.08.  
 
 
   
Jaspal Mehat 0
 
 
 
 
 
Mykola Hromyk 4
 
 
   
Round 1 #3 01.08.  
 
 
   
Mateo Moscone 0
 
 
 
 
 
Vignes Sivahmuhan 5
 
 
   
Round 1 #4 01.08.  
 
 
   
Jaka Taler 1
 
 
 
 
 
Sukru Onur Demir 2
 
 
   
Round 1 #5 02.08.16:45  
 
 
   
Milos Dzakovic 4
 
 
 
 
 
Christos Stefanos Xenos 4
 
 
   
Round 1 #6 02.08.  
 
 
   
Cuba Parris 1
 
 
 
 
 
João Xavier 4
 
 
   
Round 1 #7 02.08.  
 
 
   
Furkan Korkmaz 1
 
 
 
 
 
Anujan Balendrakumar 0
 
 
   
Round 1 #8 02.08.  
 
 
   
Dren Hajdari 1
 
 
 
Quarterfinals
 
 
 
 
Fuat Demİrel 5
 
 
   
   
   
Quarterfinal 1 01.08.  
 
 
   
   
   
Jan Sieradzki 4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mykola Hromyk 2
 
 
   
   
   
Quarterfinal 2 01.08.  
 
 
   
   
   
Vignes Sivahmuhan 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Milos Dzakovic 0
 
 
   
   
   
Quarterfinal 3 02.08.  
 
 
   
   
   
Christos Stefanos Xenos 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
João Xavier 6
 
 
   
   
   
Quarterfinal 4 02.08.  
 
 
   
   
   
Dren Hajdari 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dominik Imrich 4
 
 
   
   
   
Repechage 1 #1 02.08.  
 
 
   
   
   
Cuba Parris 0
 
 
 
 
 
Semifinals
 
 
 
 
 
 
 
 
Fuat Demİrel 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Semifinal 1 01.08.  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Mykola Hromyk 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Christos Stefanos Xenos 4
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Semifinal 2 02.08.  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
João Xavier 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dominik Imrich 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Repechage 1 #2 02.08.  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Milos Dzakovic 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bogdan Marian Florin Gogolosi 2
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Repechage 2 #1 02.08.  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Jan Sieradzki 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Finals
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fuat Demİrel 4
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Final 03.08.16:35  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Christos Stefanos Xenos 5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dominik Imrich 5
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
3rd place match 1 02.08.  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
João Xavier 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bogdan Marian Florin Gogolosi 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
3rd place match 2 02.08.19:09  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Mykola Hromyk 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Christos Stefanos Xenos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dominik Imrich
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mykola Hromyk
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rank Competitor University
1 Christos Stefanos Xenos National and Kapodistrian University of Athens (GRE)
2 Fuat Demİrel Istanbul Aydin University (TUR)
3 Dominik Imrich Economic University in Bratislava (SVK)
3 Mykola Hromyk Odessa National Polytechnic University (UKR)
5 Bogdan Marian Florin Gogolosi University of Pitesti (ROU)
5 João Xavier Nova University of Lisbon (POR)
7 Jan Sieradzki Wroclaw University of Science of Technology (POL)
7 Milos Dzakovic University of Belgrade (SRB)

Results and data handling by Furki sport