Karate / Kumite Mens -67kg
Final Ranking
Round3
 
Mihai Andrei Stanila 1
 
 
Round 3 #1 01.08.13:15  
 
 
Dominik Mikula 7
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vasil Rivov 3
 
 
Round 3 #5 01.08.13:20  
 
 
Abdulkadir Kara 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gianluca De Vivo 3
 
 
Round 3 #9 01.08.13:30  
 
 
Roberto Ackovski 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Valdrin Rashiti 1
 
 
Round 3 #17 01.08.13:00  
 
 
Jess Rosiello 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Luca Benedetti 1
 
 
Round 3 #25 01.08.13:20  
 
 
Abdenour Azizi 3
 
 
Round2
 
 
Dominik Mikula 9
 
 
   
Round 2 #1 01.08.13:30  
 
 
   
Paolo Ranza Persico 0
 
 
 
 
 
Francesco D'onofrio 8
 
 
   
Round 2 #2 01.08.13:35  
 
 
   
Matej Homola 4
 
 
 
 
 
Vasil Rivov 1
 
 
   
Round 2#3 01.08.  
 
 
   
Francesco D'abrunzo 0
 
 
 
 
 
Dino Povrženić 0
 
 
   
Round 2#4 01.08.13:40  
 
 
   
Gowshekan Balendrakumar 0
 
 
 
 
 
Gianluca De Vivo 1
 
 
   
Round 2 #5 01.08.13:45  
 
 
   
Denis Gorenc 0
 
 
 
 
 
Valentyn Naida 2
 
 
   
Round 2 #6 01.08.13:50  
 
 
   
Kenneth Gabriels 1
 
 
 
 
 
Aaron O’neil-smith 0
 
 
   
Round 2#7 01.08.13:55  
 
 
   
SavaŞ UlaŞ GÜltekİn 0
 
 
 
 
 
Hugo Ballester Piquer 2
 
 
   
Round 2 #8 01.08.14:00  
 
 
   
Luca Turchi 1
 
 
 
 
 
Valdrin Rashiti 3
 
 
   
Round 2#9 01.08.13:50  
 
 
   
Francesco Pinto 0
 
 
 
 
 
Gianmarco Benotti 0
 
 
   
Round 2#10 01.08.13:20  
 
 
   
Jordan Neves 3
 
 
 
 
 
Joaquim Mendes 1
 
 
   
Round 2#11 01.08.13:10  
 
 
   
Alİ GÜney 0
 
 
 
 
 
Lorenzo Milani 3
 
 
   
Round 2#12 01.08.13:15  
 
 
   
Jonatan Kujawa 0
 
 
 
 
 
Abdenour Azizi 0
 
 
   
Round 2#13 01.08.13:35  
 
 
   
BlaŽ HribovŠek 0
 
 
 
 
 
Muhammet Fatih Sahin 0
 
 
   
Round 2#14 01.08.13:40  
 
 
   
Alex Asna Sanches 0
 
 
 
 
 
Leo Cape 0
 
 
   
Round 2#15 02.08.13:15  
 
 
   
David Petkov 0
 
 
 
 
 
Oleksandr Kicherman 0
 
 
   
Round 2#16 01.08.13:50  
 
 
   
Stjepan Štimac 2
 
 
 
Round1
 
 
 
 
Dominik Mikula 0
 
 
   
   
   
Round 1 #1 01.08.  
 
 
   
   
   
Francesco D'onofrio 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vasil Rivov 0
 
 
   
   
   
Round 1 #2 01.08.  
 
 
   
   
   
Dino Povrženić 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gianluca De Vivo 1
 
 
   
   
   
Round 1 #3 01.08.  
 
 
   
   
   
Valentyn Naida 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aaron O’neil-smith 1
 
 
   
   
   
Round 1 #4 01.08.  
 
 
   
   
   
Hugo Ballester Piquer 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Valdrin Rashiti 0
 
 
   
   
   
Round 1 #5 01.08.13:55  
 
 
   
   
   
Jordan Neves 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Joaquim Mendes 1
 
 
   
   
   
Round 1 #6 01.08.14:00  
 
 
   
   
   
Lorenzo Milani 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Abdenour Azizi 1
 
 
   
   
   
Round 1 #7 01.08.14:00  
 
 
   
   
   
Alex Asna Sanches 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Leo Cape 0
 
 
   
   
   
Round 1 #8 01.08.  
 
 
   
   
   
Stjepan Štimac 2
 
 
 
 
 
Quarterfinals
 
 
 
 
 
 
 
 
Francesco D'onofrio 6
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Quarterfinal 1 01.08.  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Dino Povrženić 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gianluca De Vivo 10
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Quarterfinal 2 01.08.  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Hugo Ballester Piquer 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jordan Neves 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Quarterfinal 3 01.08.14:05  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Joaquim Mendes 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Abdenour Azizi 2
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Quarterfinal 4 01.08.14:05  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Stjepan Štimac 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Oleksandr Kicherman 8
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Repechage 1 #1 02.08.15:15  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Leo Cape 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Matej Homola 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Repechage 2 #1 02.08.15:15  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Dominik Mikula 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Semifinals
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Francesco D'onofrio 4
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Semifinal 1 01.08.  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Gianluca De Vivo 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Joaquim Mendes 1
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Semifinal 2 01.08.14:10  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Stjepan Štimac 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Oleksandr Kicherman 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Repechage 1 #2 02.08.15:20  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Abdenour Azizi 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Matej Homola 8
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Repechage 2 #2 02.08.15:21  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Dino Povrženić 9
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Finals
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Francesco D'onofrio 4
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Final 03.08.16:45  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Stjepan Štimac 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Oleksandr Kicherman 2
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
3rd place match 1 02.08.15:25  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Joaquim Mendes 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dino Povrženić 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
3rd place match 2 02.08.15:25  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Gianluca De Vivo 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Francesco D'onofrio
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Joaquim Mendes
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gianluca De Vivo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rank Competitor University
1 Francesco D'onofrio University of Rome Tor Vergata (ITA)
2 Stjepan Štimac University of Zagreb (CRO)
3 Joaquim Mendes University of Porto (POR)
3 Gianluca De Vivo University of Pegaso (ITA)
5 Dino Povrženić University of Zagreb (CRO)
5 Oleksandr Kicherman National Technical University Kharkiv Polytechnical Institute (UKR)
7 Matej Homola Pan-European University (SVK)
7 Abdenour Azizi University of Southern Brittany (FRA)

Results and data handling by Furki sport