Judo / Men +66 kg to 73 kg
Final Ranking
Preround
 
 
 
 
 
Artem Khomula 1
 
 
Preround 2 01.08.10:00  
 
 
Lev Smagin 0
 
 
 
Pierrick Jordan 0
 
 
Preround 3 01.08.10:00  
 
 
Severin Lüthi 1
 
 
 
Cameron Givre 0
 
 
Preround 4 01.08.10:00  
 
 
Javier Ramos Ballester 1
 
 
 
Aldo Lushaku 0
 
 
Preround 5 01.08.10:00  
 
 
Enzo Gibelli 1
 
 
 
 
 
 
 
Bence Windischmann 0
 
 
Preround 7 01.08.10:00  
 
 
Tino Šundov 1
 
 
 
Stéfan Mimault 1
 
 
Preround 8 01.08.  
 
 
Anton Bonchak 0
 
 
 
Alexandre Rubiano 1
 
 
Preround 9 01.08.10:00  
 
 
Alberto Boccato 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jozef Benko 0
 
 
Preround 12 01.08.10:00  
 
 
Herbert Wicker 1
 
 
 
Joan-benjamin Gaba 0
 
 
Preround 13 01.08.10:00  
 
 
Bendegúz Hegedüs 1
 
 
 
Diogo Fernandes 1
 
 
Preround 14 01.08.10:00  
 
 
Balsa Sinanovic 0
 
 
 
Rodrigo Ponte 0
 
 
Preround 15 01.08.10:00  
 
 
Andrejs Serdega 1
 
 
Round 1
 
 
Mateusz Garbacz 0
 
 
   
Round 1 #1 01.08.  
 
 
   
Artem Khomula 1
 
 
 
 
 
Severin Lüthi 1
 
 
   
Round 1 #2 01.08.  
 
 
   
Javier Ramos Ballester 0
 
 
 
 
 
Enzo Gibelli 1
 
 
   
Round 1 #3 01.08.  
 
 
   
Patrik Sumpor 0
 
 
 
 
 
Tino Šundov 1
 
 
   
Round 1 #4 01.08.  
 
 
   
Stéfan Mimault 0
 
 
 
 
 
Alexandre Rubiano 1
 
 
   
Round 1 #5 01.08.  
 
 
   
Miguel Pinho 0
 
 
 
 
 
Alexander Gabler 1
 
 
   
Round 1 #6 01.08.  
 
 
   
Herbert Wicker 0
 
 
 
 
 
Bendegúz Hegedüs 1
 
 
   
Round 1 #7 01.08.  
 
 
   
Diogo Fernandes 0
 
 
 
 
 
Andrejs Serdega 1
 
 
   
Round 1 #8 01.08.  
 
 
   
Stefan Mirković 0
 
 
 
 
 
Lev Smagin 0
 
 
   
Repechage 1 01.08.  
 
 
   
Mateusz Garbacz 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aldo Lushaku 0
 
 
   
Repechage 2 01.08.  
 
 
   
Patrik Sumpor 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Alberto Boccato 0
 
 
   
Repechage 3 01.08.  
 
 
   
Miguel Pinho 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Joan-benjamin Gaba 1
 
 
   
Repechage 4 01.08.  
 
 
   
Diogo Fernandes 0
 
 
 
Quarterfinals
 
 
 
 
Artem Khomula 1
 
 
   
   
   
Quarterfinal 1 01.08.  
 
 
   
   
   
Severin Lüthi 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Enzo Gibelli 1
 
 
   
   
   
Quarterfinal 2 01.08.  
 
 
   
   
   
Tino Šundov 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Alexandre Rubiano 1
 
 
   
   
   
Quarterfinal 3 01.08.  
 
 
   
   
   
Alexander Gabler 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bendegúz Hegedüs 1
 
 
   
   
   
Quarterfinal 4 01.08.  
 
 
   
   
   
Andrejs Serdega 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mateusz Garbacz 0
 
 
   
   
   
Repechage 5 01.08.  
 
 
   
   
   
Severin Lüthi 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Patrik Sumpor 0
 
 
   
   
   
Repechage 6 01.08.  
 
 
   
   
   
Tino Šundov 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Miguel Pinho 0
 
 
   
   
   
Repechage 7 01.08.  
 
 
   
   
   
Alexander Gabler 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Joan-benjamin Gaba 0
 
 
   
   
   
Repechage 8 01.08.  
 
 
   
   
   
Andrejs Serdega 1
 
 
 
 
 
Semifinals
 
 
 
 
 
 
 
 
Artem Khomula 1
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Semifinal 1 01.08.  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Enzo Gibelli 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Alexandre Rubiano 1
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Semifinal 2 01.08.  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Bendegúz Hegedüs 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Severin Lüthi 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Repechage 9 01.08.  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Tino Šundov 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Alexander Gabler 1
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Repechage 10 01.08.  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Andrejs Serdega 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Finals
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Artem Khomula 1
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Final 01.08.  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Alexandre Rubiano 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tino Šundov 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
3rd place match 1 01.08.  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Bendegúz Hegedüs 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Alexander Gabler 1
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
3rd place match 2 01.08.  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Enzo Gibelli 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Artem Khomula
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bendegúz Hegedüs
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Alexander Gabler
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rank Competitor University
1 Artem Khomula Sumy State University (UKR)
2 Alexandre Rubiano University of Bordeaux (FRA)
3 Alexander Gabler European University of Applied Sciences Rhein Erft (GER)
3 Bendegúz Hegedüs University of Physical Education (HUN)
5 Enzo Gibelli Aix-Marseille University (FRA)
5 Tino Šundov University of Split (CRO)

Results and data handling by Furki sport