Karate / Kumite men’s team tournament
Final Ranking
Round 1
 
Gazi University 3
 
 
Round 1 #1 Pool 1 28.07.14:10  
 
 
Kazimierz Wielki Uni 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
University of Vienna 1
 
 
Round 1 #2 Pool 2 28.07.14:05  
 
 
Coventry Uni 3
 
 
Quarter Finals
 
 
Gazi University 2
 
 
   
Quarter Final 1 Pool 1 28.07.14:15  
 
 
   
The South Ukrainian National Pedagogical University K.D. Ushinskogo 3
 
 
 
 
 
University of Szeged 0
 
 
   
Quarter Final 2 Pool 1 28.07.14:15  
 
 
   
St.Cyril Uni Skopje 3
 
 
 
 
 
University of Pristina 2
 
 
   
Quarter Final 3 Pool 1 28.07.14:20  
 
 
   
Aix-Marseille Uni 3
 
 
 
 
 
University of Zagreb 0
 
 
   
Quarter Final 4 Pool 1 28.07.14:25  
 
 
   
Comenius Uni 2
 
 
 
 
 
Coventry Uni 1
 
 
   
Quarter Final 1 Pool 2 28.07.15:30  
 
 
   
Kharkiv Academy 3
 
 
 
 
 
University of Brescia KMT 3
 
 
   
Quarter Final 2 Pool 2 28.07.15:35  
 
 
   
Uni of P.E. & Sport 0
 
 
 
 
 
Lodz University of Technology 0
 
 
   
Quarter Final 3 Pool 2 28.07.15:40  
 
 
   
Yuriy Fedkovych Chernivtsi National University KMT 3
 
 
 
 
 
Lviv State University of PC 0
 
 
   
Quarter Final 4 Pool 2 28.07.15:45  
 
 
   
Marmara University 3
 
 
 
Semi Finals
 
 
 
 
The South Ukrainian National Pedagogical University K.D. Ushinskogo 1
 
 
   
   
   
Semi Final 1 28.07.15:50  
 
 
   
   
   
St.Cyril Uni Skopje 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aix-Marseille Uni 1
 
 
   
   
   
Semi Final 2 28.07.15:54  
 
 
   
   
   
Comenius Uni 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kharkiv Academy 3
 
 
   
   
   
Semi Final 1 Pool 2 28.07.16:00  
 
 
   
   
   
University of Brescia KMT 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Yuriy Fedkovych Chernivtsi National University KMT 0
 
 
   
   
   
Semi Final 2 Pool 2 28.07.16:05  
 
 
   
   
   
Marmara University 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
University of Szeged 1
 
 
   
   
   
Repechage Semi Final 1 28.07.18:10  
 
 
   
   
   
The South Ukrainian National Pedagogical University K.D. Ushinskogo 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Coventry Uni 2
 
 
   
   
   
Repechage Semi Final 2 28.07.18:10  
 
 
   
   
   
University of Brescia KMT 3
 
 
 
 
 
Finals
 
 
 
 
 
 
 
 
St.Cyril Uni Skopje 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Final 28.07.16:10  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Comenius Uni 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kharkiv Academy 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Final 28.07.16:20  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Marmara University 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
The South Ukrainian National Pedagogical University K.D. Ushinskogo 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Bronze Medal Match 1 28.07.18:50  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Comenius Uni 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
University of Brescia KMT 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Bronze Medal Match 2 28.07.18:50  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Marmara University 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Poolwinner Final
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
St.Cyril Uni Skopje 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Poolwinner Final 30.07.15:35  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Kharkiv Academy 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
St.Cyril Uni Skopje
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rank Team
1 St. Cyril and Methodius University of Skopje   (MKD)
2 Kharkiv State Academy of Physical Culture (UKR)
3 Marmara University (TUR)
3 The South Ukrainian National Pedagogical University K.D. Ushinskogo (UKR)
5 Comenius University (SVK)
5 University of Brescia KMT (ITA)
7 University of Szeged (HUN)
7 Coventry University (GBR)

Results and data handling by Furki sport