Table Tennis / Womens Singles
Final Ranking
First round
 
 
 
 
 
Agata Szczuka 0
 
 
Round 1 #1 18.07.16:00  
 
 
Vitalija Venckute 3
 
 
 
Aline Rocher 3
 
 
Round 1 #2 18.07.16:00  
 
 
Maria Goncalves Rebelo 0
 
 
 
Yuxi Ren 0
 
 
Round 1 #3 18.07.16:00  
 
 
Gaja Mavri 3
 
 
 
 
 
 
 
Chantal Graversen 3
 
 
Round 1 #4 18.07.16:00  
 
 
Kerenza Baker 0
 
 
 
Meijun Qu 0
 
 
Round 1 #5 18.07.16:00  
 
 
Karla Franovic 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marion Berthaud 3
 
 
Round 1 #6 18.07.16:00  
 
 
Faye Leggett 0
 
 
 
Kiara Maurer 3
 
 
Round 1 #7 18.07.16:00  
 
 
Eszter Borbala Borsi 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Silvia Lopes Santos 3
 
 
Round 1 #8 18.07.16:00  
 
 
Klara Bardac 1
 
 
 
Maja Miklaszewska 3
 
 
Round 1 #9 18.07.15:30  
 
 
Tze Shuen Ng 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ines Lopes Batista 0
 
 
Round 1 #10 18.07.16:30  
 
 
Amelie Pauly 3
 
 
 
Kornelija Sciglaite 0
 
 
Round 1 #11 18.07.16:30  
 
 
Katarzyna Slifirczyk 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sara Susac 3
 
 
Round 1 #12 18.07.16:30  
 
 
Shuang Zhang 0
 
 
 
Kathrin Hessenthaler 3
 
 
Round 1 #13 18.07.16:30  
 
 
Nursema Coklar 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lauren Stacey 0
 
 
Round 1 #14 18.07.16:30  
 
 
Marta Vukelic 3
 
 
 
Amy Hutchings 0
 
 
Round 1 #15 18.07.16:30  
 
 
Lisa Klett 3
 
 
 
 
 
 
 
Julia Szymczak 3
 
 
Round 1 #16 18.07.16:30  
 
 
Zuzanna Blazejewicz 2
 
 
 
Egle Jankauskiene 0
 
 
Round 1 #17 18.07.16:30  
 
 
Judith Liu 3
 
 
 
Paulina Krzysiek 3
 
 
Round 1 #18 18.07.15:30  
 
 
Magdalena Podlewska 0
 
 
Second round
 
 
Katarina Strazar 3
 
 
   
Round 2 #1 19.07.14:30  
 
 
   
Vitalija Venckute 2
 
 
 
 
 
Aline Rocher 3
 
 
   
Round 2 #2 19.07.14:30  
 
 
   
Gaja Mavri 0
 
 
 
 
 
Agata Zakrzewska 3
 
 
   
Round 2 #3 19.07.14:30  
 
 
   
Chantal Graversen 0
 
 
 
 
 
Karla Franovic 2
 
 
   
Round 2 #4 19.07.14:30  
 
 
   
Simay Kulakceken 3
 
 
 
 
 
Lara Opeka 1
 
 
   
Round 2 #5 19.07.14:30  
 
 
   
Marion Berthaud 3
 
 
 
 
 
Kiara Maurer 2
 
 
   
Round 2 #6 19.07.14:30  
 
 
   
Cheuk Lam Jasmin Wong 3
 
 
 
 
 
Gabriela Stepanova 3
 
 
   
Round 2 #7 19.07.14:30  
 
 
   
Silvia Lopes Santos 1
 
 
 
 
 
Anna Wegrzyn 3
 
 
   
Round 2 #8 19.07.14:30  
 
 
   
Maja Miklaszewska 0
 
 
 
 
 
Zdena Blaskova 1
 
 
   
Round 2 #9 19.07.15:00  
 
 
   
Amelie Pauly 3
 
 
 
 
 
Katarzyna Slifirczyk 3
 
 
   
Round 2 #10 19.07.15:00  
 
 
   
Milena Chrabaszcz 0
 
 
 
 
 
Marketa Sevcikova 3
 
 
   
Round 2 #11 19.07.15:00  
 
 
   
Sara Susac 0
 
 
 
 
 
Kathrin Hessenthaler 0
 
 
   
Round 2 #12 19.07.15:00  
 
 
   
Katarzyna Wegrzyn 3
 
 
 
 
 
Lea Paulin 0
 
 
   
Round 2 #13 19.07.15:00  
 
 
   
Marta Vukelic 3
 
 
 
 
 
Lisa Klett 0
 
 
   
Round 2 #14 19.07.15:00  
 
 
   
Denise Payet 3
 
 
 
 
 
Julia Szymczak 0
 
 
   
Round 2 #15 19.07.15:00  
 
 
   
Judith Liu 3
 
 
 
 
 
Paulina Krzysiek 2
 
 
   
Round 2 #16 19.07.15:00  
 
 
   
Ece Harac 3
 
 
 
Third round
 
 
 
 
Katarina Strazar 3
 
 
   
   
   
Round 3 #1 19.07.16:00  
 
 
   
   
   
Aline Rocher 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Agata Zakrzewska 1
 
 
   
   
   
Round 3 #2 19.07.16:00  
 
 
   
   
   
Simay Kulakceken 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marion Berthaud 3
 
 
   
   
   
Round 3 #3 19.07.16:00  
 
 
   
   
   
Cheuk Lam Jasmin Wong 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gabriela Stepanova 1
 
 
   
   
   
Round 3 #4 19.07.16:00  
 
 
   
   
   
Anna Wegrzyn 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Amelie Pauly 3
 
 
   
   
   
Round 3 #5 19.07.16:00  
 
 
   
   
   
Katarzyna Slifirczyk 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marketa Sevcikova 0
 
 
   
   
   
Round 3 #6 19.07.16:00  
 
 
   
   
   
Katarzyna Wegrzyn 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marta Vukelic 3
 
 
   
   
   
Round 3 #7 19.07.16:00  
 
 
   
   
   
Denise Payet 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Judith Liu 2
 
 
   
   
   
Round 3 #8 19.07.16:00  
 
 
   
   
   
Ece Harac 3
 
 
 
 
 
Quarter finals
 
 
 
 
 
 
 
 
Katarina Strazar 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Quarter Final 1 20.07.10:00  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Simay Kulakceken 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marion Berthaud 1
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Quarter Final 2 20.07.10:00  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Anna Wegrzyn 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Amelie Pauly 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Quarter Final 3 20.07.10:00  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Katarzyna Wegrzyn 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marta Vukelic 2
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Quarter Final 4 20.07.10:00  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Ece Harac 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Semi finals
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Katarina Strazar 1
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Semi Final 1 20.07.12:00  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Anna Wegrzyn 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Katarzyna Wegrzyn 2
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Semi Final 2 20.07.12:00  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Ece Harac 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Finals
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Anna Wegrzyn 2
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Final 20.07.16:20  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Ece Harac 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ece Harac
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rank Competitor University
1 Ece Harac Nisantasi University (TUR)
2 Anna Wegrzyn Wroclaw University of Economic (POL)
3 Katarina Strazar University of Ljubljana (SLO)
3 Katarzyna Wegrzyn Wroclaw University of Economic (POL)
5 Marta Vukelic University of Zagreb (CRO)
5 Marion Berthaud Paris Dauphine University (FRA)
5 Simay Kulakceken Nisantasi University (TUR)
5 Amelie Pauly Paris Dauphine University (FRA)
9 Aline Rocher Paris Dauphine University (FRA)
9 Cheuk Lam Jasmin Wong University of Nottingham (GBR)
9 Marketa Sevcikova University of Ostrava (CZE)
9 Denise Payet University of Nottingham (GBR)
9 Agata Zakrzewska University of Warsaw (POL)
9 Gabriela Stepanova University of Ostrava (CZE)
9 Katarzyna Slifirczyk University of Warsaw (POL)
9 Judith Liu Paris Dauphine University (FRA)
17 Paulina Krzysiek University of Warsaw (POL)
17 Maja Miklaszewska University of Gdansk (POL)
17 Karla Franovic University of Zagreb (CRO)
17 Chantal Graversen Karlsruhe Institute of Technology (GER)
17 Lisa Klett Karlsruhe Institute of Technology (GER)
17 Sara Susac University of Zagreb (CRO)
17 Silvia Lopes Santos University of Coimbra (POR)
17 Kathrin Hessenthaler Karlsruhe Institute of Technology (GER)
17 Vitalija Venckute Vytautas Magnus University (LTU)
17 Gaja Mavri University of Nottingham (GBR)
17 Julia Szymczak Wroclaw University of Economic (POL)
17 Milena Chrabaszcz Wroclaw University of Economic (POL)
17 Lea Paulin University of Ljubljana (SLO)
17 Zdena Blaskova University of Ostrava (CZE)
17 Lara Opeka University of Ljubljana (SLO)
17 Kiara Maurer Karlsruhe Institute of Technology (GER)
33 Eszter Borbala Borsi Kings College London (GBR)
33 Egle Jankauskiene Vytautas Magnus University (LTU)
33 Maria Goncalves Rebelo University of Coimbra (POR)
33 Yuxi Ren University of Edinburgh (GBR)
33 Meijun Qu University of Edinburgh (GBR)
33 Lauren Stacey Kings College London (GBR)
33 Magdalena Podlewska University of Gdansk (POL)
33 Faye Leggett University of Edinburgh (GBR)
33 Kerenza Baker Kings College London (GBR)
33 Amy Hutchings University of Nottingham (GBR)
33 Nursema Coklar Nisantasi University (TUR)
33 Kornelija Sciglaite Vytautas Magnus University (LTU)
33 Agata Szczuka University of Gdansk (POL)
33 Ines Lopes Batista University of Coimbra (POR)
33 Tze Shuen Ng University of Edinburgh (GBR)
33 Klara Bardac University of Zagreb (CRO)
33 Zuzanna Blazejewicz University of Gdansk (POL)

Results and data handling by Furki sport