Judo / Judo Men +73 kg to 81 kg
Final Ranking
First Round
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vladyslav Kolobov 0
 
 
Round 1 #1 25.07.09:00  
 
 
Emil Hennebach 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Giorgi Sherazadishvili 1
 
 
Round 1 #2 25.07.09:05  
 
 
Srdan Ajvaz 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Oliver Makarovic 1
 
 
Round 1 #3 25.07.09:10  
 
 
Jakub Pankowski 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mate Mark Iklodi 1
 
 
Round 1 #4 25.07.09:15  
 
 
Michal Kos 0
 
 
 
 
 
 
 
Adrian Rothweiler 0
 
 
Round 1 #5 25.07.09:20  
 
 
Aleksandrs Eiduks 1
 
 
Second Round
 
 
Anthony Tama M Passi Zanikindila 1
 
 
   
Round 2 #1 25.07.09:25  
 
 
   
Jakub Wilk 0
 
 
 
 
 
Emil Hennebach 1
 
 
   
Round 2 #2 25.07.09:30  
 
 
   
Lovre Barisic 0
 
 
 
 
 
Michal Organisciak 0
 
 
   
Round 2 #3 25.07.09:35  
 
 
   
Jamie Spencer-pickup 1
 
 
 
 
 
Lukasz Popek 0
 
 
   
Round 2 #4 25.07.09:40  
 
 
   
Zsombor Kurtan 1
 
 
 
 
 
Giorgi Sherazadishvili 1
 
 
   
Round 2 #5 25.07.09:45  
 
 
   
Kyrylo Weselowski 0
 
 
 
 
 
Dylan Roche 1
 
 
   
Round 2 #6 25.07.09:50  
 
 
   
Radomir Musil 0
 
 
 
 
 
Coen Van Winden 0
 
 
   
Round 2 #7 25.07.10:00  
 
 
   
Bartosz Szaniawski 1
 
 
 
 
 
Robert Rajkai 1
 
 
   
Round 2 #8 25.07.10:10  
 
 
   
Leon Konjevod 0
 
 
 
 
 
Oliver Makarovic 1
 
 
   
Round 2 #9 25.07.10:15  
 
 
   
Sarunas Janusas 0
 
 
 
 
 
Felix Stadler 1
 
 
   
Round 2 #10 25.07.10:20  
 
 
   
Piotr Strzelec 0
 
 
 
 
 
Juho Luoma 1
 
 
   
Round 2 #11 25.07.10:25  
 
 
   
Johannes Bertsch 0
 
 
 
 
 
Mate Mark Iklodi 1
 
 
   
Round 2 #12 25.07.10:30  
 
 
   
Maxence Roustan 0
 
 
 
 
 
Aleksandrs Eiduks 0
 
 
   
Round 2 #13 25.07.10:35  
 
 
   
Thomas Van Mourik 1
 
 
 
 
 
Mikulas Mesko 1
 
 
   
Round 2 #14 25.07.10:40  
 
 
   
Kacper Banaszek 0
 
 
 
 
 
Bastien Dumas 1
 
 
   
Round 2 #15 25.07.10:45  
 
 
   
Mateusz Bugaj 0
 
 
 
 
 
Andre Kerepesi 0
 
 
   
Round 2 #16 25.07.10:50  
 
 
   
Stylianos Sarantellis Komninellis 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Srdan Ajvaz 0
 
 
   
Repechage Round 1 #2 25.07.13:15  
 
 
   
Kyrylo Weselowski 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Michal Kos 0
 
 
   
Repechage Round 1 #3 25.07.13:20  
 
 
   
Maxence Roustan 1
 
 
 
Third Round
 
 
 
 
Anthony Tama M Passi Zanikindila 0
 
 
   
   
   
Round 3 #1 25.07.10:55  
 
 
   
   
   
Emil Hennebach 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jamie Spencer-pickup 0
 
 
   
   
   
Round 3 #2 25.07.11:00  
 
 
   
   
   
Zsombor Kurtan 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Giorgi Sherazadishvili 1
 
 
   
   
   
Round 3 #3 25.07.11:05  
 
 
   
   
   
Dylan Roche 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bartosz Szaniawski 0
 
 
   
   
   
Round 3 #4 25.07.11:10  
 
 
   
   
   
Robert Rajkai 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Oliver Makarovic 1
 
 
   
   
   
Round 3 #5 25.07.11:15  
 
 
   
   
   
Felix Stadler 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Juho Luoma 0
 
 
   
   
   
Round 3 #6 25.07.11:20  
 
 
   
   
   
Mate Mark Iklodi 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Thomas Van Mourik 0
 
 
   
   
   
Round 3 #7 25.07.11:25  
 
 
   
   
   
Mikulas Mesko 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bastien Dumas 1
 
 
   
   
   
Round 3 #8 25.07.11:30  
 
 
   
   
   
Stylianos Sarantellis Komninellis 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lukasz Popek 1
 
 
   
   
   
Repechage Round 2 #1 25.07.13:30  
 
 
   
   
   
Jamie Spencer-pickup 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kyrylo Weselowski 1
 
 
   
   
   
Repechage Round 2 #2 25.07.13:35  
 
 
   
   
   
Dylan Roche 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Maxence Roustan 1
 
 
   
   
   
Repechage Round 2 #3 25.07.13:40  
 
 
   
   
   
Juho Luoma 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kacper Banaszek 0
 
 
   
   
   
Repechage Round 2 #4 25.07.13:45  
 
 
   
   
   
Thomas Van Mourik 1
 
 
 
 
 
Quarter finals
 
 
 
 
 
 
 
 
Emil Hennebach 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Quarter Final 1 25.07.12:10  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Zsombor Kurtan 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Giorgi Sherazadishvili 1
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Quarter Final 2 25.07.12:15  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Robert Rajkai 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Oliver Makarovic 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Quarter Final 3 25.07.12:20  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Mate Mark Iklodi 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mikulas Mesko 1
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Quarter Final 4 25.07.12:25  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Bastien Dumas 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lukasz Popek 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Repechage Quarter Final 1 25.07.14:05  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Emil Hennebach 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kyrylo Weselowski 1
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Repechage Quarter Final 2 25.07.14:10  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Robert Rajkai 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Maxence Roustan 1
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Repechage Quarter Final 3 25.07.14:15  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Oliver Makarovic 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Thomas Van Mourik 1
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Repechage Quarter Final 4 25.07.14:20  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Bastien Dumas 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Semi finals
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zsombor Kurtan 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Semi Final 1 25.07.12:50  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Giorgi Sherazadishvili 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mate Mark Iklodi 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Semi Final 2 25.07.12:55  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Mikulas Mesko 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Emil Hennebach 1
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Repechage Semi Final 1 25.07.14:35  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Kyrylo Weselowski 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Maxence Roustan 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Repechage Semi Final 2 25.07.14:40  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Thomas Van Mourik 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Finals
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Giorgi Sherazadishvili 1
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Final 25.07.16:05  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Mikulas Mesko 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mate Mark Iklodi 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Bronze medal final 1 25.07.16:00  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Emil Hennebach 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Thomas Van Mourik 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Bronze medal final 2 25.07.16:00  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Zsombor Kurtan 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Giorgi Sherazadishvili
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Emil Hennebach
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zsombor Kurtan
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rank Competitor University
1 Giorgi Sherazadishvili Grigol Robakidze University (GEO)
2 Mikulas Mesko Charles University (CZE)
3 Emil Hennebach University of Leipzig (GER)
3 Zsombor Kurtan Budapest University of Technology and Economics (HUN)
5 Thomas Van Mourik VU University of Amsterdam (NED)
5 Mate Mark Iklodi Budapest Business School (HUN)
7 Maxence Roustan Grenoble Institute of Technology (FRA)
7 Kyrylo Weselowski Jozef Pilsudski Academy of Physical Education in Warsaw (POL)
9 Lukasz Popek University of Warsaw (POL)
9 Bastien Dumas University of Orleans (FRA)
9 Robert Rajkai Hungarian University of Sports Science (HUN)
9 Oliver Makarovic University of Zagreb (CRO)
13 Dylan Roche University Paris Est Créteil (FRA)
13 Jamie Spencer-pickup Wolverhampton University (GBR)
13 Kacper Banaszek Jozef Pilsudski Academy of Physical Education in Warsaw (POL)
13 Juho Luoma Tampere University (FIN)
17 Michal Kos Jozef Pilsudski Academy of Physical Education in Warsaw (POL)
17 Srdan Ajvaz University of Mostar (BIH)
19 Felix Stadler University of Linz (AUT)
19 Anthony Tama M Passi Zanikindila University Paris Est Créteil (FRA)
19 Bartosz Szaniawski Gdansk University of Physical Education and Sport (POL)
19 Stylianos Sarantellis Komninellis University of Cambridge (GBR)
23 Michal Organisciak University of Warsaw (POL)
23 Mateusz Bugaj Warsaw University of Technology (POL)
23 Aleksandrs Eiduks University of Warsaw (POL)
23 Piotr Strzelec Jozef Pilsudski Academy of Physical Education in Warsaw (POL)
23 Leon Konjevod University of Zagreb (CRO)
23 Andre Kerepesi University of Pannonia (HUN)
23 Coen Van Winden Rotterdam University of Applied Sciences (NED)
23 Sarunas Janusas Lithuanian University of Health Sciences (LTU)
23 Jakub Wilk University of Gdansk (POL)
23 Johannes Bertsch Karlsruhe Institute of Technology (GER)
23 Radomir Musil Charles University (CZE)
34 Vladyslav Kolobov Sumy State University (UKR)
34 Jakub Pankowski Opole University of Technology (POL)
34 Adrian Rothweiler Karlsruhe Institute of Technology (GER)
34 Bendeguz Hegedus Hungarian University of Sports Science (HUN)

Results and data handling by Furki sport