Judo / Judo Men +60 kg to 66 kg
Final Ranking
First Round
 
Tiago Bret Barreiros 1
 
 
Round 1 #1 24.07.09:00  
 
 
Leon Bednarek 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bartlomiej Wiewiora 0
 
 
Round 1 #2 24.07.09:05  
 
 
Matthieu Motescu 1
 
 
 
 
 
 
 
Akos Levente Patyi 0
 
 
Round 1 #3 24.07.09:10  
 
 
Hauke Grossmann 1
 
 
 
Guram Gasitashvili 1
 
 
Round 1 #4 24.07.09:15  
 
 
Tristan Kuhlmann 0
 
 
 
Victor Broset Heckel 1
 
 
Round 1 #5 24.07.09:20  
 
 
Showgo Kimura 0
 
 
 
Peter Balogh 0
 
 
Round 1 #6 24.07.09:25  
 
 
Matthieu Remy 1
 
 
 
Karol Batko 0
 
 
Round 1 #7 24.07.09:30  
 
 
Harry Hsia 1
 
 
 
 
 
 
 
Bence Barnabas Mathe 1
 
 
Round 1 #8 24.07.09:35  
 
 
Yurii Yaremchuk 0
 
 
 
 
 
 
 
Gellert Andrasi 0
 
 
Round 1 #9 24.07.09:40  
 
 
Leon Philipp 1
 
 
 
Vasileios Briolas 0
 
 
Round 1 #10 24.07.09:45  
 
 
Przemyslaw Litwin 1
 
 
 
Guillermo Caprani De Diego 0
 
 
Round 1 #11 24.07.09:50  
 
 
Viktor Vasiliev 1
 
 
Second Round
 
 
Tiago Bret Barreiros 0
 
 
   
Round 2 #1 24.07.10:50  
 
 
   
Balint Gombas 1
 
 
 
 
 
Mykyta Holoborodko 1
 
 
   
Round 2 #2 24.07.10:55  
 
 
   
Matthieu Motescu 0
 
 
 
 
 
Jakub Biedrzycki 1
 
 
   
Round 2 #3 24.07.11:00  
 
 
   
Hauke Grossmann 0
 
 
 
 
 
Guram Gasitashvili 1
 
 
   
Round 2 #4 24.07.11:05  
 
 
   
Victor Broset Heckel 0
 
 
 
 
 
Matthieu Remy 1
 
 
   
Round 2 #5 24.07.11:10  
 
 
   
Harry Hsia 0
 
 
 
 
 
Fabio Rodrigues 0
 
 
   
Round 2 #6 24.07.11:15  
 
 
   
Bence Barnabas Mathe 1
 
 
 
 
 
Bruno Jesionek 0
 
 
   
Round 2 #7 24.07.11:20  
 
 
   
Leon Philipp 1
 
 
 
 
 
Przemyslaw Litwin 1
 
 
   
Round 2 #8 24.07.11:25  
 
 
   
Viktor Vasiliev 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tristan Kuhlmann 1
 
 
   
First Round Repasage #1 24.07.13:05  
 
 
   
Victor Broset Heckel 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Yurii Yaremchuk 1
 
 
   
First Round Repasage #2 24.07.13:05  
 
 
   
Fabio Rodrigues 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gellert Andrasi 1
 
 
   
First Round Repasage #3 24.07.13:10  
 
 
   
Bruno Jesionek 0
 
 
 
Quarter finals
 
 
 
 
Balint Gombas 0
 
 
   
   
   
Quarter final 1 24.07.12:10  
 
 
   
   
   
Mykyta Holoborodko 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jakub Biedrzycki 0
 
 
   
   
   
Quarter final 2 24.07.12:15  
 
 
   
   
   
Guram Gasitashvili 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Matthieu Remy 0
 
 
   
   
   
Quarter final 3 24.07.12:20  
 
 
   
   
   
Bence Barnabas Mathe 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Leon Philipp 1
 
 
   
   
   
Quarter final 4 24.07.12:25  
 
 
   
   
   
Przemyslaw Litwin 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Matthieu Motescu 0
 
 
   
   
   
Repasage QF #1 24.07.13:15  
 
 
   
   
   
Balint Gombas 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tristan Kuhlmann 0
 
 
   
   
   
Repasage QF #2 24.07.13:20  
 
 
   
   
   
Jakub Biedrzycki 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Yurii Yaremchuk 1
 
 
   
   
   
Repasage QF #3 24.07.13:30  
 
 
   
   
   
Matthieu Remy 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gellert Andrasi 1
 
 
   
   
   
Repasage QF #4 24.07.13:30  
 
 
   
   
   
Przemyslaw Litwin 0
 
 
 
 
 
Semi Finals
 
 
 
 
 
 
 
 
Mykyta Holoborodko 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Semi final 1 24.07.12:50  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Guram Gasitashvili 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bence Barnabas Mathe 1
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Semi final 2 24.07.12:55  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Leon Philipp 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Balint Gombas 1
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Repasage SF #1 24.07.13:40  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Jakub Biedrzycki 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Yurii Yaremchuk 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Repasage SF #2 24.07.13:45  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Gellert Andrasi 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Final
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Guram Gasitashvili 1
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Final 24.07.17:15  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Bence Barnabas Mathe 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Balint Gombas 1
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Bronze Medal Match 1 24.07.17:10  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Leon Philipp 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gellert Andrasi 1
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Bronze Medal Match 2 24.07.17:10  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Mykyta Holoborodko 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Guram Gasitashvili
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Balint Gombas
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gellert Andrasi
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rank Competitor University
1 Guram Gasitashvili Gori State Teaching University (GEO)
2 Bence Barnabas Mathe Corvinus University of Budapest (HUN)
3 Gellert Andrasi University of Szeged (HUN)
3 Balint Gombas Hungarian University of Sports Science (HUN)
5 Leon Philipp University of Hannover (GER)
5 Mykyta Holoborodko Sumy State University (UKR)
7 Yurii Yaremchuk West Ukrainian National University (UKR)
7 Jakub Biedrzycki Gdansk University of Physical Education and Sport (POL)
9 Przemyslaw Litwin Wroclaw University of Science of Technology (POL)
9 Tristan Kuhlmann University of Innsbruck (AUT)
9 Matthieu Motescu University of Orleans (FRA)
9 Matthieu Remy University of Strasbourg (FRA)
13 Victor Broset Heckel Grenoble Management School (FRA)
13 Fabio Rodrigues Karlsruhe Institute of Technology (GER)
13 Bruno Jesionek University of Innsbruck (AUT)
16 Tiago Bret Barreiros University of Lisbon (POR)
16 Hauke Grossmann Karlsruhe Institute of Technology (GER)
16 Harry Hsia HAN University of Applied Sciences (NED)
16 Viktor Vasiliev National University of Ukraine on Physical Education and Sport (UKR)
20 Leon Bednarek Jozef Pilsudski Academy of Physical Education in Warsaw (POL)
20 Bartlomiej Wiewiora Jozef Pilsudski Academy of Physical Education in Warsaw (POL)
20 Vasileios Briolas National and Kapodistrian University of Athens (GRE)
20 Peter Balogh University of Debrecen (HUN)
20 Karol Batko Medical University of Lodz (POL)
20 Akos Levente Patyi Budapest University of Technology and Economics (HUN)
20 Guillermo Caprani De Diego University of Valencia (ESP)
20 Showgo Kimura University of Cambridge (GBR)

Results and data handling by Furki sport