Karate / Kumite Women -61 kg
Final Ranking
Round 1
 
Lucija Catlak 2
 
 
Round 1 #1 29.07.13:25  
 
 
Lejla Topalovic 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Adelina Rama 9
 
 
Round 1 #2 29.07.13:30  
 
 
Panna Lencse 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aysima Karakaya 1
 
 
Round 1 #3 29.07.13:35  
 
 
Weronika Mikulska 1
 
 
Round 2
 
 
Lejla Topalovic 1
 
 
   
Round 2 #1 29.07.13:40  
 
 
   
Dariia Yervachova 0
 
 
 
 
 
Viktorija Jovanovska 8
 
 
   
Round 2 #2 29.07.13:45  
 
 
   
Manon Colombin 0
 
 
 
 
 
Adelina Rama 4
 
 
   
Round 2 #3 29.07.13:50  
 
 
   
Ayla O'sullivan 1
 
 
 
 
 
Miruna Mihaela Malauta 2
 
 
   
Round 2 #4 29.07.13:55  
 
 
   
Cinzia Brogneri 1
 
 
 
 
 
Aysima Karakaya 1
 
 
   
Round 2 #5 29.07.14:00  
 
 
   
Adriana Crhonkova 0
 
 
 
 
 
Beatriz Da Costa Ferreira 4
 
 
   
Round 2 #6 29.07.14:05  
 
 
   
Charlotte Hope 4
 
 
 
 
 
Katarina Jelicic 3
 
 
   
Round 2 #7 29.07.14:10  
 
 
   
Lara Hinterseer 0
 
 
 
 
 
Monika Pendaroska 1
 
 
   
Round 2 #8 29.07.14:15  
 
 
   
Anna Heiko 2
 
 
 
Quarter Finals
 
 
 
 
Lejla Topalovic 2
 
 
   
   
   
Quarter Final 1 29.07.14:20  
 
 
   
   
   
Viktorija Jovanovska 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Adelina Rama 3
 
 
   
   
   
Quarter Final 2 29.07.14:25  
 
 
   
   
   
Miruna Mihaela Malauta 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aysima Karakaya 2
 
 
   
   
   
Quarter Final 3 29.07.14:30  
 
 
   
   
   
Beatriz Da Costa Ferreira 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Katarina Jelicic 0
 
 
   
   
   
Quarter Final 4 29.07.14:35  
 
 
   
   
   
Anna Heiko 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lucija Catlak 2
 
 
   
   
   
Repechage Quarter Final 1 29.07.19:30  
 
 
   
   
   
Dariia Yervachova 6
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Weronika Mikulska 4
 
 
   
   
   
Repechage Quarter Final 2 29.07.19:35  
 
 
   
   
   
Adriana Crhonkova 1
 
 
 
 
 
Semi Finals
 
 
 
 
 
 
 
 
Lejla Topalovic 1
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Semi Final 1 29.07.14:40  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Miruna Mihaela Malauta 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aysima Karakaya 2
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Semi Final 2 29.07.14:45  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Anna Heiko 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dariia Yervachova 6
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Repechage Semi Final 1 29.07.19:40  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Viktorija Jovanovska 4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Weronika Mikulska 4
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Repechage Semi Final 2 29.07.19:45  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Beatriz Da Costa Ferreira 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Finals
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lejla Topalovic 2
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Final 30.07.12:35  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Aysima Karakaya 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dariia Yervachova 6
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Bronze Medal Match 1 29.07.19:50  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Miruna Mihaela Malauta 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Weronika Mikulska 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Bronze Medal Match 2 29.07.19:55  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
8R 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aysima Karakaya
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dariia Yervachova
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
8R
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rank Competitor University
1 Aysima Karakaya Marmara University (TUR)
2 Lejla Topalovic University of Salzburg (AUT)
3 Dariia Yervachova The South Ukrainian National Pedagogical University K.D. Ushinskogo (UKR)
3 Weronika Mikulska University School of Physical Education in Wroclaw (POL)
5 Anna Heiko Sumy State University (UKR)
5 Miruna Mihaela Malauta National University of Physical Education and Sport (ROU)
7 Viktorija Jovanovska Saints Cyril and Methodius University of Skopje (MKD)
7 Beatriz Da Costa Ferreira Polytechnic Institute of Cávado and Ave (POR)
9 Lucija Catlak University of Zagreb (CRO)
9 Adriana Crhonkova University of South Bohemia (CZE)

Results and data handling by Furki sport