Karate / Kumite Men -67 kg
Final Ranking
Round 1
 
Joby Wilson 6
 
 
Round 1 #1 29.07.12:20  
 
 
Artem Obukhov 3
 
 
 
 
 
 
 
Mykyta Rumiantsev 0
 
 
Round 1 #3 29.07.12:25  
 
 
David Petkov 3
 
 
 
 
 
 
 
Andrei Surlaru 0
 
 
Round 1 #5 29.07.12:30  
 
 
Valentyn Naida 2
 
 
 
 
 
 
 
Glib Karnaukh 2
 
 
Round 1 #7 29.07.12:35  
 
 
Ibrahim Talha Gecgel 1
 
 
 
 
 
 
 
Cyrille Maillefer 1
 
 
Round 1 #9 29.07.12:20  
 
 
Savelii Lobanov 0
 
 
 
 
 
 
 
David Marosi 0
 
 
Round 1 #11 29.07.12:25  
 
 
Oleksii Hotsuliak 2
 
 
 
 
 
 
 
David Gahan 5
 
 
Round 1 #13 29.07.12:30  
 
 
Kostiantyn Veliksar 0
 
 
 
 
 
 
 
Bartosz Kleniewski 2
 
 
Round 1 #15 29.07.12:35  
 
 
Fatih Izgi 0
 
 
Round 2
 
 
Joby Wilson 2
 
 
   
Round 2 #1 29.07.12:40  
 
 
   
Matej Budiscak 1
 
 
 
 
 
David Petkov 3
 
 
   
Round 2 #2 29.07.12:45  
 
 
   
Michal Janczewski 0
 
 
 
 
 
Valentyn Naida 1
 
 
   
Round 2 #3 29.07.12:50  
 
 
   
Ilian Yazid 0
 
 
 
 
 
Glib Karnaukh 3
 
 
   
Round 2 #4 29.07.12:55  
 
 
   
Davide Ragnoli 2
 
 
 
 
 
Cyrille Maillefer 4
 
 
   
Round 2 #5 29.07.12:40  
 
 
   
Jakub Kosinski 0
 
 
 
 
 
Oleksii Hotsuliak 1
 
 
   
Round 2 #6 29.07.12:45  
 
 
   
Hugo Ballester Piquer 1
 
 
 
 
 
David Gahan 4
 
 
   
Round 2 #7 29.07.12:50  
 
 
   
Gabriel Matias Paula 5
 
 
 
 
 
Bartosz Kleniewski 5
 
 
   
Round 2 #8 29.07.12:55  
 
 
   
Endrit Beka 0
 
 
 
Quarter Finals
 
 
 
 
Joby Wilson 0
 
 
   
   
   
Quarter Final 1 29.07.13:00  
 
 
   
   
   
David Petkov 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Valentyn Naida 3
 
 
   
   
   
Quarter Final 2 29.07.13:05  
 
 
   
   
   
Glib Karnaukh 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Cyrille Maillefer 1
 
 
   
   
   
Quarter Final 3 29.07.13:00  
 
 
   
   
   
Oleksii Hotsuliak 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gabriel Matias Paula 2
 
 
   
   
   
Quarter Final 4 29.07.13:05  
 
 
   
   
   
Bartosz Kleniewski 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mykyta Rumiantsev 1
 
 
   
   
   
Repechage Quarter Final 1 29.07.18:25  
 
 
   
   
   
Michal Janczewski 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
David Gahan 4
 
 
   
   
   
Repechage Quarter Final 2 29.07.18:30  
 
 
   
   
   
Bartosz Kleniewski 2
 
 
 
 
 
Semi Finals
 
 
 
 
 
 
 
 
David Petkov 2
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Semi Final 1 29.07.13:10  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Valentyn Naida 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Cyrille Maillefer 1
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Semi Final 2 29.07.13:10  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Gabriel Matias Paula 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mykyta Rumiantsev 1
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Repechage Semi Final 1 29.07.18:35  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Joby Wilson 4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
David Gahan 2
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Repechage Semi Final 2 29.07.18:40  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Cyrille Maillefer 4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Finals
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
David Petkov 2
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Final 30.07.12:15  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Gabriel Matias Paula 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Joby Wilson 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Bronze Medal Match 1 29.07.18:45  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Valentyn Naida 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Cyrille Maillefer 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Bronze Medal Match 2 29.07.18:50  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
8R 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
David Petkov
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Valentyn Naida
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
8R
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rank Competitor University
1 David Petkov Saints Cyril and Methodius University of Skopje (MKD)
2 Gabriel Matias Paula Nova University of Lisbon (POR)
3 Valentyn Naida National University of Ukraine on Physical Education and Sport (UKR)
3 Cyrille Maillefer HE-Arc (SUI)
5 Joby Wilson Coventry University (GBR)
5 David Gahan University College Dublin (IRL)
7 Mykyta Rumiantsev Oles Honchar Dnipro National University (UKR)
7 Bartosz Kleniewski University School of Physical Education in Poznan (POL)
9 Michal Janczewski Lodz University of Technology (POL)

Results and data handling by Furki sport