Karate / Kumite Men +84 kg
Final Ranking
Round 1
 
Diogo Costa De Sousa 3
 
 
Round 1 #1 29.07.16:10  
 
 
Jakup Ajdari 5
 
 
 
Leons Krasnovs 0
 
 
Round 1 #2 29.07.16:15  
 
 
Dnylson Jacquet 1
 
 
 
Cole Rees-williams 1
 
 
Round 1 #3 29.07.16:20  
 
 
David Petkov 9
 
 
 
 
 
 
 
Alessandro Martina 0
 
 
Round 1 #4 29.07.16:25  
 
 
Maciej Gebka 8
 
 
 
 
 
 
 
Andre Gratzer 5
 
 
Round 1 #5 29.07.16:30  
 
 
Karlo Raguz 6
 
 
 
 
 
 
 
Maciej Dolata 2
 
 
Round 1 #6 29.07.16:35  
 
 
Billy Duncan 0
 
 
 
 
 
 
 
Tomas Kosa 5
 
 
Round 1 #7 29.07.16:40  
 
 
Marcin Krykowski 6
 
 
 
 
 
 
 
Toby Kidd 0
 
 
Round 1 #8 29.07.16:45  
 
 
Omer Faruk Arslan 0
 
 
 
 
 
 
 
Mihael Dujic 1
 
 
Round 1 #9 29.07.16:50  
 
 
Michael Ghislandi 0
 
 
Round 2
 
 
Jakup Ajdari 0
 
 
   
Round 2 #1 29.07.16:55  
 
 
   
Dnylson Jacquet 1
 
 
 
 
 
David Petkov 5
 
 
   
Round 2 #2 29.07.17:00  
 
 
   
Michal Bankowski 1
 
 
 
 
 
Maciej Gebka 2
 
 
   
Round 2 #3 29.07.17:05  
 
 
   
Furkan Kayali 1
 
 
 
 
 
Karlo Raguz 0
 
 
   
Round 2 #4 29.07.17:15  
 
 
   
Marcell Knirsch 0
 
 
 
 
 
Maciej Dolata 1
 
 
   
Round 2 #5 29.07.17:20  
 
 
   
Nicolae Stanciu 1
 
 
 
 
 
Marcin Krykowski 1
 
 
   
Round 2 #6 29.07.17:25  
 
 
   
Dmytro Chernov 6
 
 
 
 
 
Omer Faruk Arslan 0
 
 
   
Round 2 #7 29.07.17:30  
 
 
   
Rijad Dzuho 1
 
 
 
 
 
Mihael Dujic 8
 
 
   
Round 2 #8 29.07.17:35  
 
 
   
Jakub Dynda 0
 
 
 
Quarter
 
 
 
 
Dnylson Jacquet 6
 
 
   
   
   
Quarter Final 1 29.07.17:45  
 
 
   
   
   
David Petkov 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Maciej Gebka 2
 
 
   
   
   
Quarter Final 2 29.07.17:50  
 
 
   
   
   
Karlo Raguz 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Maciej Dolata 0
 
 
   
   
   
Quarter Final 3 29.07.17:55  
 
 
   
   
   
Dmytro Chernov 8
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rijad Dzuho 3
 
 
   
   
   
Quarter Final 4 29.07.18:00  
 
 
   
   
   
Mihael Dujic 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Leons Krasnovs 0
 
 
   
   
   
Repechage Quarter Final 1 29.07.19:35  
 
 
   
   
   
Jakup Ajdari 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Omer Faruk Arslan 0
 
 
   
   
   
Repechage Quarter Final 2 29.07.19:40  
 
 
   
   
   
Mihael Dujic 0
 
 
 
 
 
Semi finals
 
 
 
 
 
 
 
 
Dnylson Jacquet 6
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Semi Final 1 29.07.18:05  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Maciej Gebka 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dmytro Chernov 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Semi Final 2 29.07.18:10  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Rijad Dzuho 6
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jakup Ajdari 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Repechage Semi Final 1 29.07.19:45  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
David Petkov 7
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Omer Faruk Arslan 2
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Repechage Semi Final 2 29.07.19:50  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Dmytro Chernov 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Finals
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dnylson Jacquet 1
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Final 30.07.13:30  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Rijad Dzuho 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
David Petkov 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Bronze Medal Match 1 29.07.19:55  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Maciej Gebka 7
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Omer Faruk Arslan 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Bronze Medal Match 2 29.07.20:00  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
8R 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rijad Dzuho
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Maciej Gebka
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
8R
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rank Competitor University
1 Rijad Dzuho University of Sarajevo (BIH)
2 Dnylson Jacquet University of Maine (FRA)
3 Maciej Gebka Wroclaw University of Science of Technology (POL)
3 Omer Faruk Arslan Marmara University (TUR)
5 David Petkov Saints Cyril and Methodius University of Skopje (MKD)
7 Dmytro Chernov Kharkiv State Academy of Physical Culture (UKR)
7 Jakup Ajdari University of Prishtina (KOS)
9 Leons Krasnovs Riga Stradins University (LAT)

Results and data handling by Furki sport