Karate / Kumite Women -50 kg
Final Ranking
Round 1
 
Zohra Bouain 9
 
 
Round 1 #1 29.07.11:00  
 
 
Melinder Johal 0
 
 
 
 
 
 
 
Ana Luiceanu 1
 
 
Round 1 #3 29.07.11:05  
 
 
Selva Nur Akkurt 9
 
 
 
 
 
 
 
Georgia Freer 0
 
 
Round 1 #5 29.07.11:10  
 
 
Ariadna Panchuk 9
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tereza Spalova 4
 
 
Round 1 #9 29.07.11:15  
 
 
Irem Nur Celik 7
 
 
 
 
 
 
 
Irene Kontou 2
 
 
Round 1 #11 29.07.11:20  
 
 
Yuliia Palashevska 3
 
 
 
 
 
 
 
Aderonke Ogunsanwo 2
 
 
Round 1 #13 29.07.11:25  
 
 
Bilge Solak 1
 
 
Round 2
 
 
Zohra Bouain 3
 
 
   
Round 2 #1 29.07.11:30  
 
 
   
Patricia Peso Palomares 1
 
 
 
 
 
Selva Nur Akkurt 0
 
 
   
Round 2 #2 29.07.11:35  
 
 
   
Solomiia Kmit 2
 
 
 
 
 
Ariadna Panchuk 0
 
 
   
Round 2 #3 29.07.11:40  
 
 
   
Ana Carolina Ferreira Dos Santos Jorge 0
 
 
 
 
 
Julia Komorowska 5
 
 
   
Round 2 #4 29.07.11:45  
 
 
   
Redona Gashi 9
 
 
 
 
 
Irem Nur Celik 2
 
 
   
Round 2 #5 29.07.11:50  
 
 
   
Niamh Cosgrove 7
 
 
 
 
 
Yuliia Palashevska 2
 
 
   
Round 2 #6 29.07.11:55  
 
 
   
Rossella Zoccali 0
 
 
 
 
 
Aderonke Ogunsanwo 7
 
 
   
Round 2 #7 29.07.12:00  
 
 
   
Lara Couto Rajani 0
 
 
 
 
 
Olha Verbovata 2
 
 
   
Round 2 #8 29.07.12:05  
 
 
   
Maria Kerner 0
 
 
 
Quarter finals
 
 
 
 
Zohra Bouain 0
 
 
   
   
   
Quarter Final 1 29.07.12:10  
 
 
   
   
   
Selva Nur Akkurt 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ariadna Panchuk 5
 
 
   
   
   
Quarter Final 2 29.07.12:15  
 
 
   
   
   
Redona Gashi 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Niamh Cosgrove 1
 
 
   
   
   
Quarter Final 3 29.07.12:20  
 
 
   
   
   
Yuliia Palashevska 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aderonke Ogunsanwo 0
 
 
   
   
   
Quarter Final 4 29.07.12:25  
 
 
   
   
   
Olha Verbovata 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Georgia Freer 0
 
 
   
   
   
Repechage Quarter Final 1 29.07.18:30  
 
 
   
   
   
Ana Carolina Ferreira Dos Santos Jorge 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Irene Kontou 4
 
 
   
   
   
Repechage Quarter Final 2 29.07.18:35  
 
 
   
   
   
Rossella Zoccali 0
 
 
 
 
 
Semi finals
 
 
 
 
 
 
 
 
Selva Nur Akkurt 7
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Semi Final 1 29.07.12:30  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Ariadna Panchuk 8
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Yuliia Palashevska 6
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Semi Final 2 29.07.12:35  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Aderonke Ogunsanwo 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ana Carolina Ferreira Dos Santos Jorge 7
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Repechage Semi Final 1 29.07.18:40  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Redona Gashi 11
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Irene Kontou 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Repechage Semi Final 2 29.07.18:45  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Niamh Cosgrove 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Finals
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ariadna Panchuk 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Final 30.07.11:30  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Yuliia Palashevska 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Redona Gashi 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Bronze Medal Match 1 29.07.18:50  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Selva Nur Akkurt 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Irene Kontou 2
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Bronze Medal Match 2 29.07.18:55  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Aderonke Ogunsanwo 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Yuliia Palashevska
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Selva Nur Akkurt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Irene Kontou
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rank Competitor University
1 Yuliia Palashevska The South Ukrainian National Pedagogical University K.D. Ushinskogo (UKR)
2 Ariadna Panchuk Odesa Mechnikov National University (UKR)
3 Selva Nur Akkurt Altinbas University (TUR)
3 Irene Kontou University of Cyprus (CYP)
5 Aderonke Ogunsanwo Sheffield Hallam University (GBR)
5 Redona Gashi University of Prishtina (KOS)
7 Ana Carolina Ferreira Dos Santos Jorge University of Lisbon (POR)
7 Niamh Cosgrove Loughborough University (GBR)
9 Rossella Zoccali University of Messina (ITA)
9 Georgia Freer University of Leeds (GBR)

Results and data handling by Furki sport