Competition summary
Round 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pierrehumbert & Wojtowicz 0
 
 
Round 1 #8  
Cerkovnik & Laznik 2
 
 
 
 
 
 
 
Daniels & Choi 1
 
 
Round 1 #9  
Rathke & Roovers 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Laporte & Dunikowski 2
 
 
Round 1 #13  
Lashevich & Kamyshenkov 0
 
 
Round 2
 
 
Flaten Jorgensen & Hellner Mork 2
 
 
   
Round 2 #1  
   
Rathjens & Freudenthaler 1
 
 
 
 
 
Beureux & Schipperijn 0
 
 
   
Round 2 #2  
   
Baures & Martinez 2
 
 
 
 
 
Crepin & Crepin 2
 
 
   
Round 2 #3  
   
Comert & Kutlu 0
 
 
 
 
 
Oosterhaven & Van der Woude 0
 
 
   
Round 2 #4  
   
Cerkovnik & Laznik 2
 
 
 
 
 
Pietryja & Dubowski 1
 
 
   
Round 2 #5  
   
Rathke & Roovers 2
 
 
 
 
 
Hammer & Laemmel 0
 
 
   
Round 2 #6  
   
Bajuk & Krapez 2
 
 
 
 
 
Tessier & Leborgne 0
 
 
   
Round 2 #7  
   
Laporte & Dunikowski 2
 
 
 
 
 
Kola & Tunc O 0
 
 
   
Round 2 #8  
   
Cervalho & Nero 2
 
 
 
Quarter Finals
 
 
 
 
Flaten Jorgensen & Hellner Mork 1
 
 
   
   
   
Quarter Final 1  
   
   
   
Baures & Martinez 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Crepin & Crepin 2
 
 
   
   
   
Quarter Final 2  
   
   
   
Cerkovnik & Laznik 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rathke & Roovers 0
 
 
   
   
   
Quarter Final 3  
   
   
   
Bajuk & Krapez 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Laporte & Dunikowski 1
 
 
   
   
   
Quarter Final 4  
   
   
   
Cervalho & Nero 2
 
 
 
 
 
Semi Finals
 
 
 
 
 
 
 
 
Baures & Martinez 2
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Semi Final 1  
   
   
   
   
   
   
   
Crepin & Crepin 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bajuk & Krapez 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Semi Final 2  
   
   
   
   
   
   
   
Cervalho & Nero 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Finals
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Baures & Martinez 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Final  
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Cervalho & Nero 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Cervalho & Nero
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Final ranking
Rank Team
1 Cervalho & Nero (POR)
2 Baures & Martinez (FRA)
3 Crepin & Crepin (FRA)
3 Bajuk & Krapez (SLO)
5 Cerkovnik & Laznik (SLO)
5 Laporte & Dunikowski (FRA)
5 Flaten Jorgensen & Hellner Mork (NOR)
5 Rathke & Roovers (GER)
9 Tessier & Leborgne (FRA)
9 Kola & Tunc O (TUR)
9 Pietryja & Dubowski (POL)
9 Hammer & Laemmel (FRA)
9 Oosterhaven & Van der Woude (NED)
9 Comert & Kutlu (TUR)
9 Beureux & Schipperijn (SUI)
9 Rathjens & Freudenthaler (GER)
17 Pierrehumbert & Wojtowicz (SUI)
17 Lashevich & Kamyshenkov (RUS)
17 Daniels & Choi (GBR)

Results and data handling by Furki sport