Competition summary
Pre-Round 1
 
Silvio Fernandes 2
 
 
P1 Pre-round 1 #1  
Renat Arkhipenka 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sabas Presto 4
 
 
P1 Pre-Round 1 #2  
James Lee 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Alvaro Piedra 2
 
 
P2 Pre-round 1 #1  
Hleb Aleksin 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bartosz Urbański 0
 
 
P2 Pre-round 1 #2  
Maximilian Schwaar 5
 
 
Round 1
 
 
Renat Arkhipenka 5
 
 
   
P1 Round 1 #1  
   
Aleksander Korytowski 0
 
 
 
 
 
Mikołaj Danielewicz 0
 
 
   
P1 Round 1 #2  
   
Dragoljub Vukotic 5
 
 
 
 
 
David Fernandes 1
 
 
   
P1 Round 1 #3  
   
Botond Nagy 4
 
 
 
 
 
Christopher Mack 0
 
 
   
P1 Round 1 #4  
   
Adel Said 5
 
 
 
 
 
Sabas Presto 2
 
 
   
P1 Round 1 #5  
   
Peter Fabian 3
 
 
 
 
 
José Lemos 0
 
 
   
P1 Round 1 #6  
   
Antonio Vargas 5
 
 
 
 
 
Luís Silva 5
 
 
   
P1 Round 1 #7  
   
Felix Leicher 0
 
 
 
 
 
Paul Padda 1
 
 
   
P1 Round 1 #8  
   
Marek Pohanka 4
 
 
 
 
 
Hleb Aleksin 5
 
 
   
P2 Round 1 #1  
   
Michal Kucner 0
 
 
 
 
 
Patrick Valet 1
 
 
   
P2 Round 1 #2  
   
Fatih Selman 4
 
 
 
 
 
Dzmitry Arkhipenka 0
 
 
   
P2 Round 1 #3  
   
André Vieira 5
 
 
 
 
 
Muhammet Öztürk 3
 
 
   
P2 Round 1 #4  
   
Wouter Deijl 2
 
 
 
 
 
Maximilian Schwaar 0
 
 
   
P2 Round 1 #5  
   
Anton Seliazniou 5
 
 
 
 
 
Fernando Herrera 5
 
 
   
P2 Round 1 #6  
   
Mateusz Kaczmarek 0
 
 
 
 
 
Ferri Isikj 5
 
 
   
P2 Round 1 #7  
   
Mateusz Urbaniak 0
 
 
 
 
 
Xavier Romero 1
 
 
   
P2 Round 1 #8  
   
Djordje Srdjevic 4
 
 
 
Quarter finals
 
 
 
 
Renat Arkhipenka 1
 
 
   
   
   
P1 Quarter Finals #1  
   
   
   
Dragoljub Vukotic 4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Botond Nagy 3
 
 
   
   
   
P1 Quarter Finals #2  
   
   
   
Adel Said 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Peter Fabian 2
 
 
   
   
   
P1 Quarter Finals #3  
   
   
   
Antonio Vargas 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Luís Silva 5
 
 
   
   
   
P1 Quarter Finals #4  
   
   
   
Marek Pohanka 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hleb Aleksin 0
 
 
   
   
   
P2 Quarter Final #1  
   
   
   
Fatih Selman 5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
André Vieira 4
 
 
   
   
   
P2 Quarter Finals #2  
   
   
   
Muhammet Öztürk 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Anton Seliazniou 0
 
 
   
   
   
P2 Quarter Finals #3  
   
   
   
Fernando Herrera 5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ferri Isikj 1
 
 
   
   
   
P2 Quarter Finals #4  
   
   
   
Djordje Srdjevic 4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Peter Fabian 5
 
 
   
   
   
Repechage P1 R1  
   
   
   
José Lemos 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dzmitry Arkhipenka 0
 
 
   
   
   
Repechage P2 R1  
   
   
   
Muhammet Öztürk 5
 
 
 
 
 
Semi finals
 
 
 
 
 
 
 
 
Dragoljub Vukotic 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
P1 Semi Finals #1  
   
   
   
   
   
   
   
Botond Nagy 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Antonio Vargas 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
P1 Semi Finals #2  
   
   
   
   
   
   
   
Luís Silva 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fatih Selman 2
 
 
   
   
   
   
   
   
   
P2 Semi Finals #1  
   
   
   
   
   
   
   
André Vieira 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fernando Herrera 2
 
 
   
   
   
   
   
   
   
P2 Semi Finals #2  
   
   
   
   
   
   
   
Djordje Srdjevic 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Peter Fabian 4
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Repechage P1 R2  
   
   
   
   
   
   
   
Luís Silva 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Muhammet Öztürk 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Repechage P2 R2  
   
   
   
   
   
   
   
Fatih Selman 5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Finals
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dragoljub Vukotic 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
P1 Final  
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Antonio Vargas 5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
André Vieira 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
P2 Final  
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Djordje Srdjevic 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Peter Fabian 5
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Repechage P1 Final  
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Dragoljub Vukotic 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fatih Selman 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Repechage P2 Final  
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Djordje Srdjevic 5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Competition Final
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Antonio Vargas 5
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Competition Final  
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
André Vieira 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Antonio Vargas
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Final ranking
Rank Competitor University
1 Vargas Antonio University of Malaga (ESP)
2 Vieira André Polytechnic Institute of Porto (POR)
3 Fabian Peter Mendel University in Brno (CZE)
3 Srdjevic Djordje University Donja Gorica (MGO)
4 Selman Fatih Istanbul Ticaret University (TUR)
4 Vukotic Dragoljub University Donja Gorica (MGO)
5 Herrera Fernando University of Valencia (ESP)
5 Nagy Botond Budapest University of Technology and Economics (HUN)
5 Silva Luís University of Porto (POR)
6 Öztürk Muhammet Istanbul Aydin University (TUR)
7 Said Adel Brunel University (GBR)
8 Isikj Ferri St. Cyril and St Methodius University of Veliko Turnovo (BUL)
8 Arkhipenka Renat Belarusian State University (BLR)
9 Arkhipenka Dzmitry Belarusian State University (BLR)
9 Aleksin Hleb Belarusian State University (BLR)
9 Lemos José University of Coimbra (POR)
9 Seliazniou Anton Belarusian State University of Physical Education (BLR)
9 Pohanka Marek Czech University of Life Science Prague (CZE)
10 Deijl Wouter Erasmus University Rotterdam (NED)
10 Presto Sabas University Toulouse III - Paul Sabatier (FRA)
11 Romero Xavier University of Barcelona (ESP)
11 Fernandes David University of Algarve (POR)
11 Valet Patrick University of Klagenfurt (AUT)
11 Padda Paul University College London (GBR)
12 Korytowski Aleksander Poznan University of Technology (POL)
12 Schwaar Maximilian University of Magdeburg (GER)
12 Leicher Felix Uni. of Bonn Rhein-Sieg (GER)
12 Danielewicz Mikołaj Poznan University of Economics (POL)
12 Urbaniak Mateusz Poznan University of Technology (POL)
12 Mack Christopher Karlsruhe Institute of Technology (GER)
12 Kucner Michal Poznan University of Technology (POL)
12 Kaczmarek Mateusz Poznan University of Economics (POL)
13 Fernandes Silvio University of Barcelona (ESP)
13 Piedra Alvaro University of Barcelona (ESP)
14 Lee James Bishop Burton College (GBR)
15 Urbański Bartosz Poznan University of Economics (POL)

Results and data handling by Furki sport