Karate / Kumite Men -84 kg
Final Ranking
Round 1
 
Anouar Bougrine 6
 
 
Round 1 #1 29.07.16:30  
 
 
Erwan Siohan 0
 
 
 
Oleksandr Karas 3
 
 
Round 1 #2 29.07.16:35  
 
 
Melos Gashi 0
 
 
 
Diogo Vilarigues Passeiro 4
 
 
Round 1 #3 29.07.16:40  
 
 
Ivan Ferrer Real 3
 
 
 
 
 
 
 
Andrii Toroshanko 5
 
 
Round 1 #5 29.07.16:45  
 
 
Robert Ionut Minea 1
 
 
 
Christian Zippoli 1
 
 
Round 1 #6 29.07.16:50  
 
 
Petar Spasenovski 4
 
 
 
Karlo Martic 0
 
 
Round 1 #7 29.07.16:55  
 
 
Botond Kapdebo 1
 
 
 
 
 
 
 
Dominik Wachowski 1
 
 
Round 1 #9 29.07.16:30  
 
 
Julian Enrik Smoliga 7
 
 
 
Hasan Arslan 1
 
 
Round 1 #10 29.07.16:35  
 
 
Aaro Tuominen 1
 
 
 
Rodrigo Oliveira Saraiva Goncalves 4
 
 
Round 1 #11 29.07.16:40  
 
 
Luciano Zanuni 0
 
 
 
 
 
 
 
Devid Shatokhin 9
 
 
Round 1 #13 29.07.16:45  
 
 
Bruno De Carvalho Correia 0
 
 
 
 
 
 
 
Luigi Renzulli 0
 
 
Round 1 #15 29.07.16:50  
 
 
Dimitar Ilievski 0
 
 
Round 2
 
 
Anouar Bougrine 0
 
 
   
Round 2 #1 29.07.17:00  
 
 
   
Oleksandr Karas 1
 
 
 
 
 
Diogo Vilarigues Passeiro 0
 
 
   
Round 2 #2 29.07.17:05  
 
 
   
Muhammed Fatih Sahin 0
 
 
 
 
 
Andrii Toroshanko 2
 
 
   
Round 2 #3 29.07.17:10  
 
 
   
Petar Spasenovski 1
 
 
 
 
 
Botond Kapdebo 4
 
 
   
Round 2 #4 29.07.17:15  
 
 
   
Julian Nobbe 0
 
 
 
 
 
Julian Enrik Smoliga 0
 
 
   
Round 2 #5 29.07.16:55  
 
 
   
Hasan Arslan 6
 
 
 
 
 
Rodrigo Oliveira Saraiva Goncalves 1
 
 
   
Round 2 #6 29.07.17:00  
 
 
   
Maksym Buhaiov 0
 
 
 
 
 
Devid Shatokhin 9
 
 
   
Round 2 #7 29.07.17:05  
 
 
   
Tamas Varadi 0
 
 
 
 
 
Dimitar Ilievski 3
 
 
   
Round 2 #8 29.07.17:10  
 
 
   
Kadri Tolay 0
 
 
 
Quarter finals
 
 
 
 
Oleksandr Karas 3
 
 
   
   
   
Quarter Final 1 29.07.17:20  
 
 
   
   
   
Diogo Vilarigues Passeiro 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Andrii Toroshanko 2
 
 
   
   
   
Quarter Final 2 29.07.17:25  
 
 
   
   
   
Botond Kapdebo 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hasan Arslan 5
 
 
   
   
   
Quarter Final 3 29.07.17:15  
 
 
   
   
   
Rodrigo Oliveira Saraiva Goncalves 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Devid Shatokhin 9
 
 
   
   
   
Quarter Final 4 29.07.17:20  
 
 
   
   
   
Dimitar Ilievski 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Robert Ionut Minea 1
 
 
   
   
   
Repechage Quarter Final 1 29.07.18:50  
 
 
   
   
   
Petar Spasenovski 4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aaro Tuominen 6
 
 
   
   
   
Repechage Quarter Final 2 29.07.18:55  
 
 
   
   
   
Julian Enrik Smoliga 6
 
 
 
 
 
Semi finals
 
 
 
 
 
 
 
 
Oleksandr Karas 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Semi Final 1 29.07.17:30  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Andrii Toroshanko 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hasan Arslan 4
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Semi Final 2 29.07.17:25  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Devid Shatokhin 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Petar Spasenovski 5
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Repechage Semi Final 1 29.07.19:00  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Botond Kapdebo 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aaro Tuominen 4
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Repechage Semi Final 2 29.07.19:05  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Rodrigo Oliveira Saraiva Goncalves 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Finals
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Andrii Toroshanko 6
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Final 30.07.13:20  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Hasan Arslan 4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Petar Spasenovski 2
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Bronze Medal Match 1 29.07.19:10  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Oleksandr Karas 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aaro Tuominen 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Bronze Medal Match 2 29.07.19:15  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Devid Shatokhin 10
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Andrii Toroshanko
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Oleksandr Karas
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Devid Shatokhin
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rank Competitor University
1 Andrii Toroshanko National Aviation University (UKR)
2 Hasan Arslan Marmara University (TUR)
3 Devid Shatokhin National University «Odesa Maritime Academy» (UKR)
3 Oleksandr Karas Yuriy Fedkovych Chernivtsi National University (UKR)
5 Aaro Tuominen University of Turku (FIN)
5 Petar Spasenovski Saints Cyril and Methodius University of Skopje (MKD)
7 Rodrigo Oliveira Saraiva Goncalves Polytechnic Institute of Porto (POR)
7 Botond Kapdebo Hungarian University of Agriculture and Life Sciences (HUN)
9 Julian Enrik Smoliga Comenius University (SVK)
9 Robert Ionut Minea University Politechnica of Bucharest (ROU)

Results and data handling by Furki sport