Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Preliminary Round / Group A / Match 1 Beach Volleyball Center / Court 1
A1
08:00
IN PREPARATION
A2
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Preliminary Round / Group B / Match 2 Beach Volleyball Center / Court 2
B1
08:00
IN PREPARATION
B2
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Preliminary Round / Group C / Match 3 Beach Volleyball Center / Court 3
C1
08:00
IN PREPARATION
C2
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Preliminary Round / Group D / Match 4 Beach Volleyball Center / Court 4
D1
08:00
IN PREPARATION
D2
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Preliminary Round / Group E / Match 5 Beach Volleyball Center / Court 1
E1
09:00
IN PREPARATION
E2
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Preliminary Round / Group F / Match 6 Beach Volleyball Center / Court 2
F1
09:00
IN PREPARATION
F2
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Preliminary Round / Group G / Match 7 Beach Volleyball Center / Court 3
G1
09:00
IN PREPARATION
G2
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Preliminary Round / Group H / Match 8 Beach Volleyball Center / Court 4
H1
09:00
IN PREPARATION
H2
Tennis / Tennis Women
Preliminary Round / Group A / Match 1 University Tennis Center / Court 1
A1
09:00
IN PREPARATION
A4
Tennis / Tennis Women
Preliminary Round / Group A / Match 2 University Tennis Center / Court 2
A2
09:00
IN PREPARATION
A3
Tennis / Tennis Women
Preliminary Round / Group B / Match 11 University Tennis Center / Court 3
B1
09:00
IN PREPARATION
B4
Tennis / Tennis Women
Preliminary Round / Group B / Match 4 University Tennis Center / Court 4
B2
09:00
IN PREPARATION
B3
Tennis / Tennis Men
Preliminary Round / Group A / Match 1 University Tennis Center / Court 5
A1
09:00
IN PREPARATION
A4
Tennis / Tennis Men
Preliminary Round / Group A / Match 2 University Tennis Center / Court 6
A2
09:00
IN PREPARATION
A3
Tennis / Tennis Men
Preliminary Round / Group B / Match 11 University Tennis Center / Court 7
B1
09:00
IN PREPARATION
B4
Tennis / Tennis Men
Preliminary Round / Group B / Match 4 University Tennis Center / Court 8
B3
09:00
IN PREPARATION
B2
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Preliminary Round / Group A / Match 1 Beach Volleyball Center / Court 1
A1
10:00
IN PREPARATION
A2
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Preliminary Round / Group B / Match 2 Beach Volleyball Center / Court 2
B1
10:00
IN PREPARATION
B2
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Preliminary Round / Group C / Match 3 Beach Volleyball Center / Court 3
C1
10:00
IN PREPARATION
C2
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Preliminary Round / Group D / Match 4 Beach Volleyball Center / Court 4
D1
10:00
IN PREPARATION
D2
Badminton / Badminton Team
Preliminary round / Group C / Match 5 Főnix Aréna
C1
10:00
IN PREPARATION
C4
Badminton / Badminton Team
Preliminary round / Group C / Match 6 Főnix Aréna
C2
10:00
IN PREPARATION
C3
Badminton / Badminton Team
Preliminary round / Group B / Match 3 Főnix Aréna
B1
10:00
IN PREPARATION
B4
Badminton / Badminton Team
Preliminary round / Group B / Match 4 Főnix Aréna
B2
10:00
IN PREPARATION
B3
Badminton / Badminton Team
Preliminary round / Group A / Match 1 Főnix Aréna
A1
10:00
IN PREPARATION
A4
Badminton / Badminton Team
Preliminary round / Group A / Match 2 Főnix Aréna
A2
10:00
IN PREPARATION
A3
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Preliminary Round / Group E / Match 5 Beach Volleyball Center / Court 1
E1
11:00
IN PREPARATION
E2
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Preliminary Round / Group F / Match 6 Beach Volleyball Center / Court 2
F1
11:00
IN PREPARATION
F2
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Preliminary Round / Group G / Match 7 Beach Volleyball Center / Court 3
G1
11:00
IN PREPARATION
G2
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Preliminary Round / Group H / Match 8 Beach Volleyball Center / Court 4
H1
11:00
IN PREPARATION
H2
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Preliminary Round / Group A / Match 9 Beach Volleyball Center / Court 1
A2
12:00
IN PREPARATION
A3
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Preliminary Round / Group B / Match 10 Beach Volleyball Center / Court 2
B2
12:00
IN PREPARATION
B3
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Preliminary Round / Group C / Match 11 Beach Volleyball Center / Court 3
C2
12:00
IN PREPARATION
C3
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Preliminary Round / Group D / Match 12 Beach Volleyball Center / Court 4
D2
12:00
IN PREPARATION
D3
Handball / Handball Women
Preliminary round / Group B / Match 1 DESOK
B3
12:00
IN PREPARATION
B1
Handball / Handball Women
Preliminary round / Group B / Match 2 Oláh Gábor
B4
12:00
IN PREPARATION
B2
Water_Polo / Water Polo Men
Preliminary round / Group A / Match 1 Outdoor Pool of Ellipsum / Outdoor Pool
A2
12:30
IN PREPARATION
A4
Tennis / Tennis Women
Preliminary Round / Group C / Match 5 University Tennis Center / Court 1
C1
12:30
IN PREPARATION
C4
Tennis / Tennis Women
Preliminary Round / Group C / Match 6 University Tennis Center / Court 2
C2
12:30
IN PREPARATION
C3
Tennis / Tennis Women
Preliminary Round / Group D / Match 7 University Tennis Center / Court 3
D1
12:30
IN PREPARATION
D4
Tennis / Tennis Women
Preliminary Round / Group D / Match 8 University Tennis Center / Court 4
D2
12:30
IN PREPARATION
D3
Tennis / Tennis Men
Preliminary Round / Group C / Match 5 University Tennis Center / Court 5
C1
12:30
IN PREPARATION
C4
Tennis / Tennis Men
Preliminary Round / Group C / Match 6 University Tennis Center / Court 6
C2
12:30
IN PREPARATION
C3
Tennis / Tennis Men
Preliminary Round / Group D / Match 7 University Tennis Center / Court 7
D1
12:30
IN PREPARATION
D4
Tennis / Tennis Men
Preliminary Round / Group D / Match 8 University Tennis Center / Court 8
D2
12:30
IN PREPARATION
D3
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Preliminary Round / Group E / Match 13 Beach Volleyball Center / Court 1
E2
13:00
IN PREPARATION
E3
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Preliminary Round / Group F / Match 14 Beach Volleyball Center / Court 2
F2
13:00
IN PREPARATION
F3
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Preliminary Round / Group G / Match 15 Beach Volleyball Center / Court 3
G2
13:00
IN PREPARATION
G3
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Preliminary Round / Group H / Match 16 Beach Volleyball Center / Court 4
H2
13:00
IN PREPARATION
H3
Basketball / Basketball Women
Preliminary Round / Group D / Match 5 DVTK Sports Hall

Polytechnic University of Bucharest
ROU
13:00
IN PREPARATION

University of Zagreb
CRO
Basketball / Basketball Men
Preliminary round / Group B / Match 9 Generali Sports Hall

Vytautas Magnus University
LTU
13:00
IN PREPARATION

University of Ljubljana
SLO
Basketball / Basketball Men
Preliminary round / Group D / Match 10 Ice Hall

University of Seville
ESP
13:00
IN PREPARATION

Gdansk University of Technology
POL
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Preliminary Round / Group A / Match 9 Beach Volleyball Center / Court 1
A2
14:00
IN PREPARATION
A3
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Preliminary Round / Group B / Match 10 Beach Volleyball Center / Court 2
B2
14:00
IN PREPARATION
B3
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Preliminary Round / Group C / Match 11 Beach Volleyball Center / Court 3
C2
14:00
IN PREPARATION
C3
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Preliminary Round / Group D / Match 12 Beach Volleyball Center / Court 4
D2
14:00
IN PREPARATION
D3
Handball / Handball Women
Preliminary round / Group C / Match 3 DESOK
C3
14:00
IN PREPARATION
C1
Badminton / Badminton Team
Preliminary round / Group E / Match 9 Főnix Aréna
E2
14:00
IN PREPARATION
E3
Badminton / Badminton Team
Preliminary round / Group D / Match 7 Főnix Aréna
D1
14:00
IN PREPARATION
D4
Badminton / Badminton Team
Preliminary round / Group D / Match 8 Főnix Aréna
D2
14:00
IN PREPARATION
D3
Badminton / Badminton Team
Preliminary round / Group B / Match 12 Főnix Aréna
B1
14:00
IN PREPARATION
B3
Badminton / Badminton Team
Preliminary round / Group A / Match 10 Főnix Aréna
A1
14:00
IN PREPARATION
A3
Badminton / Badminton Team
Preliminary round / Group A / Match 11 Főnix Aréna
A2
14:00
IN PREPARATION
A4
Handball / Handball Women
Preliminary round / Group C / Match 4 Oláh Gábor
C4
14:00
IN PREPARATION
C2
Water_Polo / Water Polo Men
Preliminary round / Group A / Match 2 Outdoor Pool of Ellipsum / Outdoor Pool
A1
14:00
IN PREPARATION
A3
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Preliminary Round / Group E / Match 13 Beach Volleyball Center / Court 1
E2
15:00
IN PREPARATION
E3
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Preliminary Round / Group F / Match 14 Beach Volleyball Center / Court 2
F2
15:00
IN PREPARATION
F3
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Preliminary Round / Group G / Match 15 Beach Volleyball Center / Court 3
G2
15:00
IN PREPARATION
G3
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Preliminary Round / Group H / Match 16 Beach Volleyball Center / Court 4
H2
15:00
IN PREPARATION
H3
Basketball / Basketball Women
Preliminary Round / Group C / Match 6 DVTK Sports Hall

University of Lyon
FRA
15:15
IN PREPARATION

University of Liège
BEL
Basketball / Basketball Men
Preliminary round / Group B / Match 11 Generali Sports Hall

University of Zagreb
CRO
15:15
IN PREPARATION

Turin Polytechnic
ITA
Basketball / Basketball Men
Preliminary round / Group D / Match 12 Ice Hall

Polytechnic University of Bucharest
ROU
15:15
IN PREPARATION

University of Genova
ITA
Water_Polo / Water Polo Men
Preliminary round / Group B / Match 3 Outdoor Pool of Ellipsum / Outdoor Pool
B2
15:30
IN PREPARATION
B4
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Preliminary Round / Group A / Match 17 Beach Volleyball Center / Court 1
A3
16:00
IN PREPARATION
A1
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Preliminary Round / Group B / Match 18 Beach Volleyball Center / Court 2
B3
16:00
IN PREPARATION
B1
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Preliminary Round / Group C / Match 19 Beach Volleyball Center / Court 3
C3
16:00
IN PREPARATION
C1
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Preliminary Round / Group D / Match 20 Beach Volleyball Center / Court 4
D3
16:00
IN PREPARATION
D1
Handball / Handball Women
Preliminary round / Group A / Match 5 DESOK
A3
16:00
IN PREPARATION
A1
Handball / Handball Men
Preliminary round / Group B / Match 1 Oláh Gábor
B1
16:00
IN PREPARATION
B2
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Preliminary Round / Group E / Match 21 Beach Volleyball Center / Court 1
E3
17:00
IN PREPARATION
E1
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Preliminary Round / Group F / Match 22 Beach Volleyball Center / Court 2
F3
17:00
IN PREPARATION
F1
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Preliminary Round / Group G / Match 23 Beach Volleyball Center / Court 3
G3
17:00
IN PREPARATION
G1
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Finals / 17th Place Beach Volleyball Center / Court 3
Winner SF 1 (17th-20th)
17:00
IN PREPARATION
Winner SF 2 (17th-20th)
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Preliminary Round / Group H / Match 24 Beach Volleyball Center / Court 4
H3
17:00
IN PREPARATION
H1
Water_Polo / Water Polo Men
Preliminary round / Group B / Match 4 Outdoor Pool of Ellipsum / Outdoor Pool
B1
17:00
IN PREPARATION
B3
Basketball / Basketball Women
Preliminary Round / Group B / Match 7 DVTK Sports Hall

University of Vienna
AUT
17:45
IN PREPARATION

Hungarian University of Sports Science
HUN
Basketball / Basketball Men
Preliminary round / Group A / Match 13 Generali Sports Hall

University of Miskolc
HUN
17:45
IN PREPARATION

University of Liège
BEL
Basketball / Basketball Men
Preliminary round / Group C / Match 14 Ice Hall

University of Bologna
ITA
17:45
IN PREPARATION

University of Lisbon
POR
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Preliminary Round / Group A / Match 17 Beach Volleyball Center / Court 1
A3
18:00
IN PREPARATION
A1
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Preliminary Round / Group B / Match 18 Beach Volleyball Center / Court 2
B3
18:00
IN PREPARATION
B1
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Preliminary Round / Group C / Match 19 Beach Volleyball Center / Court 3
C3
18:00
IN PREPARATION
C1
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Preliminary Round / Group D / Match 20 Beach Volleyball Center / Court 4
D3
18:00
IN PREPARATION
D1
Handball / Handball Men
Preliminary round / Group C / Match 2 DESOK
C1
18:00
IN PREPARATION
C2
Badminton / Badminton Team
Preliminary round / Group E / Match 14 Főnix Aréna
E1
18:00
IN PREPARATION
E3
Badminton / Badminton Team
Preliminary round / Group D / Match 17 Főnix Aréna
D1
18:00
IN PREPARATION
D3
Badminton / Badminton Team
Preliminary round / Group D / Match 18 Főnix Aréna
D2
18:00
IN PREPARATION
D4
Badminton / Badminton Team
Preliminary round / Group C / Match 15 Főnix Aréna
C1
18:00
IN PREPARATION
C3
Badminton / Badminton Team
Preliminary round / Group C / Match 16 Főnix Aréna
C2
18:00
IN PREPARATION
C4
Badminton / Badminton Team
Preliminary round / Group B / Match 13 Főnix Aréna
B2
18:00
IN PREPARATION
B4
Handball / Handball Men
Preliminary round / Group D / Match 3 Oláh Gábor
D1
18:00
IN PREPARATION
D2
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Preliminary Round / Group E / Match 21 Beach Volleyball Center / Court 1
E3
19:00
IN PREPARATION
E1
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Preliminary Round / Group F / Match 22 Beach Volleyball Center / Court 2
F3
19:00
IN PREPARATION
F1
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Preliminary Round / Group G / Match 23 Beach Volleyball Center / Court 3
G3
19:00
IN PREPARATION
G1
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Preliminary Round / Group H / Match 24 Beach Volleyball Center / Court 4
H3
19:00
IN PREPARATION
H1
Handball / Handball Men
Preliminary round / Group A / Match 4 DESOK
A1
20:00
IN PREPARATION
A2
Basketball / Basketball Women
Preliminary Round / Group A / Match 8 DVTK Sports Hall

University of Miskolc
HUN
20:00
IN PREPARATION

University of Ostrava
CZE
Basketball / Basketball Men
Preliminary round / Group A / Match 15 Generali Sports Hall

Technical University of Dresden
GER
20:00
IN PREPARATION

Norwegian University of Science and Technology
NOR
Basketball / Basketball Men
Preliminary round / Group C / Match 16 Ice Hall

University of Pardubice
CZE
20:00
IN PREPARATION

University of Debrecen
HUN