Table Tennis / Mens Singles
Final Ranking
Pre - Round
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Francesco Silveri 0
 
 
Match 1 18.07.09:30  
 
 
Zİhnİ Batuhan Şahİn 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vitalii Vovk 3
 
 
Match 2 18.07.09:30  
 
 
Hristijan Jovanovski 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Daniel Wiedemann 3
 
 
Match 3 18.07.09:30  
 
 
Marcin Ściblak 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Joel Webb 3
 
 
Match 4 18.07.09:30  
 
 
Jon Christian Wrobbel 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Corentin Lamaze 3
 
 
Match 5 18.07.09:30  
 
 
Andrei Rukovkavishnikov 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marcin Litwiniuk 3
 
 
Match 6 18.07.09:30  
 
 
Christian Schan 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Julien Märki 0
 
 
Match 7 18.07.09:30  
 
 
João Neves 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mateusz Milkosz 3
 
 
Match 8 18.07.10:00  
 
 
Albert Piwonski 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Valentin Rainguez 3
 
 
Match 9 18.07.10:00  
 
 
Alessandro Silveri 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Denys Shcherbak 3
 
 
Match 10 18.07.10:00  
 
 
Aleksandar Galabov 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Christopher Triep 2
 
 
Match 11 18.07.10:00  
 
 
Krzysztof Liwski 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Murhad Hussain 1
 
 
Match 12 18.07.10:00  
 
 
Adrian Weyhe 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Benjamin Kreder 3
 
 
Match 13 18.07.10:00  
 
 
Samuel Piatanesi 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dmytro Lebid 0
 
 
Match 14 18.07.10:00  
 
 
Dimo Donchev 3
 
 
Round 1
 
 
Ibrahim Gündüz 3
 
 
   
Match 1 18.07.16:00  
 
 
   
Matteo Cavallo 0
 
 
 
 
 
Julian Köler 0
 
 
   
Match 2 18.07.16:00  
 
 
   
António Malheiro 3
 
 
 
 
 
Egor Ovchinnikov 3
 
 
   
Match 3 18.07.16:00  
 
 
   
Zİhnİ Batuhan Şahİn 0
 
 
 
 
 
Daniel Bursian 3
 
 
   
Match 4 18.07.16:00  
 
 
   
Adrien Ecuyer 2
 
 
 
 
 
Piotr Chodorski 3
 
 
   
Match 5 18.07.16:00  
 
 
   
Jonas Binninger 0
 
 
 
 
 
Vitalii Vovk 2
 
 
   
Match 6 18.07.16:00  
 
 
   
Grzegorz Tomoń 3
 
 
 
 
 
Jamie Davies 0
 
 
   
Match 7 18.07.16:00  
 
 
   
Paweł Kozieł 3
 
 
 
 
 
Daniel Wiedemann 0
 
 
   
Match 8 18.07.16:00  
 
 
   
Robert Floras 3
 
 
 
 
 
Ihor Zavadskyi 3
 
 
   
Match 9 18.07.16:30  
 
 
   
Joel Webb 0
 
 
 
 
 
Rajkamal Singh 0
 
 
   
Match 10 18.07.16:30  
 
 
   
Daniel Lis 3
 
 
 
 
 
Kilian Moreno Castro 0
 
 
   
Match 11 18.07.16:30  
 
 
   
Mateusz Dykowski 3
 
 
 
 
 
Corentin Lamaze 2
 
 
   
Match 12 18.07.16:30  
 
 
   
Gonçalo Baptista 3
 
 
 
 
 
Aleksei Burdin 3
 
 
   
Match 13 18.07.16:30  
 
 
   
Marcin Litwiniuk 0
 
 
 
 
 
Florian Fischer 1
 
 
   
Match 14 18.07.16:30  
 
 
   
Ziver Gündüz 3
 
 
 
 
 
João Neves 3
 
 
   
Match 15 18.07.16:30  
 
 
   
Yavor Belakov 1
 
 
 
 
 
Arild Knudsen 0
 
 
   
Match 16 18.07.16:30  
 
 
   
Ilia Isakov 3
 
 
 
 
 
Aleksandr Tiutriumov 3
 
 
   
Match 17 19.07.10:00  
 
 
   
Daniel Bartels 1
 
 
 
 
 
Mateusz Milkosz 3
 
 
   
Match 18 19.07.10:00  
 
 
   
Benjamin Delcambre 1
 
 
 
 
 
Emil Hu 1
 
 
   
Match 19 19.07.10:00  
 
 
   
Cemal Kara 3
 
 
 
 
 
Valentin Rainguez 0
 
 
   
Match 20 19.07.10:00  
 
 
   
Tianyuan Liu 3
 
 
 
 
 
Simon Moschall 3
 
 
   
Match 21 19.07.10:00  
 
 
   
Francesco Mecozzi 0
 
 
 
 
 
Denys Shcherbak 3
 
 
   
Match 22 19.07.10:00  
 
 
   
Rafał Tatarczuch 1
 
 
 
 
 
James Hobson 3
 
 
   
Match 23 19.07.10:00  
 
 
   
Łukasz KaproŃ 0
 
 
 
 
 
Krzysztof Liwski 3
 
 
   
Match 24 19.07.10:00  
 
 
   
Vincent Cardon 1
 
 
 
 
 
Yoan Dany Rebetez 3
 
 
   
Match 25 19.07.10:30  
 
 
   
Adrian Weyhe 1
 
 
 
 
 
Daniel Vasilev Ivanov 3
 
 
   
Match 26 19.07.10:30  
 
 
   
Corentin Herbaux 0
 
 
 
 
 
Kirill Shvets 3
 
 
   
Match 27 19.07.10:30  
 
 
   
Josh Bennett 1
 
 
 
 
 
Benjamin Kreder 1
 
 
   
Match 28 19.07.10:30  
 
 
   
Anton Anisimov 3
 
 
 
 
 
Gabriel Achampong 3
 
 
   
Match 29 19.07.10:30  
 
 
   
Dimo Donchev 0
 
 
 
 
 
SŁawomir Dosz 3
 
 
   
Match 30 19.07.10:30  
 
 
   
Arne Birk Hölter 2
 
 
 
 
 
Jorge Costa 3
 
 
   
Match 31 19.07.10:30  
 
 
   
Artem Ermakov 1
 
 
 
 
 
Alberto Dallolio 0
 
 
   
Match 32 19.07.10:30  
 
 
   
Abdullah Talha Yigenler 3
 
 
 
Round 2
 
 
 
 
Ibrahim Gündüz 3
 
 
   
   
   
Match 1 19.07.12:30  
 
 
   
   
   
António Malheiro 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Egor Ovchinnikov 3
 
 
   
   
   
Match 2 19.07.12:30  
 
 
   
   
   
Daniel Bursian 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Piotr Chodorski 3
 
 
   
   
   
Match 3 19.07.12:30  
 
 
   
   
   
Grzegorz Tomoń 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Paweł Kozieł 0
 
 
   
   
   
Match 4 19.07.12:30  
 
 
   
   
   
Robert Floras 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ihor Zavadskyi 3
 
 
   
   
   
Match 5 19.07.12:30  
 
 
   
   
   
Daniel Lis 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mateusz Dykowski 2
 
 
   
   
   
Match 6 19.07.12:30  
 
 
   
   
   
Gonçalo Baptista 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aleksei Burdin 3
 
 
   
   
   
Match 7 19.07.12:30  
 
 
   
   
   
Ziver Gündüz 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
João Neves 1
 
 
   
   
   
Match 8 19.07.12:30  
 
 
   
   
   
Ilia Isakov 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aleksandr Tiutriumov 3
 
 
   
   
   
Match 9 19.07.15:00  
 
 
   
   
   
Mateusz Milkosz 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Cemal Kara 0
 
 
   
   
   
Match 10 19.07.15:00  
 
 
   
   
   
Tianyuan Liu 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Simon Moschall 2
 
 
   
   
   
Match 11 19.07.15:00  
 
 
   
   
   
Denys Shcherbak 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
James Hobson 3
 
 
   
   
   
Match 12 19.07.15:00  
 
 
   
   
   
Krzysztof Liwski 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Yoan Dany Rebetez 3
 
 
   
   
   
Match 13 19.07.15:00  
 
 
   
   
   
Daniel Vasilev Ivanov 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kirill Shvets 3
 
 
   
   
   
Match 14 19.07.15:00  
 
 
   
   
   
Anton Anisimov 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gabriel Achampong 0
 
 
   
   
   
Match 15 19.07.15:00  
 
 
   
   
   
SŁawomir Dosz 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jorge Costa 2
 
 
   
   
   
Match 16 19.07.15:00  
 
 
   
   
   
Abdullah Talha Yigenler 3
 
 
 
 
 
Round 3
 
 
 
 
 
 
 
 
Ibrahim Gündüz 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Match 1 19.07.18:00  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Egor Ovchinnikov 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Piotr Chodorski 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Match 2 19.07.18:00  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Robert Floras 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ihor Zavadskyi 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Match 3 19.07.18:00  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Gonçalo Baptista 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aleksei Burdin 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Match 4 19.07.18:00  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Ilia Isakov 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aleksandr Tiutriumov 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Match 5 19.07.18:00  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Tianyuan Liu 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Denys Shcherbak 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Match 6 19.07.18:00  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
James Hobson 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Yoan Dany Rebetez 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Match 7 19.07.18:00  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Kirill Shvets 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SŁawomir Dosz 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Match 8 19.07.18:00  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Abdullah Talha Yigenler 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Quarter Finals
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ibrahim Gündüz 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Quarter Final 1 20.07.10:30  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Piotr Chodorski 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ihor Zavadskyi 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Quarter Final 2 20.07.10:30  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Aleksei Burdin 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aleksandr Tiutriumov 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Quarter Final 3 20.07.10:30  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Denys Shcherbak 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Yoan Dany Rebetez 1
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Quarter Final 4 20.07.10:30  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
SŁawomir Dosz 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Semi Finals
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ibrahim Gündüz 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Semifinal 1 20.07.12:30  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Ihor Zavadskyi 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aleksandr Tiutriumov 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Semifinal 2 20.07.12:30  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
SŁawomir Dosz 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Finals
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ibrahim Gündüz 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Final 20.07.17:00  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Aleksandr Tiutriumov 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ibrahim Gündüz
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rank Competitor University
1 Ibrahim Gündüz Nisantasi University (TUR)
2 Aleksandr Tiutriumov Magnitogorsk State Technical University (RUS)
3 SŁawomir Dosz Gdansk University of Technology (POL)
3 Ihor Zavadskyi The State School of Higher Education in Zamość (POL)
5 Yoan Dany Rebetez University of Neuchatel (SUI)
5 Aleksei Burdin MIREA - Russian Technological University (RUS)
5 Denys Shcherbak Poltava National Technical Yuri Kondratzuk University (UKR)
5 Piotr Chodorski The State School of Higher Education in Zamość (POL)
9 Gonçalo Baptista University of Porto (POR)
9 Egor Ovchinnikov Magnitogorsk State Technical University (RUS)
9 Tianyuan Liu University of Nottingham (GBR)
9 Ilia Isakov Magnitogorsk State Technical University (RUS)
9 Kirill Shvets Magnitogorsk State Technical University (RUS)
9 Abdullah Talha Yigenler Nisantasi University (TUR)
9 Robert Floras Rzeszow University of Technology (POL)
9 James Hobson Nottingham Trent University (GBR)
17 Krzysztof Liwski Gdansk University of Technology (POL)
17 Grzegorz Tomoń Rzeszow University of Technology (POL)
17 Mateusz Dykowski Gdansk University of Technology (POL)
17 Mateusz Milkosz University of Nottingham (GBR)
17 Anton Anisimov MIREA - Russian Technological University (RUS)
17 Cemal Kara Girne American University (EUSA)
17 João Neves University of Porto (POR)
17 Daniel Lis Rzeszow University of Technology (POL)
17 Daniel Bursian Technical University of Munich (GER)
17 António Malheiro University of Porto (POR)
17 Gabriel Achampong University of Nottingham (GBR)
17 Ziver Gündüz Nisantasi University (TUR)
17 Paweł Kozieł The State School of Higher Education in Zamość (POL)
17 Jorge Costa University of Porto (POR)
17 Daniel Vasilev Ivanov Girne American University (EUSA)
17 Simon Moschall University of Hamburg (GER)
33 Rafał Tatarczuch Rzeszow University of Technology (POL)
33 Daniel Bartels Technical University of Berlin (GER)
33 Arne Birk Hölter Technical University of Berlin (GER)
33 Emil Hu Technical University of Berlin (GER)
33 Adrian Weyhe University of Hamburg (GER)
33 Dimo Donchev Sofia University (BUL)
33 Rajkamal Singh University of Hamburg (GER)
33 Vitalii Vovk Poltava National Technical Yuri Kondratzuk University (UKR)
33 Florian Fischer Technical University of Munich (GER)
33 Jonas Binninger Technical University of Munich (GER)
33 Alberto Dallolio Norwegian University of Science and Technology (NOR)
33 Marcin Litwiniuk The State School of Higher Education in Zamość (POL)
33 Matteo Cavallo University of Camerino (ITA)
33 Jamie Davies Nottingham Trent University (GBR)
33 Yavor Belakov Sofia University (BUL)
33 Arild Knudsen Norwegian University of Science and Technology (NOR)
33 Adrien Ecuyer University of Lorraine (FRA)
33 Josh Bennett University of Nottingham (GBR)
33 Corentin Herbaux University of Artois-Lievin (FRA)
33 Francesco Mecozzi University of Camerino (ITA)
33 Benjamin Delcambre University of Artois-Lievin (FRA)
33 Zİhnİ Batuhan Şahİn Girne American University (EUSA)
33 Kilian Moreno Castro University of Neuchatel (SUI)
33 Valentin Rainguez University of Artois-Lievin (FRA)
33 Joel Webb Nottingham Trent University (GBR)
33 Corentin Lamaze University of Lorraine (FRA)
33 Daniel Wiedemann Technical University of Munich (GER)
33 Artem Ermakov MIREA - Russian Technological University (RUS)
33 Łukasz KaproŃ Gdansk University of Technology (POL)
33 Julian Köler Norwegian University of Science and Technology (NOR)
33 Benjamin Kreder University of Lorraine (FRA)
33 Vincent Cardon University of Artois-Lievin (FRA)
65 Dmytro Lebid Poltava National Technical Yuri Kondratzuk University (UKR)
65 Murhad Hussain Nottingham Trent University (GBR)
65 Marcin Ściblak Gdansk University of Technology (POL)
65 Jon Christian Wrobbel University of Hamburg (GER)
65 Samuel Piatanesi University of Camerino (ITA)
65 Julien Märki University of Neuchatel (SUI)
65 Andrei Rukovkavishnikov MIREA - Russian Technological University (RUS)
65 Albert Piwonski Technical University of Berlin (GER)
65 Francesco Silveri University of Camerino (ITA)
65 Christopher Triep Technical University of Munich (GER)
65 Christian Schan Norwegian University of Science and Technology (NOR)
65 Hristijan Jovanovski Sofia University (BUL)
65 Aleksandar Galabov Sofia University (BUL)
65 Alessandro Silveri University of Camerino (ITA)

Results and data handling by Furki sport