Table Tennis / Womens Singles
Final Ranking
Pre - Round
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Malaurie Mathieu 2
 
 
Match 1 18.07.10:30  
 
 
Katarzyna Ślifirczyk 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Letitia Mcmullan 3
 
 
Match 2 18.07.10:30  
 
 
Emilia Wiche 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Amber Van De Velde 3
 
 
Match 3 18.07.10:30  
 
 
Aline Rocher 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ena Spahic 0
 
 
Match 4 18.07.10:30  
 
 
Camilla Silva 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wianka Overbeeke 0
 
 
Match 5 18.07.10:30  
 
 
Katarzyna Nowocin 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jaffeux Emilie 3
 
 
Match 6 18.07.10:30  
 
 
Noor Rooding 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Anna Rump 2
 
 
Match 7 18.07.10:30  
 
 
Magdalena Basić 3
 
 
Round 1
 
 
Ida Jazbec 0
 
 
   
Match 1 18.07.15:00  
 
 
   
Aleksandra Falarz 3
 
 
 
 
 
Diruiqi (ruby) Yang 3
 
 
   
Match 2 18.07.15:00  
 
 
   
Marion Berthaud 0
 
 
 
 
 
Katarzyna Ślifirczyk 0
 
 
   
Match 3 18.07.15:00  
 
 
   
Judith Liu 3
 
 
 
 
 
Raquel Andrade 0
 
 
   
Match 4 18.07.15:00  
 
 
   
Ekaterina Guseva 3
 
 
 
 
 
Gaja Mavri 3
 
 
   
Match 5 18.07.15:00  
 
 
   
Anna-katharina Fabian 0
 
 
 
 
 
Letitia Mcmullan 0
 
 
   
Match 6 18.07.15:00  
 
 
   
Natalia Bak 3
 
 
 
 
 
Ekaterina Okhotnikova 3
 
 
   
Match 7 18.07.15:00  
 
 
   
Amber Van De Velde 1
 
 
 
 
 
Aleksandra Dabrowska 1
 
 
   
Match 8 18.07.15:00  
 
 
   
Marta Santos 3
 
 
 
 
 
Shadrina Daria 3
 
 
   
Match 9 18.07.15:30  
 
 
   
Margarida Matos 0
 
 
 
 
 
Camilla Silva 0
 
 
   
Match 10 18.07.15:30  
 
 
   
Josipa Zajec 3
 
 
 
 
 
Karolina Lalak 3
 
 
   
Match 11 18.07.15:30  
 
 
   
Diana Ivanova 2
 
 
 
 
 
Katarzyna Nowocin 2
 
 
   
Match 12 18.07.15:30  
 
 
   
Hui Li Tay 3
 
 
 
 
 
Ekaterina Cherniavskaia 3
 
 
   
Match 13 18.07.15:30  
 
 
   
Jaffeux Emilie 0
 
 
 
 
 
Haoyu Liu 3
 
 
   
Match 14 18.07.15:30  
 
 
   
Paulina Krzysiek 0
 
 
 
 
 
Magdalena Basić 0
 
 
   
Match 15 18.07.15:30  
 
 
   
Viktoriia Kandybina 3
 
 
 
 
 
Laurence Germain 0
 
 
   
Match 16 18.07.15:30  
 
 
   
Klara Cakol 3
 
 
 
Round 2
 
 
 
 
Aleksandra Falarz 2
 
 
   
   
   
Match 1 19.07.15:30  
 
 
   
   
   
Diruiqi (ruby) Yang 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Judith Liu 3
 
 
   
   
   
Match 2 19.07.15:30  
 
 
   
   
   
Ekaterina Guseva 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gaja Mavri 3
 
 
   
   
   
Match 3 19.07.15:30  
 
 
   
   
   
Natalia Bak 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ekaterina Okhotnikova 3
 
 
   
   
   
Match 4 19.07.15:30  
 
 
   
   
   
Marta Santos 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Shadrina Daria 3
 
 
   
   
   
Match 5 19.07.15:30  
 
 
   
   
   
Josipa Zajec 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Karolina Lalak 3
 
 
   
   
   
Match 6 19.07.15:30  
 
 
   
   
   
Hui Li Tay 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ekaterina Cherniavskaia 0
 
 
   
   
   
Match 7 19.07.15:30  
 
 
   
   
   
Haoyu Liu 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Viktoriia Kandybina 3
 
 
   
   
   
Match 8 19.07.15:30  
 
 
   
   
   
Klara Cakol 1
 
 
 
 
 
Quarter Finals
 
 
 
 
 
 
 
 
Diruiqi (ruby) Yang 2
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Quarter Final 1 20.07.10:00  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Judith Liu 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gaja Mavri 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Quarter Final 2 20.07.10:00  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Ekaterina Okhotnikova 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Shadrina Daria 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Quarter Final 3 20.07.10:00  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Karolina Lalak 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Haoyu Liu 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Quarter Final 4 20.07.10:00  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Viktoriia Kandybina 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Semi Finals
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Judith Liu 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Semi Final 1 20.07.12:00  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Ekaterina Okhotnikova 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Shadrina Daria 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Semi Final 2 20.07.12:00  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Haoyu Liu 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Finals
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Shadrina Daria 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Final 20.07.16:20  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Ekaterina Okhotnikova 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ekaterina Okhotnikova
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rank Competitor University
1 Ekaterina Okhotnikova Kazan Innovative University named after V.G. Timiryasov (RUS)
2 Shadrina Daria Kazan Innovative University named after V.G. Timiryasov (RUS)
3 Judith Liu Paris Dauphine University (FRA)
3 Haoyu Liu University of Nottingham (GBR)
5 Viktoriia Kandybina Magnitogorsk State Technical University (RUS)
5 Gaja Mavri University of Nottingham (GBR)
5 Karolina Lalak Kozminski University (POL)
5 Diruiqi (ruby) Yang University of Nottingham (GBR)
9 Aleksandra Falarz University of Warsaw (POL)
9 Josipa Zajec University of Zagreb (CRO)
9 Klara Cakol University of Zagreb (CRO)
9 Natalia Bak Kozminski University (POL)
9 Marta Santos University of Porto (POR)
9 Hui Li Tay University of Nottingham (GBR)
9 Ekaterina Guseva Magnitogorsk State Technical University (RUS)
9 Ekaterina Cherniavskaia Magnitogorsk State Technical University (RUS)
17 Marion Berthaud Paris Dauphine University (FRA)
17 Amber Van De Velde Eindhoven University of Technlogy (NED)
17 Ida Jazbec University of Zagreb (CRO)
17 Aleksandra Dabrowska Kozminski University (POL)
17 Magdalena Basić University of Zagreb (CRO)
17 Katarzyna Nowocin Kozminski University (POL)
17 Katarzyna Ślifirczyk University of Warsaw (POL)
17 Diana Ivanova Kazan Innovative University named after V.G. Timiryasov (RUS)
17 Jaffeux Emilie University of Lorraine (FRA)
17 Letitia Mcmullan University of Nottingham (GBR)
17 Laurence Germain University of Lorraine (FRA)
17 Anna-katharina Fabian University of Goettingen (GER)
17 Raquel Andrade University of Porto (POR)
17 Camilla Silva University of Porto (POR)
17 Paulina Krzysiek University of Warsaw (POL)
17 Margarida Matos University of Porto (POR)
33 Anna Rump University of Goettingen (GER)
33 Aline Rocher Paris Dauphine University (FRA)
33 Malaurie Mathieu University of Lorraine (FRA)
33 Ena Spahic Eindhoven University of Technlogy (NED)
33 Noor Rooding Eindhoven University of Technlogy (NED)
33 Wianka Overbeeke Eindhoven University of Technlogy (NED)
33 Emilia Wiche University of Goettingen (GER)

Results and data handling by Furki sport