Table Tennis / Mens Singles
Final Ranking
First round
 
 
 
 
 
Felix Domroes 0
 
 
Round 1 #1 18.07.11:30  
 
 
Joshua Bennett 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Konsta Kahtava 0
 
 
Round 1 #2 18.07.11:30  
 
 
Piotr Chlodnicki 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lasse Barth 1
 
 
Round 1 #3 18.07.11:30  
 
 
Chun Wai Fung 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gianluca Walther 2
 
 
Round 1 #4 18.07.11:30  
 
 
Sebestyen Kovacs 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mateusz Ufnal 3
 
 
Round 1 #5 18.07.11:30  
 
 
Wing Cheong Kwan 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
David Vorcnik 3
 
 
Round 1 #6 18.07.11:30  
 
 
Ernestas Mincevicius 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Slawomir Dosz 3
 
 
Round 1 #7 18.07.11:30  
 
 
Filip Stypka 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Denys Shcherbak 1
 
 
Round 1 #8 18.07.11:30  
 
 
Jose Lima Magalhaes 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Yoan Rebetez 3
 
 
Round 1 #9 18.07.11:00  
 
 
Denislav Denev 0
 
 
Secound round
 
 
Jan Valenta 3
 
 
   
Round 2 #1 18.07.17:00  
 
 
   
Joshua Bennett 2
 
 
 
 
 
Will Dobinson 3
 
 
   
Round 2 #2 18.07.17:00  
 
 
   
Tomasz Wierzbicki 2
 
 
 
 
 
David Molnar 3
 
 
   
Round 2 #3 18.07.17:00  
 
 
   
Marius Mandl 0
 
 
 
 
 
Benat Morgan 0
 
 
   
Round 2 #4 18.07.17:00  
 
 
   
Salomon Brugger 3
 
 
 
 
 
Jakub Folwarski 3
 
 
   
Round 2 #5 18.07.17:00  
 
 
   
Piotr Chlodnicki 1
 
 
 
 
 
Dominik Mihalovity 3
 
 
   
Round 2 #6 18.07.17:00  
 
 
   
Yuzhe Zhang 0
 
 
 
 
 
Aleksander Lilien 2
 
 
   
Round 2 #7 18.07.17:00  
 
 
   
Pedro Carvalho Moreira 3
 
 
 
 
 
Chun Wai Fung 0
 
 
   
Round 2 #8 18.07.17:00  
 
 
   
Ziver Gunduz 3
 
 
 
 
 
Calum Morrison 2
 
 
   
Round 2 #9 19.07.09:00  
 
 
   
Sebestyen Kovacs 3
 
 
 
 
 
Israel Adetoyese Awolaja 3
 
 
   
Round 2 #10 19.07.09:00  
 
 
   
Tamim Lenz 1
 
 
 
 
 
Dai Lin 3
 
 
   
Round 2 #11 19.07.09:00  
 
 
   
Michal Majcher 1
 
 
 
 
 
Trung Nguyen 0
 
 
   
Round 2 #12 19.07.09:00  
 
 
   
Robert Pelc 3
 
 
 
 
 
Goncalo Gomes Farias 3
 
 
   
Round 2 #13 19.07.09:00  
 
 
   
Serkan Vasvi 0
 
 
 
 
 
Radoslaw Wierzbicki 0
 
 
   
Round 2 #14 19.07.09:00  
 
 
   
Maksym Ovcharenko 3
 
 
 
 
 
Martin Radel 3
 
 
   
Round 2 #15 19.07.09:00  
 
 
   
Lukasz Jarocki 1
 
 
 
 
 
Mateusz Ufnal 3
 
 
   
Round 2 #16 19.07.09:00  
 
 
   
Abdullah Talha Yigenler 2
 
 
 
 
 
Tomas Martinko 1
 
 
   
Round 2 #17 19.07.09:30  
 
 
   
David Vorcnik 3
 
 
 
 
 
Adam Dosz 3
 
 
   
Round 2 #18 19.07.09:30  
 
 
   
Joscha Hoffmann 0
 
 
 
 
 
Yuji Go 2
 
 
   
Round 2 #19 19.07.09:30  
 
 
   
Dmytro Lebid 3
 
 
 
 
 
Niclas Voss 0
 
 
   
Round 2 #20 19.07.09:30  
 
 
   
Szymon Seroka 3
 
 
 
 
 
Alexander Gerhold 3
 
 
   
Round 2 #21 19.07.09:30  
 
 
   
Rimas Lesiv 0
 
 
 
 
 
Pavel Tsolov 3
 
 
   
Round 2 #22 19.07.09:30  
 
 
   
Anton Sachse 1
 
 
 
 
 
Konrad Kulpa 0
 
 
   
Round 2 #23 19.07.09:30  
 
 
   
Owen Brown 3
 
 
 
 
 
Slawomir Dosz 3
 
 
   
Round 2 #24 19.07.09:30  
 
 
   
Tugay Sirzat Yilmaz 1
 
 
 
 
 
Loic Stoll 3
 
 
   
Round 2 #25 19.07.10:00  
 
 
   
Jose Lima Magalhaes 0
 
 
 
 
 
Jokubas Biveinis 0
 
 
   
Round 2 #26 19.07.10:00  
 
 
   
Julian Roettgen 3
 
 
 
 
 
Joao Loureiro Neves 1
 
 
   
Round 2 #27 19.07.10:00  
 
 
   
James Hobson 3
 
 
 
 
 
Michal Majchrzak 3
 
 
   
Round 2 #28 19.07.10:00  
 
 
   
Ales Rusnak 0
 
 
 
 
 
Pu-zhao Kow 0
 
 
   
Round 2 #29 19.07.10:00  
 
 
   
Filip Gajewski 3
 
 
 
 
 
Cedric Goertz 3
 
 
   
Round 2 #30 19.07.10:00  
 
 
   
Andrii Vynokhodov 0
 
 
 
 
 
Daniel Goodair 0
 
 
   
Round 2 #31 19.07.10:00  
 
 
   
Bence Bognar 3
 
 
 
 
 
Yoan Rebetez 2
 
 
   
Round 2 #32 19.07.10:00  
 
 
   
Ibrahim Gunduz 3
 
 
 
Third round
 
 
 
 
Jan Valenta 3
 
 
   
   
   
Round 3 #1 19.07.12:30  
 
 
   
   
   
Will Dobinson 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
David Molnar 3
 
 
   
   
   
Round 3 #2 19.07.12:30  
 
 
   
   
   
Salomon Brugger 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jakub Folwarski 3
 
 
   
   
   
Round 3 #3 19.07.12:30  
 
 
   
   
   
Dominik Mihalovity 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pedro Carvalho Moreira 0
 
 
   
   
   
Round 3 #4 19.07.12:30  
 
 
   
   
   
Ziver Gunduz 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sebestyen Kovacs 3
 
 
   
   
   
Round 3 #5 19.07.12:30  
 
 
   
   
   
Israel Adetoyese Awolaja 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dai Lin 0
 
 
   
   
   
Round 3 #6 19.07.12:30  
 
 
   
   
   
Robert Pelc 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Goncalo Gomes Farias 3
 
 
   
   
   
Round 3 #7 19.07.12:30  
 
 
   
   
   
Maksym Ovcharenko 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Martin Radel 0
 
 
   
   
   
Round 3 #8 19.07.12:30  
 
 
   
   
   
Mateusz Ufnal 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
David Vorcnik 2
 
 
   
   
   
Round 3 #9 19.07.13:00  
 
 
   
   
   
Adam Dosz 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dmytro Lebid 0
 
 
   
   
   
Round 3 #10 19.07.13:00  
 
 
   
   
   
Szymon Seroka 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Alexander Gerhold 3
 
 
   
   
   
Round 3 #11 19.07.13:00  
 
 
   
   
   
Pavel Tsolov 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Owen Brown 0
 
 
   
   
   
Round 3 #12 19.07.13:00  
 
 
   
   
   
Slawomir Dosz 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Loic Stoll 3
 
 
   
   
   
Round 3 #13 19.07.13:00  
 
 
   
   
   
Julian Roettgen 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
James Hobson 0
 
 
   
   
   
Round 3 #14 19.07.13:00  
 
 
   
   
   
Michal Majchrzak 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Filip Gajewski 0
 
 
   
   
   
Round 3 #15 19.07.13:00  
 
 
   
   
   
Cedric Goertz 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bence Bognar 0
 
 
   
   
   
Round 3 #16 19.07.13:00  
 
 
   
   
   
Ibrahim Gunduz 3
 
 
 
 
 
Fourth round
 
 
 
 
 
 
 
 
Jan Valenta 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Round 4 #1 19.07.15:30  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
David Molnar 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jakub Folwarski 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Round 4 #2 19.07.15:30  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Ziver Gunduz 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sebestyen Kovacs 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Round 4 #3 19.07.15:30  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Robert Pelc 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Goncalo Gomes Farias 1
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Round 4 #4 19.07.15:30  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Mateusz Ufnal 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Adam Dosz 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Round 4 #5 19.07.15:30  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Szymon Seroka 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Alexander Gerhold 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Round 4 #6 19.07.15:30  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Slawomir Dosz 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Loic Stoll 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Round 4 #7 19.07.15:30  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Michal Majchrzak 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Cedric Goertz 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Round 4 #8 19.07.15:30  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Ibrahim Gunduz 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Quarter finals
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jan Valenta 1
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Quarter Final 1 20.07.10:30  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Jakub Folwarski 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sebestyen Kovacs 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Quarter Final 2 20.07.10:30  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Mateusz Ufnal 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Adam Dosz 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Quarter Final 3 20.07.10:30  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Slawomir Dosz 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Loic Stoll 1
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Quarter Final 4 20.07.10:30  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Ibrahim Gunduz 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Semi finals
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jakub Folwarski 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Semi Final 1 20.07.12:30  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Mateusz Ufnal 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Adam Dosz 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Semi Final 2 20.07.12:30  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Ibrahim Gunduz 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Finals
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jakub Folwarski 3
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Final 20.07.17:00  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Ibrahim Gunduz 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jakub Folwarski
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rank Competitor University
1 Jakub Folwarski Zamojski Academy (POL)
2 Ibrahim Gunduz Nisantasi University (TUR)
3 Adam Dosz Gdansk University of Technology (POL)
3 Mateusz Ufnal University of Economy Bydgoszcz (POL)
5 Jan Valenta Technical University of Ostrava (CZE)
5 Slawomir Dosz Gdansk University of Technology (POL)
5 Sebestyen Kovacs University of Pecs (HUN)
5 Loic Stoll University of Geneva (SUI)
9 Ziver Gunduz Nisantasi University (TUR)
9 Alexander Gerhold University of Goettingen (GER)
9 Michal Majchrzak University of Economy Bydgoszcz (POL)
9 Robert Pelc University of Nottingham (GBR)
9 Goncalo Gomes Farias University of Porto (POR)
9 Szymon Seroka Rzeszow University of Technology (POL)
9 Cedric Goertz University of Goettingen (GER)
9 David Molnar University of Pecs (HUN)
17 Salomon Brugger University of Freiburg (GER)
17 Will Dobinson Nottingham Trent University (GBR)
17 Bence Bognar University of Pecs (HUN)
17 Israel Adetoyese Awolaja Nottingham Trent University (GBR)
17 Maksym Ovcharenko Poltava National Technical Yuri Kondratzuk University (UKR)
17 Dai Lin Imperial College London (GBR)
17 Julian Roettgen German Sport University Cologne (GER)
17 David Vorcnik University of Vienna (AUT)
17 Owen Brown Nottingham Trent University (GBR)
17 Dmytro Lebid Poltava National Technical Yuri Kondratzuk University (UKR)
17 Martin Radel University of Vienna (AUT)
17 Pavel Tsolov University of Shumen (BUL)
17 James Hobson Nottingham Trent University (GBR)
17 Filip Gajewski Gdansk University of Technology (POL)
17 Pedro Carvalho Moreira University of Porto (POR)
17 Dominik Mihalovity University of Pecs (HUN)
33 Niclas Voss German Sport University Cologne (GER)
33 Trung Nguyen University of Jyvaskyla (FIN)
33 Rimas Lesiv Vytautas Magnus University (LTU)
33 Tomasz Wierzbicki Gdansk University of Technology (POL)
33 Daniel Goodair Imperial College London (GBR)
33 Jokubas Biveinis Vytautas Magnus University (LTU)
33 Serkan Vasvi University of Shumen (BUL)
33 Lukasz Jarocki Zamojski Academy (POL)
33 Benat Morgan University of Geneva (SUI)
33 Radoslaw Wierzbicki Gdansk University of Technology (POL)
33 Michal Majcher Rzeszow University of Technology (POL)
33 Marius Mandl University of Vienna (AUT)
33 Joscha Hoffmann University of Freiburg (GER)
33 Ales Rusnak Technical University of Ostrava (CZE)
33 Tamim Lenz University of Freiburg (GER)
33 Piotr Chlodnicki Rzeszow University of Technology (POL)
33 Chun Wai Fung Imperial College London (GBR)
33 Jose Lima Magalhaes University of Porto (POR)
33 Yoan Rebetez University of Geneva (SUI)
33 Joshua Bennett University of Nottingham (GBR)
33 Abdullah Talha Yigenler Nisantasi University (TUR)
33 Calum Morrison University of Nottingham (GBR)
33 Tugay Sirzat Yilmaz Nisantasi University (TUR)
33 Pu-zhao Kow University of Jyvaskyla (FIN)
33 Yuzhe Zhang Imperial College London (GBR)
33 Joao Loureiro Neves University of Porto (POR)
33 Anton Sachse University of Goettingen (GER)
33 Yuji Go Imperial College London (GBR)
33 Aleksander Lilien Rzeszow University of Technology (POL)
33 Andrii Vynokhodov Poltava National Technical Yuri Kondratzuk University (UKR)
65 Konsta Kahtava University of Jyvaskyla (FIN)
65 Lasse Barth University of Freiburg (GER)
65 Gianluca Walther German Sport University Cologne (GER)
65 Ernestas Mincevicius Vytautas Magnus University (LTU)
65 Filip Stypka University of Economy Bydgoszcz (POL)
65 Denys Shcherbak Poltava National Technical Yuri Kondratzuk University (UKR)
65 Wing Cheong Kwan Nottingham Trent University (GBR)
65 Felix Domroes University of Goettingen (GER)
65 Denislav Denev University of Shumen (BUL)
333 Tomas Martinko Technical University of Ostrava (CZE)

Results and data handling by Furki sport