Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Quarterfinals / QF 1 (17th-24th) Beach Volleyball Center / Court 1
Winner Round 1 #1
09:00
IN PREPARATION
Winner Round 1 #2
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Quarterfinals / QF 3 (17th-24th) Beach Volleyball Center / Court 2
Winner Round 1 #3
09:00
IN PREPARATION
Winner Round 1 #4
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Quarterfinals / QF 1 (17th-24th) Beach Volleyball Center / Court 3
Winner Round 1 #1
09:00
IN PREPARATION
Winner Round 1 #2
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Quarterfinals / QF 3 (17th-24th) Beach Volleyball Center / Court 4
Winner Round 1 #3
09:00
IN PREPARATION
Winner Round 1 #4
Table Tennis / Table Tennis Women
Preliminary round / Group A / Match 17 Kossuth High School / Table #1
A2
09:00
IN PREPARATION
A4
Table Tennis / Table Tennis Women
Preliminary round / Group A / Match 18 Kossuth High School / Table #2
A3
09:00
IN PREPARATION
A1
Table Tennis / Table Tennis Women
Preliminary round / Group B / Match 19 Kossuth High School / Table #3
B2
09:00
IN PREPARATION
B4
Table Tennis / Table Tennis Women
Preliminary round / Group B / Match 20 Kossuth High School / Table #4
B3
09:00
IN PREPARATION
B1
Table Tennis / Table Tennis Women
Preliminary round / Group C / Match 21 Kossuth High School / Table #5
C2
09:00
IN PREPARATION
C4
Table Tennis / Table Tennis Women
Preliminary round / Group C / Match 22 Kossuth High School / Table #6
C3
09:00
IN PREPARATION
C1
Table Tennis / Table Tennis Women
Preliminary round / Group D / Match 23 Kossuth High School / Table #7
D2
09:00
IN PREPARATION
D4
Table Tennis / Table Tennis Women
Preliminary round / Group D / Match 24 Kossuth High School / Table #8
D3
09:00
IN PREPARATION
D1
Tennis / Tennis Women
Preliminary Round / Group A / Match 18 University Tennis Center / Court 1
A3
09:00
IN PREPARATION
A4
Tennis / Tennis Women
Preliminary Round / Group A / Match 17 University Tennis Center / Court 2
A1
09:00
IN PREPARATION
A2
Tennis / Tennis Women
Preliminary Round / Group B / Match 20 University Tennis Center / Court 3
B3
09:00
IN PREPARATION
B4
Tennis / Tennis Women
Preliminary Round / Group B / Match 19 University Tennis Center / Court 4
B1
09:00
IN PREPARATION
B2
Tennis / Tennis Men
Preliminary Round / Group B / Match 20 University Tennis Center / Court 5
B3
09:00
IN PREPARATION
B4
Tennis / Tennis Men
Preliminary Round / Group A / Match 18 University Tennis Center / Court 5
A3
09:00
IN PREPARATION
A4
Tennis / Tennis Men
Preliminary Round / Group A / Match 17 University Tennis Center / Court 6
A1
09:00
IN PREPARATION
A2
Tennis / Tennis Men
Preliminary Round / Group B / Match 19 University Tennis Center / Court 8
B1
09:00
IN PREPARATION
B2
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Round 2 / Round 2 - #9 Beach Volleyball Center / Court 1
Winner Round 1 #1
10:00
IN PREPARATION
Winner Round 1 #2
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Round 2 / Round 2 - #23 Beach Volleyball Center / Court 1
Winner Round 1 #17
10:00
IN PREPARATION
Winner Round 1 #18
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Round 2 / Round 2 - #10 Beach Volleyball Center / Court 2
Winner Round 1 #3
10:00
IN PREPARATION
Winner Round 1 #4
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Round 2 / Round 2 - #11 Beach Volleyball Center / Court 3
Winner Round 1 #5
10:00
IN PREPARATION
Winner Round 1 #6
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Round 2 / Round 2 - #12 Beach Volleyball Center / Court 4
Winner Round 1 #7
10:00
IN PREPARATION
Winner Round 1 #8
Badminton / Badminton Team
Semifinals / SF 1 Főnix Aréna
1st Ranked from Groups
10:00
IN PREPARATION
1 st Ranking from Groups
Badminton / Badminton Team
Semifinals / SF 2 Főnix Aréna
Winner QF 1st - 5th place
10:00
IN PREPARATION
1st Ranked from Groups
Badminton / Badminton Team
Semifinals / SF1 6th - 10th place Főnix Aréna
2nd Ranked from Groups
10:00
IN PREPARATION
2 nd Ranking from Groups
Badminton / Badminton Team
Semifinals / SF2 6th - 10th place Főnix Aréna
Winner QF 6th - 10th place
10:00
IN PREPARATION
2nd Ranked from Groups
Badminton / Badminton Team
Semifinals / SF2 11th - 15th place Főnix Aréna
Winner QF 11th - 15th place
10:00
IN PREPARATION
3rd Ranked from Groups
Badminton / Badminton Team
Finals / 18th place Főnix Aréna
Loser SF1 16th - 19th
10:00
IN PREPARATION
Loser SF2 16th - 19th
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Round 2 / Round 2 - #9 Beach Volleyball Center / Court 1
Winner Round 1 #1
11:00
IN PREPARATION
Winner Round 1 #2
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Round 2 / Round 2 - #10 Beach Volleyball Center / Court 2
Winner Round 1 #3
11:00
IN PREPARATION
Winner Round 1 #4
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Round 2 / Round 2 - #11 Beach Volleyball Center / Court 3
Winner Round 1 #5
11:00
IN PREPARATION
Winner Round 1 #6
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Round 2 / Round 2 - #12 Beach Volleyball Center / Court 4
Winner Round 1 #7
11:00
IN PREPARATION
Winner Round 1 #8
Table Tennis / Table Tennis Men
Pre-Round matches / Pre-Round Match 1 Kossuth High School / Table #1
2nd Place Group E
11:00
IN PREPARATION
2nd Place Group C
Table Tennis / Table Tennis Men
Pre-Round matches / Pre-Round Match 4 Kossuth High School / Table #2
1st Place Group F
11:00
IN PREPARATION
2nd Place Group B
Table Tennis / Table Tennis Men
Pre-Round matches / Pre-Round Match 3 Kossuth High School / Table #3
2nd Place Group A
11:00
IN PREPARATION
1st Place Group E
Table Tennis / Table Tennis Men
Pre-Round matches / Pre-Round Match 2 Kossuth High School / Table #4
2nd Place Group D
11:00
IN PREPARATION
2nd Place Group F
Table Tennis / Table Tennis Men
Semifinals / 13th place SF 1 Kossuth High School / Table #5
3rd Place Group F
11:00
IN PREPARATION
3rd Place Group D
Table Tennis / Table Tennis Men
Semifinals / 13th place SF 2 Kossuth High School / Table #6
3rd Place Group C
11:00
IN PREPARATION
3rd Place Group E
Table Tennis / Table Tennis Men
Semifinals / 13th place SF 3 Kossuth High School / Table #7
4th Place Group F
11:00
IN PREPARATION
3rd Place Group B
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Play Off / Play Off #13 Beach Volleyball Center / Court 1
Loser Round 1 #8
12:00
IN PREPARATION
Loser Round 1 #7
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Play Off / Play Off #14 Beach Volleyball Center / Court 2
Loser Round 1 #6
12:00
IN PREPARATION
Loser Round 1 #5
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Play Off / Play Off #15 Beach Volleyball Center / Court 3
Loser Round 1 #4
12:00
IN PREPARATION
Loser Round 1 #3
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Play Off / Play Off #16 Beach Volleyball Center / Court 4
Loser Round 1 #2
12:00
IN PREPARATION
Loser Round 1 #1
Handball / Handball Women
Preliminary round / Group B / Match 11 DESOK
B2
12:00
IN PREPARATION
B3
Handball / Handball Women
Preliminary round / Group B / Match 12 Oláh Gábor
B1
12:00
IN PREPARATION
B4
Water_Polo / Water Polo Men
Preliminary round / Group A / Match 9 Outdoor Pool of Ellipsum / Outdoor Pool
A2
12:30
IN PREPARATION
A3
Tennis / Tennis Women
Preliminary Round / Group C / Match 22 University Tennis Center / Court 1
C3
12:30
IN PREPARATION
C4
Tennis / Tennis Women
Preliminary Round / Group C / Match 21 University Tennis Center / Court 2
C1
12:30
IN PREPARATION
C2
Tennis / Tennis Women
Preliminary Round / Group D / Match 24 University Tennis Center / Court 3
D3
12:30
IN PREPARATION
D4
Tennis / Tennis Women
Preliminary Round / Group D / Match 23 University Tennis Center / Court 4
D1
12:30
IN PREPARATION
D2
Tennis / Tennis Men
Preliminary Round / Group C / Match 22 University Tennis Center / Court 5
C3
12:30
IN PREPARATION
C4
Tennis / Tennis Men
Preliminary Round / Group C / Match 21 University Tennis Center / Court 6
C1
12:30
IN PREPARATION
C2
Tennis / Tennis Men
Preliminary Round / Group D / Match 8 University Tennis Center / Court 7
D3
12:30
IN PREPARATION
D4
Tennis / Tennis Men
Preliminary Round / Group D / Match 23 University Tennis Center / Court 8
D1
12:30
IN PREPARATION
D2
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Play Off / Play Off #13 Beach Volleyball Center / Court 1
Loser Round 1 - Match 8
13:00
IN PREPARATION
Loser Round 1 - Match 7
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Play Off / Play Off #14 Beach Volleyball Center / Court 2
Loser Round 1 - Match 6
13:00
IN PREPARATION
Loser Round 1 - Match 5
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Play Off / Play Off #15 Beach Volleyball Center / Court 3
Loser Round 1 - Match 4
13:00
IN PREPARATION
Loser Round 1 - Match 3
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Play Off / Play Off #16 Beach Volleyball Center / Court 4
Loser Round 1 - Match 2
13:00
IN PREPARATION
Loser Round 1 - Match 1
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Quarterfinals / QF 2 Beach Volleyball Center / Court 1
Winner Round 2 #23
14:00
IN PREPARATION
Loser QF 3
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Round 2 / Round 1 #700 Beach Volleyball Center / Court 1
Loser Round 1 #1
14:00
IN PREPARATION
Loser Round 1 #2
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Round 2 / Round 1 #800 Beach Volleyball Center / Court 2
Loser Round 1 #3
14:00
IN PREPARATION
Loser Round 1 #4
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Round 2 / Round 1 #7 Beach Volleyball Center / Court 3
Loser Round 1 #1
14:00
IN PREPARATION
Loser Round 1 #2
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Round 2 / Round 1 #8 Beach Volleyball Center / Court 4
Loser Round 1 #3
14:00
IN PREPARATION
Loser Round 1 #4
Handball / Handball Women
Preliminary round / Group C / Match 13 DESOK
C2
14:00
IN PREPARATION
C3
Badminton / Badminton Team
Finals / Gold medal Főnix Aréna
Winner Semi Final 1
14:00
IN PREPARATION
Winner Semi Final 2
Badminton / Badminton Team
Finals / 6th place Főnix Aréna
Winner SF1 6th - 10th place
14:00
IN PREPARATION
Winner SF2 6th - 10th place
Badminton / Badminton Team
Finals / 11th place Főnix Aréna
Winner SF1 11th - 15th place
14:00
IN PREPARATION
Winner SF2 11th - 15th place
Badminton / Badminton Team
Finals / 8th place Főnix Aréna
Loser SF1 6th - 10th place
14:00
IN PREPARATION
Loser SF2 6th - 10th place
Badminton / Badminton Team
Finals / 13th place Főnix Aréna
Loser SF1 11th - 15th place
14:00
IN PREPARATION
Loser SF2 11th - 15th place
Badminton / Badminton Team
Finals / 16th place Főnix Aréna
Winner SF1 16th - 19th
14:00
IN PREPARATION
Winner SF2 16th - 19th
Handball / Handball Women
Preliminary round / Group C / Match 14 Oláh Gábor
C1
14:00
IN PREPARATION
C4
Water_Polo / Water Polo Men
Preliminary round / Group A / Match 10 Outdoor Pool of Ellipsum / Outdoor Pool
A4
14:00
IN PREPARATION
A1
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Quarterfinals / QF 4 Beach Volleyball Center / Court 1
Winner Round 2 #24
15:00
IN PREPARATION
Loser QF 1
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Round 1 / Round 1 - #17 Beach Volleyball Center / Court 1
Winner Play Off #13
15:00
IN PREPARATION
Loser Round 2 #10
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Round 1 / Round 1 - #18 Beach Volleyball Center / Court 2
Winner Play Off #14
15:00
IN PREPARATION
Loser Round 2 #9
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Round 1 / Round 1 - #19 Beach Volleyball Center / Court 3
Winner Play Off #15
15:00
IN PREPARATION
Loser Round 2 #12
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Round 1 / Round 1 - #20 Beach Volleyball Center / Court 4
Winner Play Off #16
15:00
IN PREPARATION
Loser Round 2 #11
Table Tennis / Table Tennis Women
Quarterfinals / QF 1 Kossuth High School / Table #1
1st Place Group A
15:00
IN PREPARATION
2nd Place Group C
Table Tennis / Table Tennis Women
Quarterfinals / QF 4 Kossuth High School / Table #2
2nd Place Group B
15:00
IN PREPARATION
1st Place Group D
Table Tennis / Table Tennis Women
Quarterfinals / QF 3 Kossuth High School / Table #3
1st Place Group C
15:00
IN PREPARATION
2nd Place Group A
Table Tennis / Table Tennis Women
Quarterfinals / QF 2 Kossuth High School / Table #4
2nd Place Group D
15:00
IN PREPARATION
1st Place Group B
Table Tennis / Table Tennis Women
Semifinals / 9th place SF 1 Kossuth High School / Table #5
3rd Place Group A
15:00
IN PREPARATION
4th place Group C
Table Tennis / Table Tennis Women
Semifinals / 9th place SF 2 Kossuth High School / Table #6
4th Place Group B
15:00
IN PREPARATION
3rd Place Group C
Table Tennis / Table Tennis Women
Semifinals / 9th place SF 3 Kossuth High School / Table #7
3rd Place Group C
15:00
IN PREPARATION
4th Place Group A
Table Tennis / Table Tennis Women
Semifinals / 9th place SF 4 Kossuth High School / Table #8
4th Place Group D
15:00
IN PREPARATION
3rd Place Group B
Water_Polo / Water Polo Men
Preliminary round / Group B / Match 11 Outdoor Pool of Ellipsum / Outdoor Pool
B2
15:30
IN PREPARATION
B3
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Round 1 / Round 1 - #17 Beach Volleyball Center / Court 1
Winner Play Off Match 13
16:00
IN PREPARATION
Loser Round 2 #10
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Round 1 / Round 1 - #18 Beach Volleyball Center / Court 2
Winner Play Off Match 14
16:00
IN PREPARATION
Loser Round 2 #9
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Round 1 / Round 1 - #19 Beach Volleyball Center / Court 3
Winner Play Off Match 15
16:00
IN PREPARATION
Loser Round 2 #12
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Round 1 / Round 1 - #20 Beach Volleyball Center / Court 4
Winner Play Off Match 16
16:00
IN PREPARATION
Loser Round 2 #11
Handball / Handball Women
Preliminary round / Group A / Match 15 DESOK
A2
16:00
IN PREPARATION
A3
Basketball / Basketball Women
Placement Round / Group 9th-12th place / Match 13 DVTK Sports Hall
A3
16:00
IN PREPARATION
B3
Basketball / Basketball Men
Quarterfinals / 9th - 16th place QF 1 Generali Sports Hall
3rd Place Group A
16:00
IN PREPARATION
4th place Group B
Basketball / Basketball Men
Quarterfinals / 9th - 16th place QF 3 Ice Hall
3rd Place Group C
16:00
IN PREPARATION
4th Place Group D
Handball / Handball Men
Preliminary round / Group B / Match 9 Oláh Gábor
B2
16:00
IN PREPARATION
B3
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Quarterfinals / QF 1 Beach Volleyball Center / Court 1
Winner Round 2 #9
17:00
IN PREPARATION
Winner Round 2 #10
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Round 2 / Round 2 - #24 Beach Volleyball Center / Court 1
Winner Round 1 #19
17:00
IN PREPARATION
Winner Round 1 #20
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Quarterfinals / QF 3 Beach Volleyball Center / Court 2
Winner Round 2 #11
17:00
IN PREPARATION
Winner Round 2 #12
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Quarterfinals / QF 2 (17th-24th) Beach Volleyball Center / Court 3
Winner Round 1 #7
17:00
IN PREPARATION
Loser QF 3 (17th-24th)
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Quarterfinals / QF 4 (17th-24th) Beach Volleyball Center / Court 4
Winner Round 1 #8
17:00
IN PREPARATION
Loser QF 1 (17th-24th)
Table Tennis / Table Tennis Men
Quarterfinals / QF 1 Kossuth High School / Table #1
1st Place Group A
17:00
IN PREPARATION
Winner Pre-Round Match 1
Table Tennis / Table Tennis Men
Quarterfinals / QF 2 Kossuth High School / Table #2
Winner Pre-Round Match 2
17:00
IN PREPARATION
1st Place Group B
Table Tennis / Table Tennis Men
Quarterfinals / QF 3 Kossuth High School / Table #3
1st Place Group C
17:00
IN PREPARATION
Winner Pre-Round Match 3
Table Tennis / Table Tennis Men
Quarterfinals / QF 4 Kossuth High School / Table #4
Winner Pre-Round Match 4
17:00
IN PREPARATION
1st Place Group D
Table Tennis / Table Tennis Men
Finals / 13th place final 1 Kossuth High School / Table #5
3rd Place Group A
17:00
IN PREPARATION
Winner 13th Place Semi Final 1
Table Tennis / Table Tennis Men
Finals / 13th place final 2 Kossuth High School / Table #6
Winner 13th Place Semi Final 2
17:00
IN PREPARATION
Winner 13th Place Semifinal 3
Water_Polo / Water Polo Men
Preliminary round / Group B / Match 12 Outdoor Pool of Ellipsum / Outdoor Pool
B4
17:00
IN PREPARATION
B1
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Quarterfinals / QF 1 Beach Volleyball Center / Court 1
Winner Round 2 #9
18:00
IN PREPARATION
Winner Round 2 #10
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Quarterfinals / QF 3 Beach Volleyball Center / Court 2
Winner Round 2 - Match 11
18:00
IN PREPARATION
Winner Round 2 - Match 12
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Quarterfinals / QF 2 (17th-24th) Beach Volleyball Center / Court 3
Winner Round 1 #7
18:00
IN PREPARATION
Loser QF 3 (17th-24th)
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Quarterfinals / QF 4 (17th-24th) Beach Volleyball Center / Court 4
Winner Round 1 #8
18:00
IN PREPARATION
Loser QF 1 (17th-24th)
Handball / Handball Men
Preliminary round / Group C / Match 10 DESOK
C2
18:00
IN PREPARATION
C3
Handball / Handball Men
Preliminary round / Group D / Match 11 Oláh Gábor
D2
18:00
IN PREPARATION
D3
Basketball / Basketball Women
Placement Round / Group 9th-12th place / Match 14 DVTK Sports Hall
C3
18:15
IN PREPARATION
D3
Basketball / Basketball Men
Quarterfinals / 9th - 16th place QF 2 Generali Sports Hall
3rd Place Group B
18:15
IN PREPARATION
4th Place Group A
Basketball / Basketball Men
Quarterfinals / 9th - 16th place QF 4 Ice Hall
3rd Place Group D
18:15
IN PREPARATION
4th Place Group C
Handball / Handball Men
Preliminary round / Group A / Match 12 DESOK
A2
20:00
IN PREPARATION
A3