Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Play Off / Play Off #25 Beach Volleyball Center / Court 1
2nd Place Group A
09:00
IN PREPARATION
3rd Place Group B
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Play Off / Play Off #26 Beach Volleyball Center / Court 2
2nd Place Group B
09:00
IN PREPARATION
3rd Place Group C
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Play Off / Play Off #27 Beach Volleyball Center / Court 3
2nd Place Group C
09:00
IN PREPARATION
3rd Place Group D
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Play Off / Play Off #28 Beach Volleyball Center / Court 4
2nd Place Group D
09:00
IN PREPARATION
3rd Place Group E
Table Tennis / Table Tennis Men
Preliminary round / Group A / Match 1 Kossuth High School / Table #1
A2
09:00
IN PREPARATION
A3
Table Tennis / Table Tennis Men
Preliminary round / Group B / Match 2 Kossuth High School / Table #2
B2
09:00
IN PREPARATION
B3
Table Tennis / Table Tennis Men
Preliminary round / Group C / Match 3 Kossuth High School / Table #3
C2
09:00
IN PREPARATION
C3
Table Tennis / Table Tennis Men
Preliminary round / Group D / Match 4 Kossuth High School / Table #4
D2
09:00
IN PREPARATION
D3
Table Tennis / Table Tennis Men
Preliminary round / Group E / Match 5 Kossuth High School / Table #5
E2
09:00
IN PREPARATION
E3
Table Tennis / Table Tennis Men
Preliminary round / Group F / Match 6 Kossuth High School / Table #6
F1
09:00
IN PREPARATION
F4
Table Tennis / Table Tennis Men
Preliminary round / Group F / Match 7 Kossuth High School / Table #7
F2
09:00
IN PREPARATION
F3
Tennis / Tennis Women
Preliminary Round / Group A / Match 9 University Tennis Center / Court 1
A1
09:00
IN PREPARATION
A3
Tennis / Tennis Women
Preliminary Round / Group A / Match 10 University Tennis Center / Court 2
A4
09:00
IN PREPARATION
A2
Tennis / Tennis Women
Preliminary Round / Group B / Match 11 University Tennis Center / Court 3
B1
09:00
IN PREPARATION
B3
Tennis / Tennis Women
Preliminary Round / Group B / Match 12 University Tennis Center / Court 4
B2
09:00
IN PREPARATION
B4
Tennis / Tennis Men
Preliminary Round / Group A / Match 9 University Tennis Center / Court 5
A1
09:00
IN PREPARATION
A3
Tennis / Tennis Men
Preliminary Round / Group A / Match 10 University Tennis Center / Court 6
A2
09:00
IN PREPARATION
A4
Tennis / Tennis Men
Preliminary Round / Group B / Match 3 University Tennis Center / Court 7
B1
09:00
IN PREPARATION
B3
Tennis / Tennis Men
Preliminary Round / Group B / Match 12 University Tennis Center / Court 8
B2
09:00
IN PREPARATION
B4
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Play Off / Play Off #29 Beach Volleyball Center / Court 1
2nd Place Group E
10:00
IN PREPARATION
3rd Place Group F
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Play Off / Play Off #30 Beach Volleyball Center / Court 2
2nd Place Group F
10:00
IN PREPARATION
3rd Place Group G
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Play Off / Play Off #31 Beach Volleyball Center / Court 3
2nd place Group G
10:00
IN PREPARATION
3rd Place Group H
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Play Off / Play Off #32 Beach Volleyball Center / Court 4
2nd Place Group H
10:00
IN PREPARATION
3rd Place Group A
Badminton / Badminton Team
Preliminary round / Group C / Match 19 Főnix Aréna
C1
10:00
IN PREPARATION
C2
Badminton / Badminton Team
Preliminary round / Group C / Match 20 Főnix Aréna
C3
10:00
IN PREPARATION
C1
Badminton / Badminton Team
Preliminary round / Group B / Match 23 Főnix Aréna
B1
10:00
IN PREPARATION
B2
Badminton / Badminton Team
Preliminary round / Group B / Match 24 Főnix Aréna
B3
10:00
IN PREPARATION
B4
Badminton / Badminton Team
Preliminary round / Group A / Match 21 Főnix Aréna
A1
10:00
IN PREPARATION
A2
Badminton / Badminton Team
Preliminary round / Group A / Match 22 Főnix Aréna
A3
10:00
IN PREPARATION
A4
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Play Off / Play Off #25 Beach Volleyball Center / Court 1
2nd Place Group A
11:00
IN PREPARATION
3rd Place Group B
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Play Off / Play Off #26 Beach Volleyball Center / Court 2
2nd Place Group B
11:00
IN PREPARATION
3rd Place Group C
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Play Off / Play Off #27 Beach Volleyball Center / Court 3
2nd Place Group C
11:00
IN PREPARATION
3rd Place Group D
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Play Off / Play Off #28 Beach Volleyball Center / Court 4
2nd Place Group D
11:00
IN PREPARATION
3rd Place Group E
Table Tennis / Table Tennis Women
Preliminary round / Group A / Match 1 Kossuth High School / Table #1
A1
11:00
IN PREPARATION
A4
Table Tennis / Table Tennis Women
Preliminary round / Group A / Match 2 Kossuth High School / Table #2
A2
11:00
IN PREPARATION
A3
Table Tennis / Table Tennis Women
Preliminary round / Group B / Match 3 Kossuth High School / Table #3
B1
11:00
IN PREPARATION
B4
Table Tennis / Table Tennis Women
Preliminary round / Group B / Match 4 Kossuth High School / Table #4
B2
11:00
IN PREPARATION
B3
Table Tennis / Table Tennis Women
Preliminary round / Group C / Match 5 Kossuth High School / Table #5
C1
11:00
IN PREPARATION
C4
Table Tennis / Table Tennis Women
Preliminary round / Group C / Match 6 Kossuth High School / Table #6
C2
11:00
IN PREPARATION
C3
Table Tennis / Table Tennis Women
Preliminary round / Group D / Match 7 Kossuth High School / Table #7
D1
11:00
IN PREPARATION
D4
Table Tennis / Table Tennis Women
Preliminary round / Group D / Match 8 Kossuth High School / Table #8
D2
11:00
IN PREPARATION
D3
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Play Off / Play Off #29 Beach Volleyball Center / Court 1
2nd Place Group E
12:00
IN PREPARATION
3rd Place Group F
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Play Off / Play Off #30 Beach Volleyball Center / Court 2
2nd Place Group F
12:00
IN PREPARATION
3rd Place Group G
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Play Off / Play Off #31 Beach Volleyball Center / Court 3
2nd place Group G
12:00
IN PREPARATION
3rd Place Group H
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Play Off / Play Off #32 Beach Volleyball Center / Court 4
2nd Place Group H
12:00
IN PREPARATION
3rd Place Group A
Handball / Handball Women
Preliminary round / Group B / Match 6 DESOK
B1
12:00
IN PREPARATION
B2
Handball / Handball Women
Preliminary round / Group B / Match 7 Oláh Gábor
B3
12:00
IN PREPARATION
B4
Water_Polo / Water Polo Men
Preliminary round / Group A / Match 5 Outdoor Pool of Ellipsum / Outdoor Pool
A1
12:30
IN PREPARATION
A2
Tennis / Tennis Women
Preliminary Round / Group C / Match 13 University Tennis Center / Court 1
C1
12:30
IN PREPARATION
C3
Tennis / Tennis Women
Preliminary Round / Group C / Match 14 University Tennis Center / Court 2
C2
12:30
IN PREPARATION
C4
Tennis / Tennis Women
Preliminary Round / Group D / Match 15 University Tennis Center / Court 3
D1
12:30
IN PREPARATION
D3
Tennis / Tennis Women
Preliminary Round / Group D / Match 16 University Tennis Center / Court 4
D2
12:30
IN PREPARATION
D4
Tennis / Tennis Men
Preliminary Round / Group C / Match 13 University Tennis Center / Court 5
C1
12:30
IN PREPARATION
C3
Tennis / Tennis Men
Preliminary Round / Group C / Match 14 University Tennis Center / Court 6
C2
12:30
IN PREPARATION
C4
Tennis / Tennis Men
Preliminary Round / Group D / Match 15 University Tennis Center / Court 7
D1
12:30
IN PREPARATION
D3
Tennis / Tennis Men
Preliminary Round / Group D / Match 16 University Tennis Center / Court 8
D2
12:30
IN PREPARATION
D4
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Round 1 / Round 1 - #5 Beach Volleyball Center / Court 1
1st Place Group E
13:00
IN PREPARATION
Winner Play Off #27
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Round 1 / Round 1 - #6 Beach Volleyball Center / Court 2
1st Place Group F
13:00
IN PREPARATION
Winner Play Off #28
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Round 1 / Round 1 - #7 Beach Volleyball Center / Court 3
1st Place Group G
13:00
IN PREPARATION
Winner Play Off #26
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Round 1 / Round 1 - #8 Beach Volleyball Center / Court 4
1st Place Group H
13:00
IN PREPARATION
Winner Play Off #25
Basketball / Basketball Women
Preliminary Round / Group B / Match 9 DVTK Sports Hall

University of Aveiro
POR
13:00
IN PREPARATION

Hungarian University of Sports Science
HUN
Basketball / Basketball Men
Preliminary round / Group B / Match 17 Generali Sports Hall

Turin Polytechnic
ITA
13:00
IN PREPARATION

Vytautas Magnus University
LTU
Basketball / Basketball Men
Preliminary round / Group D / Match 18 Ice Hall

University of Genova
ITA
13:00
IN PREPARATION

University of Seville
ESP
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Round 1 / Round 1 - #1 Beach Volleyball Center / Court 1
1st Place Group A
14:00
IN PREPARATION
Winner Play Off #31
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Round 1 / Round 1 - #2 Beach Volleyball Center / Court 2
1st Place Group B
14:00
IN PREPARATION
Winner Play Off #32
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Round 1 / Round 1 - #3 Beach Volleyball Center / Court 3
1st Place Group C
14:00
IN PREPARATION
Winner Play Off #30
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Round 1 / Round 1 - #4 Beach Volleyball Center / Court 4
1st Place Group D
14:00
IN PREPARATION
Winner Play Off #29
Handball / Handball Women
Preliminary round / Group C / Match 8 DESOK
C1
14:00
IN PREPARATION
C2
Badminton / Badminton Team
Preliminary round / Group E / Match 25 Főnix Aréna
E1
14:00
IN PREPARATION
E2
Badminton / Badminton Team
Preliminary round / Group D / Match 27 Főnix Aréna
D3
14:00
IN PREPARATION
D4
Badminton / Badminton Team
Preliminary round / Group D / Match 26 Főnix Aréna
D1
14:00
IN PREPARATION
D3
Handball / Handball Women
Preliminary round / Group C / Match 9 Oláh Gábor
C3
14:00
IN PREPARATION
C4
Water_Polo / Water Polo Men
Preliminary round / Group A / Match 6 Outdoor Pool of Ellipsum / Outdoor Pool
A4
14:00
IN PREPARATION
A3
Table Tennis / Table Tennis Men
Preliminary round / Group A / Match 8 Kossuth High School / Table #1
A1
14:30
IN PREPARATION
A2
Table Tennis / Table Tennis Men
Preliminary round / Group B / Match 9 Kossuth High School / Table #2
B1
14:30
IN PREPARATION
B2
Table Tennis / Table Tennis Men
Preliminary round / Group C / Match 10 Kossuth High School / Table #3
C1
14:30
IN PREPARATION
C2
Table Tennis / Table Tennis Men
Preliminary round / Group D / Match 11 Kossuth High School / Table #4
D1
14:30
IN PREPARATION
D2
Table Tennis / Table Tennis Men
Preliminary round / Group E / Match 12 Kossuth High School / Table #5
E1
14:30
IN PREPARATION
E2
Table Tennis / Table Tennis Men
Preliminary round / Group F / Match 13 Kossuth High School / Table #6
F4
14:30
IN PREPARATION
F3
Table Tennis / Table Tennis Men
Preliminary round / Group F / Match 14 Kossuth High School / Table #7
F1
14:30
IN PREPARATION
F2
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Round 2 / Round 1 #100 Beach Volleyball Center / Court 1
Loser Play Off #25
15:00
IN PREPARATION
Loser Play Off #27
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Round 2 / Round 1 #200 Beach Volleyball Center / Court 2
Loser Play Off #26
15:00
IN PREPARATION
Loser Play Off #28
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Round 2 / Round 1 #300 Beach Volleyball Center / Court 3
Loser Play Off #29
15:00
IN PREPARATION
Loser Play Off #31
Beach Volleyball / Beach Volleyball Women
Round 2 / Round 1 #400 Beach Volleyball Center / Court 4
Loser Play Off #30
15:00
IN PREPARATION
Loser Play Off #32
Basketball / Basketball Women
Preliminary Round / Group C / Match 10 DVTK Sports Hall

University of Valencia
ESP
15:15
IN PREPARATION

University of Liège
BEL
Basketball / Basketball Men
Preliminary round / Group A / Match 19 Generali Sports Hall

Technical University of Dresden
GER
15:15
IN PREPARATION

University of Liège
BEL
Basketball / Basketball Men
Preliminary round / Group C / Match 20 Ice Hall

University of Pardubice
CZE
15:15
IN PREPARATION

University of Lisbon
POR
Water_Polo / Water Polo Men
Preliminary round / Group B / Match 7 Outdoor Pool of Ellipsum / Outdoor Pool
B1
15:30
IN PREPARATION
B2
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Round 1 / Round 1 - #5 Beach Volleyball Center / Court 1
1st Place Group E
16:00
IN PREPARATION
Winner Play Off Match 27
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Round 1 / Round 1 - #6 Beach Volleyball Center / Court 2
1st Place Group F
16:00
IN PREPARATION
Winner Play Off Match 28
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Round 1 / Round 1 - #7 Beach Volleyball Center / Court 3
1st Place Group G
16:00
IN PREPARATION
Winner Play Off Match 26
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Round 1 / Round 1 - #8 Beach Volleyball Center / Court 4
1st Place Group H
16:00
IN PREPARATION
Winner Play Off Match 25
Handball / Handball Women
Preliminary round / Group A / Match 10 DESOK
A1
16:00
IN PREPARATION
A2
Handball / Handball Men
Preliminary round / Group B / Match 5 Oláh Gábor
B3
16:00
IN PREPARATION
B1
Table Tennis / Table Tennis Women
Preliminary round / Group A / Match 9 Kossuth High School / Table #1
A4
16:30
IN PREPARATION
A3
Table Tennis / Table Tennis Women
Preliminary round / Group A / Match 10 Kossuth High School / Table #2
A1
16:30
IN PREPARATION
A2
Table Tennis / Table Tennis Women
Preliminary round / Group B / Match 11 Kossuth High School / Table #3
B4
16:30
IN PREPARATION
B3
Table Tennis / Table Tennis Women
Preliminary round / Group B / Match 12 Kossuth High School / Table #4
B1
16:30
IN PREPARATION
B2
Table Tennis / Table Tennis Women
Preliminary round / Group C / Match 13 Kossuth High School / Table #5
C4
16:30
IN PREPARATION
C3
Table Tennis / Table Tennis Women
Preliminary round / Group C / Match 14 Kossuth High School / Table #6
C1
16:30
IN PREPARATION
C2
Table Tennis / Table Tennis Women
Preliminary round / Group D / Match 15 Kossuth High School / Table #7
D4
16:30
IN PREPARATION
D3
Table Tennis / Table Tennis Women
Preliminary round / Group D / Match 16 Kossuth High School / Table #8
D1
16:30
IN PREPARATION
D2
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Round 1 / Round 1 - #1 Beach Volleyball Center / Court 1
1st Place Group A
17:00
IN PREPARATION
Winner Play Off Match 31
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Round 1 / Round 1 - #2 Beach Volleyball Center / Court 2
2nd Place Group B
17:00
IN PREPARATION
Winner Play Off Match 32
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Round 1 / Round 1 - #3 Beach Volleyball Center / Court 3
1st Place Group C
17:00
IN PREPARATION
Winner Play Off Match 30
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Round 1 / Round 1 - #4 Beach Volleyball Center / Court 4
1st Place Group D
17:00
IN PREPARATION
Winner Play Off Match 29
Water_Polo / Water Polo Men
Preliminary round / Group B / Match 8 Outdoor Pool of Ellipsum / Outdoor Pool
B4
17:00
IN PREPARATION
B3
Basketball / Basketball Women
Preliminary Round / Group A / Match 11 DVTK Sports Hall

University of Bologna
ITA
17:45
IN PREPARATION

University of Ostrava
CZE
Basketball / Basketball Men
Preliminary round / Group A / Match 21 Generali Sports Hall

University of Miskolc
HUN
17:45
IN PREPARATION

Norwegian University of Science and Technology
NOR
Basketball / Basketball Men
Preliminary round / Group C / Match 22 Ice Hall

University of Bologna
ITA
17:45
IN PREPARATION

University of Debrecen
HUN
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Round 2 / Round 1 #1 Beach Volleyball Center / Court 1
Loser Play Off #25
18:00
IN PREPARATION
Loser Play Off #27
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Round 2 / Round 1 #2 Beach Volleyball Center / Court 2
Loser Play Off #26
18:00
IN PREPARATION
Loser Play Off #28
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Round 2 / Round 1 #3 Beach Volleyball Center / Court 3
Loser Play Off #29
18:00
IN PREPARATION
Loser Play Off #31
Beach Volleyball / Beach Volleyball Men
Round 2 / Round 1 #4 Beach Volleyball Center / Court 4
Loser Play Off #30
18:00
IN PREPARATION
Loser Play Off #32
Handball / Handball Men
Preliminary round / Group C / Match 6 DESOK
C3
18:00
IN PREPARATION
C1
Badminton / Badminton Team
Quarterfinals / Quarterfinals 1st - 5th place Főnix Aréna
1st Ranked from Groups
18:00
IN PREPARATION
1 st Ranking from Groups
Badminton / Badminton Team
Quarterfinals / Quartefinals 6th - 10th place Főnix Aréna
2nd Ranked from Groups
18:00
IN PREPARATION
2 nd Ranking from Groups
Badminton / Badminton Team
Quarterfinals / Quarterfinals 11th - 15th place Főnix Aréna
3rd Ranked from Groups
18:00
IN PREPARATION
3 rd Ranking from Groups
Badminton / Badminton Team
Semifinals / SF1 16th - 19th Főnix Aréna
4th Ranked from Groups
18:00
IN PREPARATION
4 th Ranked from Groups
Badminton / Badminton Team
Semifinals / SF1 11th - 15th place Főnix Aréna
3rd Ranked from Groups
18:00
IN PREPARATION
3 rd Ranking from Groups
Badminton / Badminton Team
Semifinals / SF2 16th - 19th Főnix Aréna
4th Ranked from Groups
18:00
IN PREPARATION
4 th Ranked from Groups
Handball / Handball Men
Preliminary round / Group D / Match 7 Oláh Gábor
D3
18:00
IN PREPARATION
D1
Table Tennis / Table Tennis Men
Preliminary round / Group A / Match 15 Kossuth High School / Table #1
A3
18:30
IN PREPARATION
A1
Table Tennis / Table Tennis Men
Preliminary round / Group B / Match 16 Kossuth High School / Table #2
B3
18:30
IN PREPARATION
B1
Table Tennis / Table Tennis Men
Preliminary round / Group C / Match 17 Kossuth High School / Table #3
C3
18:30
IN PREPARATION
C1
Table Tennis / Table Tennis Men
Preliminary round / Group D / Match 18 Kossuth High School / Table #4
D3
18:30
IN PREPARATION
D1
Table Tennis / Table Tennis Men
Preliminary round / Group E / Match 19 Kossuth High School / Table #5
E3
18:30
IN PREPARATION
E1
Table Tennis / Table Tennis Men
Preliminary round / Group F / Match 20 Kossuth High School / Table #6
F2
18:30
IN PREPARATION
F4
Table Tennis / Table Tennis Men
Preliminary round / Group F / Match 21 Kossuth High School / Table #7
F3
18:30
IN PREPARATION
F1
Handball / Handball Men
Preliminary round / Group A / Match 8 DESOK
A3
20:00
IN PREPARATION
A1
Basketball / Basketball Women
Preliminary Round / Group D / Match 12 DVTK Sports Hall

University of Freiburg
GER
20:00
IN PREPARATION

University of Zagreb
CRO
Basketball / Basketball Men
Preliminary round / Group B / Match 23 Generali Sports Hall

University of Zagreb
CRO
20:00
IN PREPARATION

University of Ljubljana
SLO
Basketball / Basketball Men
Preliminary round / Group D / Match 24 Ice Hall

Polytechnic University of Bucharest
ROU
20:00
IN PREPARATION

Gdansk University of Technology
POL