Badminton / Women Singles
Final Ranking
Round 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kotryna Remeikaite 1
 
 
Round 1 #1 28.07.12:45  
 
 
Camille Tavernier 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Barbara Janicic 0
 
 
Round 1 #2 28.07.12:45  
 
 
Brid Stepper 2
 
 
 
Rachael Woods 2
 
 
Round 1 #3 28.07.13:05  
 
 
Anastasiia Prokopovych 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zofia Tomczak 2
 
 
Round 1 #4 28.07.13:05  
 
 
Stefani Fragkou 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Inga Sadaic 0
 
 
Round 1 #5 28.07.13:20  
 
 
Anouk Nambot 2
 
 
Round 2
 
 
Daniella Csilla Gonda 2
 
 
   
Round 2 #1 28.07.14:50  
 
 
   
Laura Wich 0
 
 
 
 
 
Lucie Novotna 0
 
 
   
Round 2 #2 28.07.15:05  
 
 
   
Valyeriya Masaylo 2
 
 
 
 
 
Samanta Golubickaite 2
 
 
   
Round 2 #3 28.07.15:05  
 
 
   
Fanni Dora Kiss 0
 
 
 
 
 
Ana Rita Amelio Fernandes 2
 
 
   
Round 2 #4 28.07.15:05  
 
 
   
Camille Tavernier 0
 
 
 
 
 
Sabina Milova 1
 
 
   
Round 2 #5 28.07.15:05  
 
 
   
Aimie Whiteman 2
 
 
 
 
 
Zuzanna Parysz 0
 
 
   
Round 2 #6 28.07.15:25  
 
 
   
Yana Sobko 2
 
 
 
 
 
Tanina Mammeri 1
 
 
   
Round 2 #7 28.07.15:25  
 
 
   
Vanessa Seele 2
 
 
 
 
 
Klaudia Ostrowska 0
 
 
   
Round 2 #8 28.07.15:40  
 
 
   
Brid Stepper 2
 
 
 
 
 
Rachael Woods 2
 
 
   
Round 2 #9 28.07.15:40  
 
 
   
Laurene Yvonne Patricia Lovey 0
 
 
 
 
 
Mariana Gomes Afonso 0
 
 
   
Round 2 #10 28.07.15:40  
 
 
   
Valeriia Rudakova 2
 
 
 
 
 
Zofia Tomczak 2
 
 
   
Round 2 #11 28.07.15:40  
 
 
   
Marcelina Franczuk 0
 
 
 
 
 
Weronika Stankiewicz 0
 
 
   
Round 2 #12 28.07.16:00  
 
 
   
Rosy Pancasari 2
 
 
 
 
 
Anouk Nambot 1
 
 
   
Round 2 #13 28.07.16:00  
 
 
   
Carla Martinez 2
 
 
 
 
 
Laurine Adler 0
 
 
   
Round 2 #14 28.07.16:15  
 
 
   
Indira Aurelia Dickhauser 2
 
 
 
 
 
Mariana Leong Chang 2
 
 
   
Round 2 #15 28.07.16:15  
 
 
   
Friederike Henze 0
 
 
 
 
 
Magdalena Witek 0
 
 
   
Round 2 #16 28.07.16:15  
 
 
   
Kate Frost 2
 
 
 
Round 3
 
 
 
 
Daniella Csilla Gonda 2
 
 
   
   
   
Round 3 #1 28.07.18:00  
 
 
   
   
   
Valyeriya Masaylo 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Samanta Golubickaite 2
 
 
   
   
   
Round 3 #2 28.07.18:35  
 
 
   
   
   
Ana Rita Amelio Fernandes 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aimie Whiteman 1
 
 
   
   
   
Round 3 #3 28.07.18:55  
 
 
   
   
   
Yana Sobko 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vanessa Seele 0
 
 
   
   
   
Round 3 #4 28.07.18:00  
 
 
   
   
   
Brid Stepper 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rachael Woods 2
 
 
   
   
   
Round 3 #5 28.07.18:55  
 
 
   
   
   
Valeriia Rudakova 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zofia Tomczak 0
 
 
   
   
   
Round 3 #6 28.07.19:10  
 
 
   
   
   
Rosy Pancasari 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Carla Martinez 2
 
 
   
   
   
Round 3 #7 28.07.19:10  
 
 
   
   
   
Indira Aurelia Dickhauser 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mariana Leong Chang 0
 
 
   
   
   
Round 3 #8 28.07.19:10  
 
 
   
   
   
Kate Frost 2
 
 
 
 
 
Quarterfinals
 
 
 
 
 
 
 
 
Daniella Csilla Gonda 2
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Quarter Final 1 29.07.11:00  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Samanta Golubickaite 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Yana Sobko 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Quarter Final 2 29.07.10:30  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Brid Stepper 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rachael Woods 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Quarter Final 3 29.07.10:30  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Rosy Pancasari 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Carla Martinez 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Quarter Final 4 29.07.11:00  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
Kate Frost 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Semifinals
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Daniella Csilla Gonda 2
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Semi Final 1 29.07.14:00  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Brid Stepper 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rosy Pancasari 2
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Semi Final 2 29.07.14:00  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Kate Frost 0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Finals
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Daniella Csilla Gonda 0
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Final 30.07.11:00  
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Rosy Pancasari 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rosy Pancasari
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rank Competitor University
1 Rosy Pancasari University of Strasbourg (FRA)
2 Daniella Csilla Gonda University of Pecs (HUN)
3 Brid Stepper German Sport University Cologne (GER)
3 Kate Frost Technological University of Dublin (IRL)
5 Carla Martinez University of Bordeaux (FRA)
5 Samanta Golubickaite Vytautas Magnus University (LTU)
5 Rachael Woods University of Nottingham (GBR)
5 Yana Sobko National Technical University Kharkiv Polytechnical Institute (UKR)
9 Valeriia Rudakova National Technical University Kharkiv Polytechnical Institute (UKR)
9 Aimie Whiteman Nottingham Trent University (GBR)
9 Indira Aurelia Dickhauser University of Lausanne (SUI)
9 Zofia Tomczak Jozef Pilsudski Academy of Physical Education in Warsaw (POL)
9 Vanessa Seele German Sport University Cologne (GER)
9 Ana Rita Amelio Fernandes Nova University of Lisbon (POR)
9 Valyeriya Masaylo National University of Shipbuilding named after Admiral Makarov (UKR)
17 Marcelina Franczuk Gdansk University of Technology (POL)
17 Weronika Stankiewicz University School of Physical Education in Wroclaw (POL)
17 Lucie Novotna University of West Bohemia (CZE)
17 Fanni Dora Kiss University of Pecs (HUN)
17 Laurine Adler University of Bordeaux (FRA)
17 Sabina Milova University of West Bohemia (CZE)
17 Mariana Gomes Afonso Nova University of Lisbon (POR)
17 Zuzanna Parysz University School of Physical Education in Wroclaw (POL)
17 Laurene Yvonne Patricia Lovey University of Lausanne (SUI)
17 Camille Tavernier University of Lausanne (SUI)
17 Tanina Mammeri University of Strasbourg (FRA)
33 Inga Sadaic University of Zagreb (CRO)
33 Barbara Janicic University of Zagreb (CRO)
33 Kotryna Remeikaite Vytautas Magnus University (LTU)
33 Stefani Fragkou University of Cyprus (CYP)
33 Anastasiia Prokopovych Vytautas Magnus University (LTU)

Results and data handling by Furki sport