RUSSIAN FEDERATION
Event Sport Competition University Team/Competitor name Ranking
EUC 3x3 Basketball 2019 3x3 Basketball Women Russian Presidential Academy of National Economy and Public Administration Russian Presidential Academy of National Economy and Public Administration 13
EUC Badminton 2019 Badminton Men's Doubles N. I. Lobachevsky State University of Nizhny Novgorod   N. I. Lobachevsky State University of Nizhny Novgorod MD  5
EUC Badminton 2019 Badminton Men's Doubles Ural Federal University Ural Federal University MD 9
EUC Badminton 2019 Badminton Men's Singles N. I. Lobachevsky State University of Nizhny Novgorod   Kokhanov Victor 9
EUC Badminton 2019 Badminton Men's Singles Ural Federal University Agalakov Nikita 17
EUC Badminton 2019 Badminton Men's Singles N. I. Lobachevsky State University of Nizhny Novgorod   Venediktov Ilia 33
EUC Badminton 2019 Badminton Men's Singles Ural Federal University Ozornin Stanislav 33
EUC Badminton 2019 Badminton Mixed Doubles N. I. Lobachevsky State University of Nizhny Novgorod   N. I. Lobachevsky State University of Nizhny Novgorod XD  5
EUC Badminton 2019 Badminton Mixed Doubles N. I. Lobachevsky State University of Nizhny Novgorod   N. I. Lobachevsky State University of Nizhny Novgorod XD (2) 9
EUC Badminton 2019 Badminton Mixed Doubles Ural Federal University Ural Federal University XD (2) 9
EUC Badminton 2019 Badminton Mixed Doubles Ural Federal University Ural Federal University XD 17
EUC Badminton 2019 Badminton Team N. I. Lobachevsky State University of Nizhny Novgorod   N. I. Lobachevsky State University of Nizhny Novgorod 9
EUC Badminton 2019 Badminton Team Ural Federal University Ural Federal University 13
EUC Badminton 2019 Badminton Women's Doubles N. I. Lobachevsky State University of Nizhny Novgorod   N. I. Lobachevsky State University of Nizhny Novgorod WD 3
EUC Badminton 2019 Badminton Women's Doubles Ural Federal University Ural Federal University WD 9
EUC Badminton 2019 Badminton Women's Singles N. I. Lobachevsky State University of Nizhny Novgorod   Pianzina Anna 5
EUC Badminton 2019 Badminton Women's Singles N. I. Lobachevsky State University of Nizhny Novgorod   Shorokhova Irina 5
EUC Badminton 2019 Badminton Women's Singles Ural Federal University Batyrova Anastasiia 17
EUC Beach Volleyball & Water Polo 2019 Beach Volleyball Women National Research University of Electronic Technology National Research University of Electronic Technology 21
EUC Mind Sports 2019 Chess Blitz Men Ural State Mining University Chigaev Maksim 3
EUC Mind Sports 2019 Chess Blitz Men Ural State Mining University Predke Aleksandr 5
EUC Mind Sports 2019 Chess Blitz Women Ural State Mining University Voit Daria 1
EUC Mind Sports 2019 Chess Blitz Women Ural State Mining University Shuvalova Polina 2
EUC Football 2019 Football Men Kuban State University Kuban State University 1
EUC Football 2019 Football Women Siberian Federal University Siberian Federal University 5
EUC Futsal 2019 Futsal Men Saint Petersburg National Research University of Information Technologies, Mechanics and Optics Saint Petersburg ITMO University 6
EUC Futsal 2019 Futsal Women Ural Federal University Ural Federal University 5
EUC Combat 2019 Kickboxing K1 Men -67 Maritime State University named after admiral G.I. Nevelskoy Chernenko Maksim 2
EUC Combat 2019 Kickboxing K1 Men -71 Ufa State Aviation Technical University Gatin Timur 1
EUC Combat 2019 Kickboxing K1 Men -86 Togliatti State University Chobanu Vladimir 1
EUC Combat 2019 Kickboxing K1 Women -60 Tuvan State University Mongush Olcha 2
EUC Combat 2019 Kickboxing LC Men -63 Dostoevsky Omsk State University Kostaschuk Aleksei 2
EUC Combat 2019 Kickboxing LC Women +65 Dostoevsky Omsk State University Vinogradova Ekaterina 3
EUC Combat 2019 Kickboxing PF Men -84 Ufa State Petroleum Technological University Akhmetianov Iunir 3
EUC Orienteering 2019 Orienteering Middle Distance Men Saint-Petersburg State University of Aerospace Instrumentation Kashin Daniil 9
EUC Orienteering 2019 Orienteering Middle Distance Men Saint-Petersburg State University of Aerospace Instrumentation Kudriavtcev Nikolai 22
EUC Orienteering 2019 Orienteering Middle Distance Men Saint-Petersburg State University of Aerospace Instrumentation Martynovskii Viacheslav 60
EUC Orienteering 2019 Orienteering Middle Distance Men Irkutsk State University Razarenov Ilia 65
EUC Orienteering 2019 Orienteering Middle Distance Women Saint-Petersburg State University of Aerospace Instrumentation Panchenko Daria 35
EUC Orienteering 2019 Orienteering Middle Distance Women Irkutsk State University Kholomianskaia Mariia 51
EUC Orienteering 2019 Orienteering Relay MM Saint-Petersburg State University of Aerospace Instrumentation Saint-Petersburg State University of Aerospace Instrumentation 10
EUC Orienteering 2019 Orienteering Relay MW Saint-Petersburg State University of Aerospace Instrumentation Saint-Petersburg State University of Aerospace Instrumentation 5
EUC Orienteering 2019 Orienteering Relay MW Irkutsk State University Irkutsk state university 7
EUC Orienteering 2019 Orienteering Sprint Men Saint-Petersburg State University of Aerospace Instrumentation Kashin Daniil 13
EUC Orienteering 2019 Orienteering Sprint Men Saint-Petersburg State University of Aerospace Instrumentation Martynovskii Viacheslav 19
EUC Orienteering 2019 Orienteering Sprint Men Saint-Petersburg State University of Aerospace Instrumentation Kudriavtcev Nikolai 22
EUC Orienteering 2019 Orienteering Sprint Men Irkutsk State University Razarenov Ilia 32
EUC Orienteering 2019 Orienteering Sprint Women Saint-Petersburg State University of Aerospace Instrumentation Panchenko Daria 10
EUC Orienteering 2019 Orienteering Sprint Women Irkutsk State University Kholomianskaia Mariia 56
EUC Table Tennis 2019 Table Tennis Mens Doubles Magnitogorsk State Technical University Magnitogorsk State Technical University 2
EUC Table Tennis 2019 Table Tennis Mens Doubles MIREA - Russian Technological University MIREA - Russian Technological University 5
EUC Table Tennis 2019 Table Tennis Mens Singles Magnitogorsk State Technical University Tiutriumov Aleksandr 2
EUC Table Tennis 2019 Table Tennis Mens Singles MIREA - Russian Technological University Burdin Aleksei 5
EUC Table Tennis 2019 Table Tennis Mens Singles Magnitogorsk State Technical University Shvets Kirill 9
EUC Table Tennis 2019 Table Tennis Mens Singles Magnitogorsk State Technical University Ovchinnikov Egor 9
EUC Table Tennis 2019 Table Tennis Mens Singles Magnitogorsk State Technical University Isakov Ilia 9
EUC Table Tennis 2019 Table Tennis Mens Singles MIREA - Russian Technological University Anisimov Anton 17
EUC Table Tennis 2019 Table Tennis Mens Singles MIREA - Russian Technological University Ermakov Artem 33
EUC Table Tennis 2019 Table Tennis Mens Singles MIREA - Russian Technological University Rukovkavishnikov Andrei 65
EUC Table Tennis 2019 Table Tennis Team Men Magnitogorsk State Technical University Magnitogorsk State Technical University 2
EUC Table Tennis 2019 Table Tennis Team Men MIREA - Russian Technological University MIREA - Russian Technological University 5
EUC Table Tennis 2019 Table Tennis Team Women Kazan Innovative University named after V.G. Timiryasov Kazan Innovative University named after V.G. Timiryasov 1
EUC Table Tennis 2019 Table Tennis Team Women Magnitogorsk State Technical University Magnitogorsk State Technical University 3
EUC Table Tennis 2019 Table Tennis Womens Doubles Magnitogorsk State Technical University Magnitogorsk State Technical University 1
EUC Table Tennis 2019 Table Tennis Womens Doubles Kazan Innovative University named after V.G. Timiryasov Kazan Innovative University named after V.G. Timiryasov 9
EUC Table Tennis 2019 Table Tennis Womens Singles Kazan Innovative University named after V.G. Timiryasov Okhotnikova Ekaterina 1
EUC Table Tennis 2019 Table Tennis Womens Singles Kazan Innovative University named after V.G. Timiryasov Shadrina Daria 2
EUC Table Tennis 2019 Table Tennis Womens Singles Magnitogorsk State Technical University Kandybina Viktoriia 5
EUC Table Tennis 2019 Table Tennis Womens Singles Magnitogorsk State Technical University Guseva Ekaterina 9
EUC Table Tennis 2019 Table Tennis Womens Singles Magnitogorsk State Technical University Cherniavskaia Ekaterina 9
EUC Table Tennis 2019 Table Tennis Womens Singles Kazan Innovative University named after V.G. Timiryasov Ivanova Diana 17
EUC Tennis 2019 Tennis Men Financial university under the Government of the Russian Federation Financial university under the Government of the Russian Federation 5
EUC Tennis 2019 Tennis Women Financial university under the Government of the Russian Federation Financial university under the Government of the Russian Federation 7

Results and data handling by Furki sport