Karate / Kata men’s tournament
Finals / Group / Final | / Tatami 1 |
Enes Ozdemir TUR |
11:10
25.68 : 24.36
FINISHED |
Yaroslav Fedorov UKR |
Karate / Kumite Women -50 kg
Finals / Final | Zgierz Nowa / Tatami 1 |
Ariadna Panchuk UKR |
11:30
0 : 3
FINISHED |
Yuliia Palashevska UKR |
Karate / Kumite Women -55 kg
Finals / Final | / Tatami 1 |
Diana Shostak UKR |
11:40
3 : 1
FINISHED |
Hana Kuklova SVK |
Karate / Kumite Men -60 kg
Finals / Final | Zgierz Nowa / Tatami 1 |
Yurii Mosiichuk UKR |
11:50
0 : 6
FINISHED |
Burak Ozdemir TUR |
Karate / Kumite Men -67 kg
Finals / Final | Zgierz Nowa / Tatami 1 |
David Petkov MKD |
12:15
2 : 0
FINISHED |
Gabriel Matias Paula POR |
Karate / Kumite Men -75 kg
Finals / Final | Zgierz Nowa / Tatami 1 |
Davit Makyan ARM |
12:25
4 : 3
FINISHED |
Betim Maliqi KOS |
Karate / Kumite Women -61 kg
Finals / Final | Zgierz Nowa / Tatami 1 |
Lejla Topalovic AUT |
12:35
2 : 2
(WIN) FINISHED |
Aysima Karakaya TUR |
Karate / Kumite Women -68 kg
Finals / Final | Zgierz Nowa / Tatami 1 |
Sara Krivdova SVK |
13:00
4 : 4
(WIN) FINISHED |
Elina Sieliemienieva UKR |
Karate / Kumite Women +68 kg
Finals / Final | Zgierz Nowa / Tatami 1 |
Meryem Yildirim GER |
13:10
4 : 5
FINISHED |
Kinga Harast POL |
Karate / Kumite Men -84 kg
Finals / Final | Zgierz Nowa / Tatami 2 |
Andrii Toroshanko UKR |
13:20
6 : 4
FINISHED |
Hasan Arslan TUR |
Karate / Kumite Men +84 kg
Finals / Final | Zgierz Nowa / Tatami 1 |
Dnylson Jacquet FRA |
13:30
1 : 3
FINISHED |
Rijad Dzuho BIH |
Karate / Kata men’s team tournament
Finals / Kata men's team tournament Final | / Tatami 2 |
14:40
RESULTS
FINISHED |
Karate / Kumite women’s team tournament
Finals / Final | Zgierz Nowa |
University of Pristina KOS |
15:35
2 : 2
FINISHED |
Odesa Mechnikov National University KW UKR |
Karate / Kumite men’s team tournament
Poolwinner Final / Poolwinner Final | Zgierz Nowa / Tatami 1 |
St. Cyril and Methodius University of Skopje MKD |
15:35
3 : 1
FINISHED |
Kharkiv State Academy of Physical Culture UKR |